Menu

Trendy

Příznivci společnosti Apple už nějakou dobu netrpělivě očekávají nový operační systém pro iPhone, iOS 16. Tentokrát je ale informačních úniků a spekulací jako šafránu. Nebo nakonec mají pravdu zlí jazykové, kteří tvrdí, že v Cupertinu nic zajímavého nemají?

Nejen mladí politici, ale i technologičtí vizionáři se mohou dopouštět odsouzeníhodných poklesků. Musk měl obtěžovat letušku společnosti SpaceX. Ta měla mlčet výměnou za odškodné.

Společnost Mastercard chce v budoucnu zákazníkům nabídnout nový způsob platby, který doposud neexistoval. Zákazníci budou moci platit ještě rychleji, ale především bez chytrého telefonu nebo karty.

Vedle videokonferenční aplikace Teams od Microsoftu těžila z protipandemických opatření i aplikace Zoom. Ta ale na sebe v současné době upozorňuje spíš negativně. Například i kontroverzní funkcí, která do ní má být nově zabudována.

Ceny v internetových obchodech se neustále mění. Může to být způsobeno personalizací v závislosti na místě, kde žijete, nebo používaném zařízení? Podíváme se na zažité mýty a zkusíme poradit, jak najít lepší ceny.

Nejznámější streamovací platforma je v krizi. Počet předplatitelů poprvé po deseti letech klesl. V budoucnu chce Netflix zavést nejen model předplatného s reklamou, ale také živé přenosy. To sice může zvýšit příjmy, ale zároveň zničit jeho DNA.

Malý český trh s předplacenými video streamovacími službami v polovině června obohatí další americká platforma – Disney+. Na jaké novinky by se měli fanoušci seriálové tvorby těšit a kolik vlastně bude nová streamovací služba stát peněz?

Záchranáři v horských oblastech to často nemají lehké. Musejí se dostat k zachraňovanému co nejdříve, což v horách znamená mnohdy po svých a akce se tak může proměnit v několikahodinový výšlap.

EU chce od roku 2035 bez výjimky zakázat registraci nových automobilů se spalovacími motory. Místo toho se budou registrovat pouze vozidla s elektromotory. Plánované nařízení by také znamenalo konec tzv. e-paliv.

Streamovací VOD služba HBO Max je v Česku teprve dva měsíce. Začala pozvolna se zajímavou slevou “napořád” a přinesla i několik premiér, včetně nejnovějšího filmového Batmana. Které seriály z aktuální i dřívější nabídky rozhodně stojí za zhlédnutí?

Správná zařízení mohou proměnit každou domácnost ve smart home. Nestojí to ani žádné horentní částky za kompletní vybavení, ale můžete si jednotlivé místnosti vybavit produkty, které vám zpříjemní bydlení a usnadní ovládání spotřebičů.

Výrobce oblíbených produktů, Apple, už není nejhodnotnější společností na světě. Vzhledem ke skutečnosti, že cena akcií Applu tento týden klesla o pět procent, je novou jedničkou ropná společnost Saudi Aramco.

Poté, co se značky Apple a Samsung odhodlaly u svých smartphonů k nepříliš populárnímu kroku, podobný trend nyní následuje i Sony. Její zákazníci se také budou muset u nových modelů obejít bez nabíječek v balení.

Ve dvou inzerátech na obsazení pracovních pozic u Sony se objevily podrobnosti o chystané konzoli PlayStation. Mohlo by jít o verzi 6, která ale s největší pravděpodobností přijde až za několik let.

InSight je meziplanetární sonda, která dosedla na rudou planetu roku 2018. Nemůže se sice pohybovat, nicméně to ničemu nevadí, protože jejím úkolem je studium vnější struktury Marsu, včetně nejrůznějších experimentů a měření. Jedním z přístrojů je i velmi citlivý seismograf.

<< <   1 2 3 ...   >>

Nová generace NVMe SSD disků Western Digital přináší podporu rychlejší sběrnice PCIe 4.0 a lepší energetickou účinnost.

Nový přírůstek populárních a úspěšných sportovních hodinek přichází na trh po roce a půl od uvedení modelu GT2 Pro. Vzhledově ale vycházejí…

Po roce uvádí Realme na trh novou “číselnou” řadu smartphonů s označením Realme 9. V jejím rámci budou k dostání dva modely, které…
Komerční sdělení