Menu
CHIP Speedtest

Trendy

Uživatelé Netflixu, kteří streamují hlavně na svých smartphonech, se mohou těšit na novou funkci. Streamovací služba automaticky stáhne seriály a filmy, takže by se už nemělo stát, že by na svých cestách byli ochuzeni o svou oblíbenou zábavu. Nově i příbuzná témata.

Microsoft čelí kritice. Důvodem je jeho analytický nástroj »MyAnalytics«, který shromažďuje různé informace o používání aplikací sady Office. U expertů, zabývajících se ochranou osobních údajů, to vyvolává obavy, že by vedoucí pracovníci mohli sledovat své podřízené.

Dnes přistane na povrch Marsu modul s Roverem "Perseverance" za 2,5 miliardy dolarů. Tuto historickou událost vysílá NASA živě, takže můžete být u toho.

Společnost SPI International dnes spustila streamovací službu FilmBox+. Ta kombinuje video na vyžádání a živé vysílání programů, a je dostupná prostřednictvím webu, na platformách partnerských operátorů i v mobilních a televizních aplikacích.

Číst hospodářské výsledky firem nebývá zrovna velká zábava, ale v případě našeho největšího e-shopu mohou být některé údaje zajímavé a dost vypovídat o trendech a aktuální situaci na trhu nejen IT.

Pro mnoho uživatelů Windows je VLC Mediaplayer jedním z prvních nástrojů, který si do svého operačního systému instalují. Oblíbený přehrávač médií právě nasadil kurz směrem k verzi 4.0. Jeho cílem je zcela nová grafika verze pro Windows.

Od 1. března bude velké bílé zboží, ale i například televizory a monitory označené jiným energetickým štítkem. Tyto výrobky budou na štítcích nově zařazeny do stupnice tříd A až G a zmizí tak třída A s plusy.

Čínský výrobce si podal neobvyklý patent. Jde o "režim opilosti" pro mobilní zařízení, který uzamkne některé aplikace. Na rozdíl od jiných řešení je tento režim už integrován do smartphonu.

To, že se Chrome nijak neomezuje s nároky na paměť RAM, není žádná novinka. Jeden ze známých doplňků snižoval spotřebu operační paměti tak, že automaticky zavíral nepoužívané karty.

Na internetu se objevily informace o patentu Samsungu, které ukazují nový inovativní přístup k řešení fotoaparátu smartphonu. Zobrazují možnost využít hlavní objektiv fotoaparátu i ve funkci čelní čočky pro pořizování selfie.

Vysílače se zastaralou 3G (UMTS) technologií začnou v letošním roce u nás nahrazovat modernější 5G sítě. Rychlost internetu v mobilu se zvýší. Operátorům umožní technologická inovace poskytnout kvalitnější služby zákazníkům a významně zvýšit datové rychlosti a objem přenášených dat.

Vážná obvinění proti čínskému výrobci: vlastní operační systém HarmonyOS je zjevně "poněkud drzou kopií" mobilního operačního systému Android od Google. Výrobce zatím tato obvinění nekomentoval.

USA přidaly čínského výrobce smartphonů na černou listinu. Obchod se Spojenými státy je nyní možný pouze v omezeném rozsahu. Nyní chce čínský výrobce podniknout proti uvaleným omezením právní kroky.

Mapy.cz nově zobrazují úroveň upravenosti běžkařských tras. Novinka je v aplikaci dostupná jak na počítači, tak i v mobilních zařízeních pro operační systémy Android a iOS.

Windows 10 jsou v tuto chvíli nesporně nejrozšířenějším desktopovým operačním systémem. Mezi uživateli je ale rozšířeno mnoho verzí, protože Microsoft uvolňuje dvakrát ročně aktualizaci funkcí a udržuje několik verzí paralelně. Podle statistik je ale mezi uživateli mnoho milionů instalací zastaralých.

<< <   1 2 3 ...   >>

Motorola Moto G9 power je cenově výhodný a dobrý smartphone nižší střední třídy, který nás zaujal především enormně dlouhou výdrží na baterii. …

Snad ještě víc než špičkové drahé produkty nás potěší produkty s výborným poměrem mezi výkonem a cenou. Přesně takové jsou bluetooth špunty…

Samsung Galaxy S21 Ultra 5G nevykázal v naší testovací laboratoři prakticky žádné slabé stránky. Obzvláště nás potěšil vynikajícím displejem,…