Menu
CHIP Speedtest

Trendy

Nová vlajková loď mezi procesory pro smartphony je označena číslem 888. V čínsky hovořící části planety je to považováno za příznivé znamení. V roce 2021 by nový procesor měl pohánět mnoho špičkových modelů smartphonů se systémem Android.

Vypadá to, že Samsung do budoucna plánuje dva nové zobrazovací formáty pro smartphony a další zařízení. Podle současných informací by mobilní telefony mohly být vybaveny rolovacími a dvojitě skládacími obrazovkami.

31. prosince 2020 Adobe navždy ukončí vývojovou platformu Flash. Animace a prohlížečové hry, které využívaly tuto technologii, už nepůjde nadále používat. Pro jejich záchranu Internetový archiv vytvořil sbírku mnoha flashových pokladů.

Stále více se ukazuje, že Apple se nechá inspirovat Samsungem, Huawei a Motorolou, a brzy uvede skládací model iPhone. Podle aktuálních informací jsou dvě klíčové součásti skládacího modelu už ve fázi testování. V jednom případě sází na komponenty od konkurence.

Od zavedení systému Android 10 pracuje Google na tom, aby bylo možné některé součásti operačního systému aktualizovat přímo prostřednictvím obchodu Play nebo služeb Play. Jak už se vědělo dříve, spolu se zavedením verze Android 12 by měly být přidány ještě i další důležité prvky.

Předvánoční akce Black Friday za pandemie představuje v mnoha případech žně pro podvodníky. Před nákupem si řádně prověřte, zda nakupujete u spolehlivého prodejce a také to, komu skutečně posíláte peníze. Prověřte si také, zda jde skutečně o slevu.

Novější smartphony od Huawei už jsou nějakou dobu ochuzeny o populární aplikace Google. U některých služeb si doposud uživatelé vystačili s následnými instalacemi. Vypadá to ale, že i s tím je nyní konec.

Po dlouhá léta se zakladatel Microsoftu umísťoval v žebříčku nejbohatších lidí na prvním či druhém místě. V aktuálním pořadí obsadil třetí místo. Předběhl ho generální ředitel jiné bohatě financované společnosti, která se obchoduje na burze.

Zdá se, že Google začíná více myslet na životy a zdraví svých uživatelů, a plánuje rozšířit aplikaci "Digital Wellbeing/Digitální rovnováha" o novou funkci. V plánované verzi byste měli objevit rady, jak novou funkci nastavit, aby vás chránila například při sledování displeje za chůze.

V právním sporu o limitaci rychlosti iPhonů s ohledem na stav akumulátorů  Apple i nadále prohrává. Koncern už žalujícím spotřebitelům zaplatil více než půl miliardy USD. Nyní chce výrobce zvýšit kompenzaci o další miliony.

Čínský výrobce smartphonů Oppo ukázal nový smartphone s inovativním konceptem displeje: Oppo X 2021 je vybaven obrazovkou, která se dá podle potřeby zvětšit.

Mnoho uživatelů používá často pro své účty nebezpečná hesla. Experti sestavili přehled dvou set nejpoužívanějších hesel v letech 2019 a 2020, která také byla nejčastěji zneužívána hackery a kyberzločinci.

Omezení uvalená vládou USA komplikují společnosti Huawei její fungování. Aby zachránila dceřinou značku Honor, prodala ji. Povede se získáním nezávislosti Honor zachránit?

WhatsApp nedávno představil novou funkci, která uživatelům umožňuje nastavit automatické smazání zaslaných zpráv po týdnu. Podle nejnovějších informací bude podobná funkce brzy k dispozici i pro Instagram a Facebook.

Disky SSD v současnosti patří k nejoblíbenějším zařízením pro ukládání dat. Čtení i zápis provádí extrémně rychle a mezitím spadly i jejich ceny, takže s běžnými kapacitami už nejsou nijak nedostupné. Nicméně s rostoucí datovou kapacitou jdou ceny strmě nahoru.

<< <   1 2 3 ...   >>

Dobře vybavené smartphony s velkým displejem, vysokokapacitním akumulátorem, slušným výkonem a použitelným fotoaparátem lze dnes sehnat i za…

Značka realme přinesla ke konci roku další smartphone s perfektním poměrem mezi cenou, výkonem a výbavou.

Od uvedení prvního modelu smartphonu Galaxy Note, který byl tehdy se svým 5,3″ displejem považován spíše za tablet, nebo přesněji phablet,…