Menu
CHIP Speedtest

11. týden - Vybíráme software týdne

13.03.2012 09:34 | Redakce Chip
Skoro každý den se snažíme upravovat nějaké obrázky, nebo fotografie. V redakci Chipu jsme se snažili vybrat tři zajímavé programy které k tomuto tématu mají hodně blízko a tady přinášíme jejich krátké recenze.

Skoro stejně dobrý jako Photoshop

Gimp 2.6.11

Se svou linuxovou minulostí a z ní převzatým konceptem obsluhy je Gimp tak trochu jiný obrazový editor. Jakmile si ale uživatel na zacházení s tímto programem trochu zvykne, rychle se ukáže, že se nástroj před placenými zástupci tohoto cechu nepotřebuje schovávat.
Gimp nabízí nesčetnou řadu profesionálních funkcí, mezi nimi také například správu vrstev, korekturu kontrastu, gradační křivku, korekturu histogramu, posun barevného odstínu, efektové filtry i precizně pracující nástroje pro retušování fotek a jiných obrazů.

Gimp 2.6.11

Gimp disponuje také funkcí pro korekci jevu červených očí při snímcích s bleskem. Ta je však poněkud skrytá: v nabídce »Filter« nejprve klikněte na »Opravit«, potom na »Odstranit červené oči«. Oblast s červenýma očima se doporučuje nejdříve označit jako výběr.

Informace o programu
OPERAČNÍ SYSTÉM: Windows 2000/XP/Vista/7
JAZYK: čeština, angličtina, slovenština
INFO:  http://gimp-win.sourceforge.net/
CENA: freeware
POMĚR CENA/VÝKON: výborný

Tvorba HDR fotografií

Picturenaut

S nástrojem Picturenaut sloučíte více fotografií se stejným motivem, ale různě exponovaných do jednoho High Dynamic Range Image (HDRI). Výsledkem je hyperrealistický obraz se zvláštní hojností barev a detailů. Picturenaut není nutno instalovat.

Picturenaut

Pamatujte, že software je dodáván v provedeních pro 32- a 64bitové systémy. Zvolte tu verzi, která odpovídá vašemu systému.

Informace o programu
OPERAČNÍ SYSTÉM: Windows XP/Vista/7
JAZYK: angličtina
INFO:  hdrlabs.com/picturenaut/
CENA: freeware
POMĚR CENA/VÝKON: výborný

Vylepšení obrazů

PixBuilder Studio

PixBuilder je malý, jemný obrazový editor z Anglie, který se v mnoha bodech může měřit s programy jako třeba Paint.NET. Tak například přináší gradační křivky, funkci pro změnu barevné teploty, udivující počet výběrových nástrojů a ovládá práci s vrstvami. 

PixBuilder Studio

Přes »Options« nastavte, kolik operační paměti smí PixBuilder Studio maximálně použít.

Informace o programu
OPERAČNÍ SYSTÉM: Windows XP/Vista/7
JAZYK: angličtina
INFO:  www.wnsoft.com/pixbuilder/
CENA: freeware
POMĚR CENA/VÝKON: výborný

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání