Menu
CHIP Speedtest

Zvýšení rychlosti myši pod MacOS X (Snow Leopard, Lion)

11.11.2011 15:08 | Redakce Chip
Vlastníte-li 27“ iMac, určitě jste se zamilovali do prostorné a velké pracovní plochy displeje. Velké rozměry a vysoké rozlišení obrazovky však znamenají, že než kurzorem myši přejedete z jednoho okraje pracovní plochy na druhý, trvá to delší dobu.

Programátor Ben Hines měl ten samý problém, a tak vytvořil drobnou freewarovou utilitu MouseZoom, kterou si můžete stáhnout ze stránek benh57.com. Zatímco operační systém MacOS X dovoluje nastavit faktor zrychlení myši pouze na 1,7násobek standardního nastavení, šikovná utilita umožňuje až desateronásobné zrychlení myši.
Kurzor myši je na 27“ obrazovce iMacu s rozlišením 2 560 x 1 440 bodů poměrně malý, ale pokud nastavíte násobitel zrychlení myši na 6- až 7násobnou rychlost, můžete přejet celou plochu obrazovky jedním pohybem zápěstí. I při takto vysoké rychlosti lze ale přesně navigovat i na malé ikony a hypertextové odkazy.
Program MouseZoom je obzvláště praktický v případě, že máte k systému Mac připojeno více monitorů. Po instalaci programu najdete ikonu pro jeho spouštění mezi ostatními systémovými nástroji Macu. Ovládání je jednoduché a po instalaci nemusíte počítač restartovat.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání