Menu
CHIP Speedtest

14. týden - Vybíráme software týdne

05.04.2012 06:05 | Redakce Chip
14. týden - Vybíráme software týdne
Úklid, optimalizace, snímání plochy a zabezpečení! V redakci Chipu jsme se snažili vybrat tři zajímavé programy které k tomuto tématu mají hodně blízko a tady přinášíme jejich krátké recenze.

Balíček nástrojů na úklid, optimalizaci a zabezpečení

System Mechanic Professional 10

Bohatá sbírka nástrojů, kterou obsahuje System Mechanic Professional, je připravena postavit váš pomalý počítač zpět na nohy.

Hned úvodní analýza zjistí kondici vašeho počítače a odhalí, kolik neplatných záznamů zatěžuje registr Windows a jak velké místo na pevném disku můžete ulomit promazáním zbytečných souborů. Program vás také upozorní na další problémy, jako je například velké vytížení operační paměti nebo nevyužití potenciálu rychlého internetového připojení, u kterého zatím neproběhla optimalizace nestavení. System Mechanic Professional najde více problematických záznamů a dat než jeho hlavní konkurent TuneUp Utilities, potřebuje k tomu ovšem delší čas. Během hloubkové analýzy počítače jsou pak zjištěny i vadné sektory na pevném disku, který umí program rovněž defragmentovat a uspořádat, tak aby zajistil rychlejší načítání nejčastěji používaných souborů.

System Mechanic Professional 10

Společně s optimalizačním programem je instalován i antivirový skener System Shield, který však zastane jen základní funkce. Rozhodně nemůže nahradit vyspělá bezpečností řešení s rodičovskou kontrolou, filtrováním internetových stránek nebo firewallem.

Novinkou je nástroj na optimalizaci načítání dat z disků s technologií SSD, který ovšem u disků s aktuálním firmwarem nemá příliš velký význam. Zklamáním je funkce pro záchranu ztracených dat, která měla při testování problém obnovit data odstraněná z koše.

Celkově je ovšem výkon programu, po deaktivaci nepotřebných, automaticky spouštěných programů a optimalizaci síťového připojení, velmi dobrý – start počítače se zrychlil o 7 sekund, antivirová kontrola je rychlejší o 6 minut a stahování z internetu se zrychlilo o 30 %.

Informace o programu
OPERAČNÍ SYSTÉM: Windows XP/Vista/7
JAZYK: angličtina
INFO: www.iolo.com
CENA: 1 200 Kč
POMĚR CENA/VÝKON: velmi dobrý

Snímání plochy

Snagit 11

Nástroj Snagit přijde vhod každému, kdo potřebuje zaznamenávat obsah pracovní plochy počítače a oken běžících programů – ať už v podobě jednotlivých obrázků, nebo souvislého videa. Snagit navíc přidává i funkci OCR, tedy převod obrazové informace na text, použitelný pro další zpracování.

Snagit 11

V editoru aplikace Snagit lze s pořízenými snímky dále pracovat, například je doplnit textovými titulky a další grafikou nebo na ně aplikovat různé efekty. Hotové obrázky a videa lze rovnou ukládat na různé servery.

Informace o programu
OPERAČNÍ SYSTÉM: Windows XP/Vista/7
JAZYK: angličtina
INFO: www.techsmith.com
CENA: 1 000 Kč
POMĚR CENA/VÝKON: výborný

  • Stahujte program

Optimalizace PC s Windows

Ashampoo WinOptimizer 9

Každá další verze nástroje Ashampoo WinOptimizer na vyčištění a optimalizaci výkonu počítače s operačním systémem Windows přináší zajímavá vylepšení za příznivou cenu aktualizací z verzí předchozích. Aktuální edice programu nabízí například vylepšenou funkci na vyhledání a odstranění nepotřebných záznamů v registru Windows, monitoring pevných disků nebo optimalizované algoritmy nástrojů na automatickou optimalizaci výkonu počítače a rychlosti internetového připojení, to vše v inovovaném rozhraní s efektními animacemi, které je k dispozici i v češtině. Všechny funkce programu si můžete před zakoupením licence důkladně otestovat během 40denní zkušební doby.

Ashampoo WinOptimizer 9
Informace o programu
OPERAČNÍ SYSTÉM: Windows XP/Vista/7
JAZYK: čeština, angličtina
INFO: www.ashampoo.com
CENA: 800 Kč
POMĚR CENA/VÝKON: výborný

  • Stahujte program

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání