Menu

TomTom ONE a TomTom XL

27.04.2009 23:00 | Redakce Chip + Přidat komentář
nově s technologií IQ Routes

TomTom ONE a TomTom XL: nově s technologií IQ Routes

Společnost TomTom představila dvě nové verze svých nejprodávanějších navigačních přístrojů nižší třídy. Produkty TomTom ONE IQ Routes a TomTom XL IQ Routes mají nově technologie, které dříve nabízely pouze produkty nejvyšší řady TomTom GO.

Jde o technologii IQ Routes, která spočítá průměrnou nejrychlejší trasu platnou v okamžik, kdy řidič vyráží na cestu, a to v závislosti na dni v týdnu a denním času. Přitom se berou v úvahu veškeré faktory, které mohou způsobovat zpoždění. To vše je založeno na faktech získaných mnohaletým shromažďováním historicky naměřených rychlostí na silnicích.

Druhou technologií je navádění do jízdních pruhů. Zařízení dává řidičům včasné hlasové instrukce, které i s pomocí obrazovky zřetelně signalizují, do kterého jízdního pruhu se zařadit, případně kde se nachází exit.

Edice TomTom ONE IQ Routes je vybavena 3,5" displejem, novým vzhledem a nejnovějším navigačním softwarem TomTom. Edice TomTom XL IQ Routes nabízí všechny klíčové funkce TomTom ONE a má navíc velký 4,3" dotykový displej zajišťující lepší přehled o dopravní situaci.

Dva nové modely budou dostupné v evropské a regionální verzi. Novinkou je také vylepšené uživatelské menu. Modely se budou prodávat v českých obchodech ve druhém čtvrtletí letošního roku. Ceny začínají od 4500 Kč.

Zdroj: TomTom

Pavel Trousil

Technologie IQ Routes pracuje se reálnými rychlostmi na silnicích

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení