Menu
CHIP Speedtest

Zvýraznění aktivní složky v Průzkumníku / struktuře registru

12.01.2012 08:54 | Redakce Chip
Pro lepší orientaci v Průzkumníku nebo v klíčích systémového registru byste chtěli momentálně otevřený element zobrazovat jinak než ostatní, neboť standardně se ikony dají od sebe sotva rozlišit.

V systému neexistuje přímé nastavení pro použité složky. Poněvadž však Windows rozlišují stavy, dají se pro ně přinejmenším prostřednictvím systémového registru také přiřazovat rozdílné ikony.
Do hledacího pole nabídky Start napište »regedit« a stiskněte [Enter]. Dotaz Řízení uživatelských účtů potvrďte tlačítkem »Ano« nebo »Další«. Potom navigujte na klíč »HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREMicrosoftWindowsCurrentVersionExplorer«. Tam vyhledejte podklíč »Shell Icons« nebo jej vytvořte příkazem »Úpravy | Nový | Klíč«. Ten teď otevřete a příkazem »Úpravy | Nový | Řetězcová hodnota« do něj doplňte hodnotu »4«. To je interní identifikační číslo pro systémovou ikonu otevřené složky. Pro zpracování teď na tuto novou položku dvojitě klikněte.
Jako hodnotu přiřaďte požadovanou ikonu. Použijte zde například »shell32.dll,-46«. Tento údaj odkazuje uvnitř knihovny na ikonu složky s přidanou zelenou šipkou. Můžete také použít ještě nápadnější ikonu jako například »shell32.dll,-290« nebo libovolný jiný symbol. Nezapomeňte ale, že indexnímu číslu ikony vždy musí předcházet znak minus. Pro hledání vhodné ikony můžete použít nástroj jako IconsExtract.
Položku potvrďte tlačítkem »OK« a zavřete editor registru. Od příštího spuštění Průzkumníka nebo editoru registru bude změna v platnosti.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání