Menu
CHIP Speedtest

Zvukové nahrávky na webu

11.11.2011 12:09 | Redakce Chip
Synonymy pro nahrávání fotografií na web jsou Flickr a Picasa, pro videa YouTube a Viemo. Kam však se zvukovými nahrávkami?

Pokud se chcete na webu podělit o své vlastní zvukové nahrávky, stojí za vyzkoušení služba SoundCloud. Ať už plánujete nahrávat mluvené slovo, nebo hudbu, získáte zde k tomuto účelu zdarma prostor pro 120 minut záznamu.

Podmínkou je ovšem registrace na stránce soundcloud.com, kde za tím účelem klikněte na »Sign Up«. Pro registraci jsou na výběr dvě možnosti: buďto kliknutím na tlačítko »With Facebook« jednoduše použijete účet na Facebooku, nebo podstoupíte klasickou registrační proceduru – zadáte e-mail, zvolíte heslo, odsouhlasíte podmínky a vše potvrdíte tlačítkem »Sign Up«. V dalším kroku si zvolte přezdívku a opět potvrďte tlačítkem »Done«. Pro ověření správnosti e-mailové adresy vám poté bude zaslán ověřovací e-mail s aktivačním odkazem. Kliknutím na tento odkaz registraci dokončíte.

Nahrání záznamu lze provést kliknutím na »Upload & Share«. Vybrat si opět můžete ze dvou možností:

Tou první je vytvoření nové nahrávky postupem »REC | Povolit | REC«. Před dalším zpracováním si můžete svou nahrávku nejprve přehrát, a nejste-li s výsledkem spokojeni, lze nahrávání zopakovat kliknutím na »Start over«. Jakmile bude vše v pořádku, pokračujte na »Upload your recording«.

Máte-li již nahrávku přichystanou v počítači, klikněte na »Choose files« a navigujte na soubor s nahrávkou. Podporovány jsou formáty MP3, FLAC, WAV, OGG, AIFF, MP2 a AAC.  

Ať už jste právě vytvořili novou nahrávku, nebo jen nahráli záznam se souboru, na stránce »Upload & Share Any Sound« nahrávku pojmenujte v poli »Title«. Volitelně také můžete k nahrávce přidat obrázek (Upload image) a doplňující popisek (Description), upřesnit typ (Type), žánr (Genre) a vhodná klíčová slova (Tags) pro vyhledávače.

V části »Settings« vyberte, zda bude nahrávka na webu dostupná komukoliv (volba Public), nebo pouze vybraným osobám (Private). Přepnutím »Downloads« do stavu »Enable« umožníte stahovaní nahrávky do počítače. Pozor, z bezplatného účtu lze jednu nahrávku stáhnout maximálně 100x. Poté již nebude tato volba aktivní. Povolit (Enabled) nebo zakázat (Disabled) můžete dále sdílení nahrávky na dalších webech (volba Widgets) a přehrávání nahrávky v dalších aplikacích skrze SoundCloud API (volba Apps).

Na závěr vše potvrďte tlačítkem »Save«. Seznam svých nahrávek najdete pod »You | Tracks«. Přímý odkaz na nahrávku naleznete v nabídce »Share«.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání