Menu
CHIP Speedtest

Trendy

Poznámky v kódu operačního systému iOS 14 naznačují, že Apple chce u iPhone 12 použít technologii, která byla dříve k dispozici pouze v iPad Pro.

Korona se v Evropě i nadále šíří. Stav nouze vláda prodloužila do Velikonoc, stále platí omezení pohybu a povinnost ochrany rouškami. Množí se také kyberútoky na komunikační platformy.

Novinky z řady P40 potvrzují, že vrcholné smartphony Huawei patří z technického hlediska mezi absolutní špičku, bohužel ale musí čelit blokádě ze strany amerických úřadů.

Nechoďte zbytečně na poštu. Faktury, smlouvy, objednávky, potvrzení nebo certifikáty si nyní můžete posílat přes datovou schránku bezplatně i se svými obchodními partnery.

Mezi první ověřované a na 3D tiskárnách vyráběné pomůcky patří respirátory, otvírače dveří bez dotyku rukou, úchyty masky a obličejové kryty. Ověřené návrhové soubory pro mnoho součástek jsou k dispozici volně ke stažení.

Poznáváte někoho? Určitě ne. Tito lidé totiž nikdy neexistovali a nejde ani o fotografie. Obličejů si můžete díky umělé inteligenci vygenerovat kolik chcete a to na webové stránce ThisPersonDoesNotExist.

Služba WhatsApp testuje novou funkci, která je primárně zaměřená proti četným falešným a řetězovým zprávám, které kolují na messengeru. Jde o integraci vyhledávání Google do prostředí WhatsAppu. To by mělo jednoduše zpřístupnit rychlou možnost ověřit si obsah textu nebo obrázku.

Korona se v Evropě i nadále šíří. Vláda zavedla přísná opatření k omezení viru, omezila pohyb lidí po celém Česku, zavřela hranice. Skupina vědců naprogramovala živou mapu počtů výskytů a umístila ji na internet. Pozor na její podvrhy, mohou obsahovat škodlivý kód.

Apple představil čtyři nové iPady. Díky novému silnému hardwaru dále upevňuje své vedoucí postavení v tržním segmentu tabletů.

Myšlenka Samsungu na poskytování služby streamování her se na trhu neudržela příliš dlouho. Po pouhých sedmi měsících testovací fáze výrobce projekt opět zamkl do skříně.

I přes problémy s koronavirem se velké společnosti snaží co nejlépe pokračovat ve svých činnostech. U Microsoftu se koncem března očekávají novinky, které budou oznámeny prostřednictvím online tiskové konference. Tématem jsou nové produkty sady Office.

Pod názvem Huawei Music uvádí čínský výrobce na trh první vlastní streamovací službu. Díky novým a zajímavým funkcím má ambice postavit nového konkurenta pro zavedené a známé služby Spotify a Amazon Music.

Pokud používáte online služby, což dnes dělá v podstatě každý, obvykle se registrujete prostřednictvím svého e-mailu, čísla telefonu nebo např. Google účtem. Službám také zpravidla udělujete rozsáhlý přístup k vašemu účtu.

Současné modely smartphonů jsou často vybaveny vlastními ochrannými prostředky v případě odcizení: zablokování, sdílení geolokace, ovládání na dálku. Na každý pád je dobré si také uchovat IMEI kód telefonu.

Firefox podniká ve své další verzi velký krok: URL se v adresním řádku brzy zobrazí bez předpony HTTPS nebo WWW. To lze vidět už v aktuální beta verzi.

<< <   1 2 3 ...   >>
Přes milion stažení a dnes bezplatně: Google daruje oblíbený přehrávač PowerAudio Plus

Předinstalované přehrávače hudby na smartphonech Android zpravidla poslouží svému účelu. Jejich možnosti jsou ale omezené. Pokud máte rádi…

CCleaner pro smartphony je zde: nové funkce zrychlí váš Android

Počítač s Windows bez CCleaneru? Těžko představitelné. Jde o extrémně populární bezplatný nástroj, který už také nějaký čas existuje ve verzi…

Novinky v Ubuntu 20.04: optický update a výrazně delší podpora

Procesy vývoje Ubuntu a Windows 10 jsou si mnohem podobnější, než bychom čekali. Nová verze je k dispozici dvakrát ročně a můžete ji zkoušet…
Komerční sdělení