Menu
CHIP Speedtest

Zvýraznění klávesových kombinací a písmen pro přímý přístup

11.01.2012 14:29 | Redakce Chip
Už jste si zvykli na to, že při obsluze nabídek jsou alternativní klávesy vždy označeny podtržením, takže si při práci mimochodem osvojíte i obsluhu z klávesnice (klávesové zkratky).

Od Visty je nápověda pro nabídky vyjádřená podtrženými písmeny standardně vypnuta ve prospěch lepší čitelnosti i při vysokých rozlišeních. V »Centru usnadnění přístupu« se však tato praktická a nenápadná pomocná funkce dá rychle znovu aktivovat.
Za tím účelem klikněte v Ovládací panelech na »Usnadnění přístupu« a pak na »Centrum usnadnění přístupu«. Tam přejděte na odkaz »Usnadnit používání klávesnice«. Aktivujte možnost »Podtrhávat klávesové zkratky a přístupové klávesy«. Dialog postupně potvrďte tlačítky »Použít« a »OK«, eventuálně »OK« pod Vistou. Změna začne působit bez restartu. Tato podtržení ovšem nejsou všude, nýbrž především v klasických nabídkách, a například také ne v panelu nástrojů Průzkumníka.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání