Menu
CHIP Speedtest

Zviditelnění a odstranění skrytých systémových komponent

20.04.2010 09:52 | Redakce Chip
Operační systém Microsoftu při instalaci svévolně vygeneruje spoustu softwarových komponent, které vůbec nepoužíváte – například hry. Proto pryč s nimi. Ale jak?

Windows ukrývají položky pro přídavné komponenty v Ovládacích panelech. Aby je tam bylo vidět, musíte změnit systémový soubor »sysoc.inf«. Ten se v závislosti na instalaci nachází v různých složkách uvnitř adresáře Windows. Pro jeho nalezení je nejvhodnější použít hledací funkci Windows. Než začnete soubor zpracovávat, pro jistotu si vytvořte jeho zálohu, například s názvem »sysoc.puv«. Poté otevřete »sysoc.inf« v textovém editoru a vyhledejte například položku, jejíž řádek začíná na »Pinball«. Na jejím konci uvidíte parametr »HIDE«. Tato čtyři písmena odstraňte, ale obě čárky bezpodmínečně ponechte na místě. Tuto akci zopakujte pro všechny další položky, které chcete zviditelnit a posléze zrušit. Pak soubor »sysoc.inf« uložte.
Nyní v Ovládacích panelech otevřete položku »Přidat nebo odebrat programy« a ve stejnojmenném okně klikněte na symbol »Přidat nebo odebrat součásti systému«. Zde pak pod »Příslušenství a nástroje | Podrobnosti | Hry | Podrobnosti« objevíte také položku pro odstranění hry »Pinball«.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání