Menu
CHIP Speedtest

Zviditelnění funkční optické mechaniky pro systém

17.05.2012 12:30 | Redakce Chip
Někdy se stane, že po instalaci nového vypalovacího programu nebo virtuální mechaniky skutečná optická mechanika ze systému Windows „zmizí“. Správce zařízení sice optickou mechaniku stále zobrazuje, ale s vykřičníkem.

Po kliknutí na „Vlastnosti“ zařízení se zobrazí zpráva, že „Ovladač zařízení pro tento hardware nelze zavést. Ovladač je pravděpodobně poškozený nebo zcela chybí. (Kód 39)“. Opětovnou aktivaci ovladače můžete provést pomocí editoru registru. Do nabídky „Start | Prohledat programy a soubory“ napište „regedit“. Na nalezenou položku klikněte pravým tlačítkem a vyberte možnost „Spustit jako správce“. Nyní v editoru registru přejděte na HKEY_LOCAL_MACHINESYSTEMCurrentControlSetControlClass{ 4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}. Klikněte na položku { 4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318} a odstraňte položky „LowerFilters“ a „UpperFilters“ na pravé straně editoru.
Pokud tento postup nebude fungovat, odinstalujte optickou mechaniku ve Správci zařízení (pravé tlačítko na mechanice a z nabídky vyberte „Odinstalovat“). Restartujte systém Windows, a ovladače by se měly opět regulérně nainstalovat.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání