Menu

Trendy

Lidé, kteří mají srdeční implantáty, by si měli dávat pozor na různá nositelná chytrá zařízení. Jde především o chytré hodinky, náramky, fitness trackery a další digitální produkty, které jsou vybaveny monitoringem zdravotních ukazatelů. 

Cestování časem lidstvo fascinovalo od pradávna. Nedá spát ani vědcům, kteří v posledních dnech slavili první úspěch. Od možnosti otočit prstenem princezny Arabely a přesunout se do doby našich prapředků jsme sice ještě světelné roky daleko, nicméně první kroky byly zdá se učiněny.

Mnoho kategorií výrobků, včetně televizorů, chytrých telefonů a tabletů, by měli být výrobci povinni opravit až 10 let po jejich zakoupení. Evropská komise oznámila přijatý návrh, který by zavedl požadavky na dlouhodobé opravy pro výrobce elektroniky.

V první prodejně Coop v Berouně byla nasazena umělá inteligence. Má zajistit efektivnější ochranu v automatických obchodech před zloději. Umí odhalit nestandardní chování zákazníků, na které upozorní pult centrální ochrany či personál prodejny.

Chatbot Bing od Microsoftu využívá naplno technologie OpenAI  a nyní umožňuje i vytvářet obrázky na přání pomocí DALL-E. Nová služba se jmenuje Bing Image Creator.

Nesprávně skladované akumulátory mohou nejen zbytečně ztrácet svoji kapacitu, ale v nejhorším případě hrozí i riziko požáru. Jak je tedy vhodné skladovat akumulátory ze smartphonů, notebooků nebo powerbanky?

Tuhle otázku si vědci, literáti i filozofové kladou už od prvních úvah a pokusů s umělou inteligencí. A objevují se samozřejmě i po uvedení nového chatu GPT-4. OpenAI zjišťovala, zda GPT-4 takové schopnosti má.

Výzkumníci se pustili do velkého projektu, kterým je výroba počítačů poháněných strukturami, podobnými lidskému mozku. Jejich možnosti v mnohém překonávají současné technologie, které mají své limity.

Edge dostal novou funkcionalitu. Můžete s ním konverzovat, dokáže analyzovat otevřenou webovou stránku, udělat z ní výtah, nebo sám napsat motivační dopis. Poskytne také přehled o webu.

V polovině dubna Microsoft ukončí podporu bezplatné služby Teams s označením "klasik". Ta si získala velkou oblibu především v období covidové pandemie, kdy spousta lidí zůstala odkázána na domácí pracoviště. Uživatelé, kteří chtějí službu využívat i nadále, si budou muset zvolit některý z připravených plánů. 

Jazykový model ChatGPT dostal následovníka. ChatGPT-4 má být spolehlivější, kreativnější a poradí si i s obrázky. A neměl by tolik vymýšlet.

O Windows 10 lze tvrdit, že je celosvětově nejrozšířenějším operačním systémem. Náskok před Windows 11 dokonce roste, protože mnoho uživatelů Windows 7 konečně přešlo na novější verzi.

Streamování stále tvoří 84 % příjmů z prodeje hudby, ale vinylové desky zažívají své chvíle. Daří se jim na úkor kompaktních disků.

Umělá inteligence se nám pomalu ale jistě dostává do života. A když studentům začala psát školní práce, byla najednou zajímavá i pro media. To ale ještě nemusí znamenat ohrožení lidského zdraví nebo dokonce života. Jak ale v případě odpovědí umělé inteligence na otázky, týkající se zdraví a řešení souvisejících problémů?

Zástupci regulačních orgánů Evropské komise jsou opět znepokojeni. Elon Musk totiž chystá pro moderování obsahu na Twitteru více využívat dobrovolníky a umělou inteligenci.

Zástupci Tesly budou muset vysvětlit jak je možné, že minimálně ve dvou případech vozů Tesla Model Y se za jízdy uvolnil volant. Šlo o dva různé incidenty, kdy se volant zcela oddělil od sloupku řízení.

Stávající výpočetní kapacity nestačí a tak si Seznam postavil už druhé datové centrum nazvané Nagoja, které se nachází v Benátkách nad Jizerou. Nová budova má asi 1200 m2, výstavba stála 300 milionů Kč a trvala jen rok.

Nejvíce používaná komunikační aplikace musela v posledních dnech čelit velkému množství kritiky. Nyní reaguje a oznamuje řadu změn.

Většina z nás se s problematikou cestování v čase setkala pouze na stránkách sci-fi románů. Vědci ale zřejmě dosáhli prvního významného pokroku a možná se jednou dočkáme toho, že lidé výpravy do minulosti skutečně podniknou.

Falešné textové zprávy s cílem získat od lidí citlivé údaje se šíří mezi uživateli mobilních zařízení. Odesílatel SMS zpráv se vydává za Úřad vlády ČR. Úřad ale žádné zprávy tohoto typu nerozesílá.

Na internetu se objevily první informační úniky o připravovaném systému Windows 12. Podle nejnovějších zpráv bude kladen důraz na integraci umělé inteligence.

Internetoví šmejdi dnes hledají jakoukoliv možnost, jak uživatele obelhat a připravit o peníze. Podvody se nevyhýbají ani pronájmům bytů a domů. I zde si dejte velký pozor, abyste nenaletěli. Co radí poskytovatel jednoho z největších inzertních portálů, Seznam.cz?

Je to už padesát let, kdy američan Martin Cooper uskutečnil první mobilní hovor. O tom, jak se budou mobily vyvíjet do budoucna, má duchovní otec mobilů zajímavé představy. Předpokládá, že opustí svůj dnešní tvar a stanou se součástí lidských těl.

Zkratka ChatGPT se v poslední době objevuje v různých souvislostech, ale asi málokdo zná její význam. Zní možná složitěji a komplexněji, než co ve skutečnosti znamená.

Výrobce čipů pro chytré telefony MediaTek pracuje na tom, aby zajistil obousměrnou satelitní komunikaci a spolehlivé připojení všude. První produkty budou už na MWC.

Od této soboty, tedy 25. února, je na trhy Evropské unie zakázáno dodávat několik typů světelných zdrojů. Co byste o tomto omezení měli vědět a co už si do budoucna nekoupíte.

Motoristé musejí být neustále ve střehu. A to nejen kvůli dopravní džungli, kterou často zažíváme ve městech nebo na dálnicích, ale i měnícím se předpisům a legislativním novinkám. Dojde i ke změně řízení křižovatek semafory?

Po letech růstu zaznamenal trh s aplikacemi v roce 2022 pokles, a to jak v příjmech, tak v počtu stažení. V loňském roce provedli uživatelé systémů Android a iOS po celém světě 142,1 miliardy stažení.

Až neuvěřitelný seznam závad při nájezdu 60 000 km? Youtuber jen stěží věřil svým uším, když si vyslechl závady, které má jeho ještě zánovní Tesla Model Y. Ve většině případů ale mají jediný důvod: nedbalost v průběhu předchozích servisních prací.

Jihokorejský výrobce oblíbených smartphonů nedávno uvolnil aktualizaci grafické nadstavby Androidu, One UI 5.1. Po její instalaci se ale začali ozývat uživatelé, kteří hlásí problémy. Minimálně s výdrží akumulátoru.

Majitelé chytrých telefonů, což jsou dnes vlastně bezmála všichni, by měli dbát na správný postoj při používání svých zařízení. V opačném případě podle odborníků hrozí vážné problémy s krční páteří. Týká se to ale i práce s notebookem.

Vedení Applu čelí už od prosince loňského roku nepříjemnému problému. V jeho důsledku může dokonce dojít k zákazu prodeje některých typů hodinek Apple Watch na americkém trhu. Rozhodnutí se očekává v průběhu tohoto týdne.

Zdá se, že člověk stále může porazit umělou inteligenci – ale potřebuje k tomu pomoc od jiné umělé inteligence, která mu ukáže, jak na to.

Jihokorejský výrobce oblíbených smartphonů v těchto dnech uvolňuje novou praktickou funkci i pro další modely Galaxy. Jejím cílem je postarat se o ochranu akumulátoru při intenzivním používání zařízení.

Svým vyhledávačem Bing Microsoft dokázal přesvědčit jen zlomek uživatelů. Nyní ale do vyhledávání nasazuje ChatGPT, který by měl pomoci změnit doposud neotřesitelnou pozici vyhledávání Google. Jak přesně ale umělá inteligence funguje?

Internet Explorer je na trhu již 28 let. A Microsoft ho dnes odstřihl. Na počítači už si ho nespustíte a místo něj můžete použít v prohlížeči Edge režim IE. Ten bude dostupný až do roku 2029.

Podle nejnovějších informačních úniků Apple vybaví svou připravovanou náhlavní soupravu s podporou virtuální a rozšířené reality také funkcí 3D zvuku. Naznačuje to nedávno objevený patent.

Kosmická společnost SpaceX kontroverzního miliardáře Elona Muska omezila možnost Ukrajiny využívat satelitní internet pro vojenské účely. Je to reakce na zjištění, že Kyjev jej používá k řízení dronů.

Společnost Disney+ je v krizi. Streamovací služba nyní přistupuje k razantní změně.

Umělá inteligence a jazykové modely jako ChatGPT rychle mění svět internetu a Google nechce zůstat pozadu. Představil proto konverzační nástroj Bard, který vylepší vyhledávání a dokáže odpovědět na složité otázky.

Kontroverzní změny oznámili tři technologičtí giganti téměř ve stejný okamžik, a krátce poté je opět stáhli. Co se skrývalo za unáhlenými sděleními?

Internetový gigant a jihokorejský lídr v oblasti smartphonů zintenzivňují spolupráci v boji proti Applu. Přidává se i Qualcomm a společně pracují na technologii smíšené reality. Jaký bude svět digitálních zařízení, které časem nahradí mobily?

Často důvěrné a citlivé informace střeží jednoduché heslo. Až příliš častý případ - alespoň podle seznamu nejpoužívanějších hesel.

Kontroverzní technologický podnikatel převzal Twitter v roce 2022. Aby mohl zaplatit související částky, musel si vzít úvěr. Nyní nastal termín splatnosti prvních úroků z částky 44 miliard USD.

Umělá inteligence a jazykové modely už natolik pokročily, že je obtížné určit, zda text psal člověk nebo stroj. Tvůrci ChatGPT spustili nový nástroj, který to údajně rozpozná.

Aktuální pozice všech autobusů a tramvají Pražské integrované dopravy jako na dlani – to nabízí webová aplikace mapa.pid.cz. Nově jsou na ní vidět i soupravy pražského metra.

Technologické firmy redukují počty svých zaměstnanců, včetně Microsoftu. Lidé z oboru se obávají, že hromadné propouštění postihne i jeho aktivity v oblasti her; oblíbenou řadu stříleček Halo nevyjímaje.

Humanoidní robot Atlas společnosti Boston Dynamics umí tančit, umí parkour a nyní také zvládne mnohem lépe manipulovat s předměty. Brzy bude na pracovišti užitečný a zvládne řadu úkolů.

Propouštění v technologické branži nebere konce. Nyní oznámil také hardwarový a softwarový gigant IBM, že propouští řadu zaměstnanců. Proč vlastně?

Firma, se kterou je spjato jméno Elona Muska, skončila už třetí rok po sobě v černých číslech. Snižování cen a klesající poptávka ale nevěstí nic dobrého. Firmu zřejmě čekají problémy.

<< <   1 2 3 ...   >>

Moderní 32” monitor disponuje vysokým UHD rozlišením 3 840 x 2 160 bodů a splní požadavky nejnáročnějších kancelářských uživatelů. Zároveň se…

Naše tabulka chytrých telefonů se rozrostla o další položky. Nově v ní najdete i novinky Vivo X90 Pro, Xiaomi 13 Pro, nebo Samsung Galaxy A54…

Tříkanálový soundbar JVC TH-E851B kombinuje středně velkou zvukovou lištu obsahující šest reproduktorů s bezdrátově připojeným samostatným…
Komerční sdělení