Menu
CHIP Speedtest

Trendy

Na své akci Galaxy Unpacked 2020 Samsung představil kromě Galaxy Note 20 také pokračovatele svého modelu skládacího mobilu: Galaxy Z Fold 2.

Společnost PocketBook začíná prodávat dlouho očekávanou čtečku Color s barevnou technologií elektronického inkoustu. Zároveň jde do prodeje i čtečka Touch Lux 5.

 

Tzv. minimální bezpečnostní standard je na světě. Jakákoli firma, škola, zdravotnické zařízení nebo úřad z něj mohou vycházet při zabezpečování své organizace před hrozbami v kyberprostoru.

Softwarová firma Slack podala stížnost kvůli nekalé soutěži proti Microsoftu. Důvodem je spojení dvou služeb společnosti Microsoft, které znevýhodňuje ostatní služby v této oblasti. Microsoft mezitím vše komentoval.

Český telekomunikační úřad patrně příští rok už neuloží povinnost provozovat veřejné telefonní automaty. Jedná o tom s veřejným ochráncem práv. Hovory z budky totiž nahrazují mobilní telefony.

Honor MagicBook 14 nabízí kvalitu, vysoký výkon, dlouhou výdrž na baterii a perfektní zpracování. To vše za atraktivní cenu.

České Radiokomunikace (CRA) představily harmonogram dokončení přechodu na nový standard digitálního pozemního vysílání DVB-T2. Ten musel být upraven kvůli koronavirové krizi. CRA také spouští první UHD kanál.

Samsung rozšiřuje řadu chytrých zařízení pro domácí zábavu. Nově do ní přibyl model Terrace – první televizor značky Samsung s rozlišením 4K, technologií QLED a vodě odolnou certifikací IP55 pro použití v exteriéru. Hodí se tedy třeba na zahradu, nebo terasu.

Došlo k masivnímu úniku dat z letecké společnosti EasyJet. Ukradeny jí byly e-mailové adresy a data o cestách 9 milionů zákazníků a podrobnosti o kreditních kartách 2 208 zákazníků.

Podle průzkumu společnosti Sophos ne. Zaplacení výkupného totiž znamená zdvojnásobení nákladů na zotavení. Globální průzkum ukazuje, že v případě zaplacení výkupného činí náklady organizace v průměru 1,4 milionu dolarů, zatímco když nezaplatí, jde o 730 000 dolarů.

Společnost Google shromažďuje o svých uživatelích řadu informací. Ti si teď některé z nich mohou on-line projít. Dozví se například, kde se kolik lidí pohybovalo v době koronakrize – kdy se chodilo do parku, a kdy za nákupy?

Češi považují za bezpečné takové heslo, které je dlouhé a složité. Téměř polovina lidí tvoří heslo na základě osobní informace. Experti varují, že to není bezpečné.

Na Taiwanu už proběhla certifikace nového Google Chromecast Ultra. Uvedení další generace streamovacího mini řešení je nyní na dosah.

Ransomware se stále častěji přesouvá do mobilního světa. Na sociálních sítích a v chatovacích aplikacích se nyní šíří ruský mobilní ransomware „Black Rose Lucy“. Pozor na něj. Dobře se maskuje.

Facebook spouští novou videochatovací službu a chce si tak ukrojit kus rostoucího koláče Zoomu, Skype a podobných nástrojů. S tímto messengerem může přes video chatovat až 20 uživatelů. Podobně jako u Zoomu ale neexistuje šifrování typu end-to-end.

<< <   1 2 3 ...   >>

Ultravýkonný, ultravybavený a ultravelký smartphone za ultravysokou cenu je momentálně nejlepším smartphonem v našich dlouhodobých srovnávacích…

Rychlý telefon s velkým úložištěm, prostorným displejem, vysouvací kamerou a velmi dobrým fotoaparátem za vynikající cenu. Jen služby od Googlu…

Při nákupu nového mobilu je důležitým hlediskem délka výdrže na akumulátor. Ne každý současný model smartphonu lze bezproblémově používat po…

Komerční sdělení