Menu
CHIP Speedtest

Trendy

Honor MagicBook 14 nabízí kvalitu, vysoký výkon, dlouhou výdrž na baterii a perfektní zpracování. To vše za atraktivní cenu.

České Radiokomunikace (CRA) představily harmonogram dokončení přechodu na nový standard digitálního pozemního vysílání DVB-T2. Ten musel být upraven kvůli koronavirové krizi. CRA také spouští první UHD kanál.

Samsung rozšiřuje řadu chytrých zařízení pro domácí zábavu. Nově do ní přibyl model Terrace – první televizor značky Samsung s rozlišením 4K, technologií QLED a vodě odolnou certifikací IP55 pro použití v exteriéru. Hodí se tedy třeba na zahradu, nebo terasu.

Došlo k masivnímu úniku dat z letecké společnosti EasyJet. Ukradeny jí byly e-mailové adresy a data o cestách 9 milionů zákazníků a podrobnosti o kreditních kartách 2 208 zákazníků.

Podle průzkumu společnosti Sophos ne. Zaplacení výkupného totiž znamená zdvojnásobení nákladů na zotavení. Globální průzkum ukazuje, že v případě zaplacení výkupného činí náklady organizace v průměru 1,4 milionu dolarů, zatímco když nezaplatí, jde o 730 000 dolarů.

Společnost Google shromažďuje o svých uživatelích řadu informací. Ti si teď některé z nich mohou on-line projít. Dozví se například, kde se kolik lidí pohybovalo v době koronakrize – kdy se chodilo do parku, a kdy za nákupy?

Češi považují za bezpečné takové heslo, které je dlouhé a složité. Téměř polovina lidí tvoří heslo na základě osobní informace. Experti varují, že to není bezpečné.

Na Taiwanu už proběhla certifikace nového Google Chromecast Ultra. Uvedení další generace streamovacího mini řešení je nyní na dosah.

Ransomware se stále častěji přesouvá do mobilního světa. Na sociálních sítích a v chatovacích aplikacích se nyní šíří ruský mobilní ransomware „Black Rose Lucy“. Pozor na něj. Dobře se maskuje.

Facebook spouští novou videochatovací službu a chce si tak ukrojit kus rostoucího koláče Zoomu, Skype a podobných nástrojů. S tímto messengerem může přes video chatovat až 20 uživatelů. Podobně jako u Zoomu ale neexistuje šifrování typu end-to-end.

Chytré televizory Samsung jsou první televizní značkou na světě, která integrovala do svojí nabídky službu Apple Music. Uživatelé ve více než 100 zemích světa včetně ČR tak ode dneška mohou využívat nabídku této služby přímo ve svých televizních přijímačích.

Vědci z Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze vyvíjejí drony, které umí autonomně vyhledávat radiaci. Nepotřebují k tomu ani signál GPS.

Společnost Acer oznámila, že v rámci své platformy Acer for Education navázala spolupráci se společností Skooler, která se zabývá vývojem nástrojů pro vzdělávání.

Analytici společnosti ESET odhalili vážné bezpečnostní chyby u řady zařízení chytré domácnosti a to včetně centrálních jednotek. Útočníci dokonce mohli získat nad jednotkou kontrolu.

Mapová aplikace Mapy.cz eviduje více než milion uživatelů, kteří sdílí svá polohová data, aby pomohli zamezit přenosu koronavirové nákazy. Kromě sběru anonymizovaných dat má aplikace i vlastní reportovací systém.

<< <   1 2 3 ...   >>
TEST: Honor MagicBook 14, lákadlo pro zákazníky zohledňující cenu

Honor MagicBook 14 nabízí kvalitu, vysoký výkon, dlouhou výdrž na baterii a perfektní zpracování. To vše za atraktivní cenu.

TEST: Realme 5, třídenní výdrž na akumulátor

Po minule testovaném špičkovém modelu realme X2 Pro jsme se důkladně podívali také na opačný konec nabídky této nové značky na našem trhu, kde…

TEST: Honor Band 5, špičkový fitness náramek za výhodnou cenu

Pátá generace fitness náramku Honor Band přesvědčí nejen svou velmi konkurenční cenou. Boduje i dobrým displejem a přesnou funkcí sledování. <…
Komerční sdělení