Menu

Toshiba NB200

28.04.2009 23:00 | Redakce Chip + Přidat komentář
viděli jsme nové netbooky od Toshiby

Toshiba NB200

viděli jsme nové netbooky od Toshiby

Minulý týden jsme měli možnost seznámit se s novu verzí mininotebooku Toshiba, která se má na trhu objevit v druhé polovině května. Jedná se již o tzv. „druhou generaci" netbooků, které se z různých důvodů dnes většinou zase říká „mininotebooky". Rozdíly mezi novější NB200 a starší Toshibou NB100 jsou opravdu zásadní. Změnilo se téměř vše, a musíme říct, že rozhodně k lepšímu. Zatímco NB100 při vší úctě připomínala spíše dětskou hračku, měla moc drobné klávesy, na kterých se nedalo dobře psát a byla nudně plastová, Toshiba NB200 má větší 10,1" LCD displej s LED podsvícením, špičkovou klávesnici s velkými dobře oddělenými klávesami (v pohodlnosti psaní ji lze srovnat pouze s klávesnicemi mininotebooků HP Mininote) a celkovým designem připomíná spíše subnotebook než netbook.

Mininotebook Toshiba NB200 je osazen novým Atomem N280 s frekvencí 1,66 GHz, dále 1 GB paměti RAM a klasickým pevným diskem s kapacitou 160 GB. Čipová sada je stále Intel 945GSE. Rozlišení 10,1" displeje zůstalo na 1024 x 600 bodech. K dispozici jsou 3 USB porty (jeden z nich umožňuje napájení připojeného zařízení i při vypnutém notebooku), LAN, Wi-Fi 802.11b/g, bluetooth, čtečka paměťových karet i webová kamerka. V kategorii netbooků / mininotebooků se často nesetkáváme se systémem ochrany pevného disku, který pomocí gyroskopu monitoruje případný pád notebooku a včas zastaví pevný disk a zaparkuje hlavičky.

Vzhledem k tomu, že od mininotebooků se vyžaduje hlavně mobilita, tedy kombinace malých rozměrů a hmotnosti s dlouhou výdrží na baterie, potěšilo nás, že Toshiba NB200 se bude prodávat ve verzi jak s 3článkovým akumulátorem (podle výrobce výdrž cca 4 hodiny), tak i s větším 6článkovým akumulátorem, který má netbook pohánět až 9 hodin. Doporučená koncová cena tohoto netbooku je stanovena na 12 490 Kč vč. DPH, ale to se jedná o model se 3článkovou baterkou. Verze s 6článkovým akumulátorem bude podle našeho odhadu tak o 1000 - 1500 Kč dražší. Spolu s novými mininotebooky ukázala Toshiba i nové příslušenství v podobě externí velmi malé DVD vypalovačky připojitelné přes USB (hmotnost 380 gramů) a miniaturního LED SVGA projektoru F10 (hmotnost 650 gramů). Hmotnost notebooku s 3článkovým akumulátorem je 1,18 kg. Toshibu NB200 máme již objednánu na test a s jeho výsledky vás seznámíme pravděpodobně v Chipu 7/2009.

Zdroj: Toshiba

Michal Bareš

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení