Menu

Trendy

Celý svět usilovně bojuje s dopady pandemie Covidu-19. A skoro to vypadá, že na ostatní choroby, k jejichž léčení byly zdravotnické systémy doposud vybudovány, už nezbývá čas a kapacity. Je proto dobré, že s využitím moderních technologií se i přes složitou dnešní situaci v Evropě pokračuje s léčením ostatních vážnějších chorob.

Od aktualizace iOS na verzi 14.5 musí aplikace žádat uživatele o povolení sledování aktivit a sdílení mezi aplikacemi a webovými stránkami. Facebook a Instagram jsou si vědomi, že toto omezení může znamenat ohrožení jejich příjmů z reklamy.

Výrobce elektromobilů Tesla zveřejnil své údaje o požárech vozidel. Z vyhodnocení vyplývá, že elektromobily nehoří častěji než jejich protějšky se spalovacími motory – právě naopak.

Od okamžiku výrazných omezení ze strany americké vlády už čínský Huawei nějakou dobu usilovně pracuje na vlastním operačním systému HarmonyOS. Na webu se objevilo video jeho nejnovější verze, které nabízí první pohledy na design a některé zajímavé nové funkce.

Zákazníci Netflixu získají novou funkci »Shuffle Play«. Ta umožní přehrávání náhodného obsahu ve streamovací službě jediným kliknutím.

Nová verze systému Windows 10 se objeví dvakrát ročně, a je poté podporována přibližně pouze rok a půl. Verze 1909 se rozloučí už v polovině května 2021 – pro tuto verzi už dále nebudou vydávány žádné bezpečnostní aktualizace. Týká se to koncových uživatelů. Firmám podpora poběží ještě další rok.

Už v polovině května se změní podmínky používání aplikace WhatsApp. Ty v posledních měsících způsobily mezi uživateli zmatek. Nyní ultimátum přichází na řadu a první uživatelé by mohli být zablokováni. Koho se postih může dotknout a co s tím.

Počasí se konečně otepluje a roste i naděje na brzký návrat k normálnímu životu. Blížící se květnové dny s sebou snad už přinesou i příslib letní nálady. Některé změny nás čekají i v oblasti technologií.

Uživatelé iPhonu si vždy mohli stahovat aplikace pouze prostřednictvím obchodu Apple App Store. Americký výrobce si ale za software třetích stran vždy vybírá třicetiprocentní podíl na tržbách. Tento model je už od roku 2019 pod palbou kritiky.

Mnoho elektrických spotřebičů se po skončení záruky porouchá. Podle studie je to záměr a stále více výrobců zabudovává do výrobků takzvaný "samodestrukční kód", který zkracuje jejich životnost nebo nutí uživatele k novému nákupu. Kterých zařízení se to týká a na co je dobré si dát při nákupu pozor.

Výrobce pravděpodobně chce okopírovat špičkovou funkci od jiných značek. Telefony Galaxy by v budoucnu také mohly podporovat rychlé nabíjení s výkonem 65 wattů.

Výrobce elektromobilů Tesla přivádí vlastním pojištěním vozidel zavedené pojišťovny do úzkých. Společnost Elona Muska má před konkurencí náskok: vlastní totiž citlivé údaje o jízdě každého pojištěnce.

Firma Apple registrovala zajímavý patent, který naznačuje, že by uživatelé mohli mít v budoucnu iPhone i jako doklad totožnosti. 

Zákazníci, kteří svá hesla sdílejí bez povolení, jsou společnosti Netflix trnem v oku. Proto se v současné době provádějí testy, které mají tuto praxi zastavit. Pro tuto chvíli ale není nic definitivně rozhodnuto.

Uživatelé komunikátoru WhatsApp už mají nějaký čas možnost používat funkci automatického odstraňování zpráv. Pokud je aktivována, zprávy z chatu automaticky zmizí. Stejná funkce teď bude následovat pro videa, obrázky a další typy příloh.

<< <   1 2 3 ...   >>

Nejnovější verze chytrého fitness trackeru od Honoru nabízí za atraktivní cenu skvělý velký AMOLED displej, dlouhou výdrž na baterii a senzory…

Společnost HP dnes uvedla na český a slovenský trh novou službu Instant Ink, která má přinést levnější a pohodlnější tisk s…

Speciální externí rozšiřující disk s kapacitou 1 TB je určen pro herní konzole Xbox X/S a nabízí stejnou rychlost a dobu odezvy jako interní…