Menu
CHIP Speedtest

12. týden - Vybíráme software týdne

22.03.2012 08:45 | Redakce Chip
Kontrola musí být - tak je to správné! V redakci Chipu jsme se snažili vybrat tři zajímavé programy které k tomuto tématu mají hodně blízko a tady přinášíme jejich krátké recenze.

Úplná kontrola nad PC

OSForensics 1.0

Chcete-li zjistit o svém počítači maximum informací a získat jeho funkce pod kontrolu, vyzkoušejte program OSForensics. Funkce nástroje lze zhruba rozdělit do několika oblastí. Předně umí velmi pečlivě sledovat práci se soubory, indexovat jejich obsah pro rychlé vyhledávání a také je obnovit v případě nechtěného smazání.

Analytické funkce zastupuje například detailní výpis informací o pevném disku nebo operační paměti. Vhodným představitelem nástrojů na správu počítače je třeba výpis hesel uložených v internetových prohlížečích nebo funkce pro kopírování kompletního obsahu pevných disků či jejich oddílů, vhodná pro pravidelné zálohování. Program lze používat i bez instalace z USB disku.

Informace o programu
OPERAČNÍ SYSTÉM: Windows XP/Vista/7
JAZYK: angličtina
INFO: www.osforensics.com
CENA: freeware
POMĚR CENA/VÝKON: velmi dobrý

Porovnání složek

FreeFileSync

V podobě FreeFileSync dodáte na pevný disk software pro porovnávání a synchronizaci složek. Program nabízí množství voleb a umí například porovnávat nejen datum a velikost složek, ale také analyzovat obsah souborů.

Prostřednictvím příkazů v rubrice »Upřesnit | Vytvořit dávkový soubor« můžete porovnání adresářů zautomatizovat a později je spouštět stiskem tlačítka.

Informace o programu
OPERAČNÍ SYSTÉM: Windows 2000/XP/Vista/7
JAZYK: angličtina
INFO:  http://sourceforge.net/projects/freefilesync/
CENA: freeware
POMĚR CENA/VÝKON: velmi dobrý

Propojení smartphonu s PC

MOBILedit! 6.0

Nová verze známého programu pro správu obsahu a ovládání funkcí mobilních telefonů prostřednictvím počítače přináší celou řadu zajímavých vylepšení. Vedle podpory nového iOS 5 v iPhonech a iPadech je to například i vylepšená správa kontaktů s vyhledáváním neznámých čísel v obsahu SMS a seznamech hovorů.

Samozřejmě jsou i nadále k dispozici funkce pro zálohování telefonního seznamu do cloudového úložiště nebo editory fotografií, videa a vyzváněcích tónů. MOBILedit! spolupracuje se stovkami modelů mobilních telefonů od různých výrobců, s běžnými operačními systémy. Ne vždy má ovšem ve své databázi uložen správný obrátek telefonu. Potřebné ovladače instaluje MOBILedit! automaticky.

Informace o programu
OPERAČNÍ SYSTÉM: Windows XP/Vista/7
JAZYK: angličtina
INFO:  www.mobiledit.com
CENA: 600 Kč
POMĚR CENA/VÝKON: výborný

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání