Menu

TomTom pro iPhone v nové verzi naviguje podle fotografie

20.10.2010 10:57 | Redakce Chip + Přidat komentář
TomTom pro iPhone v nové verzi naviguje podle fotografie

TomTom pro iPhone v nové verzi naviguje podle fotografie | foto: CHIP

TomTom aktualizoval svou navigační aplikaci pro iPhone. Řidiči se nově mohou nechat navigovat do cíle na základě fotografií a udělat si tak ze svého fotoalba adresář. Uživatelé iPhone 4 navíc pocítí pohotovější a citlivější navigaci a díky podpoře kvalitnějšího „sítnicového“ displeje si užijí i detailnější grafiku.

Mezi novinky verze 1.5 se řadí:

  • Navigace podle fotografie – Uživatelé se mohou nechat navigovat do cíle jednoduchým zvolením fotografie uložené v jejich galerii iPhone. Poloha cíle bude určena na základě vložených geotagů.
  • Optimalizace pro iPhone 4 – Aplikace TomTom přináší vyšší grafické rozlišení, ostřejší mapy, pohotovější uživatelské menu a citlivější určování polohy.
  • Aktualizované mapy – Silniční infrastruktura se každým rokem změní přibližně o 15 %, proto aplikace TomTom přichází také s nejnovější verzí map. K prohlížení mapy a navigování do cíle není vyžadován signál mobilního operátora ani datové přenosy.

 

I v nové verzi této aplikace mohou uživatelé využívat navigační vlastnosti TomTom:

  • IQ Routes –TomTom používá naměřené rychlosti na silnicích shromažďované od milionů uživatelů po celém světě k přesnějšímu výpočtu cestovního času. Počítá s dopravními špičkami, semafory… a dokonce i s davy nakupujících. Takže bez ohledu kolik je právě hodin, IQ Routes vám řekne, kdy dorazíte do cíle.
  • Navádění do jízdních pruhů – názorně zobrazuje do kterého jízdního pruhu se zařadit, abyste neminuli blížící se odbočku/výjezd.
  • Lokální vyhledávání s Google – umožňuje určit polohu a navigovat do nesčetného množství bodů zájmu (POI) nacházejících se v nejnovějších lokálních databázích Google, které jsou součástí aplikace TomTom.
  • Multitasking – umožňuje přijímat navigační instrukce, i když na svém iPhone máte právě spuštěné jiné aplikace.

 

Cena a dostupnost

Aplikaci TomTom pro uživatele iPhone 4, iPhone 3GS, iPhone 3G a iPod touch lze zakoupit a stáhnout prostřednictvím App Store nebo na www.tomtom.com/tomtom-app. Cena závisí na zvoleném mapovém pokrytí. Cena aplikace s mapovým pokrytím východní Evropy je 59,99 € (tj. přibližně 1 470 Kč).


Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení