Menu
CHIP Speedtest

15. týden - Vybíráme software týdne

11.04.2012 10:03 | Redakce Chip
Windows nenabízí dostatek funkcí pro uživatele, ale to již víme a proto musíme často hledat různá rozšíření. V redakci Chipu jsme se snažili vybrat tři zajímavé programy které k tomuto tématu mají hodně blízko a tady přinášíme jejich krátké recenze.

Sousto textu vždy po ruce

Ditto 3.18

Jednou z nejhodnotnějších funkcí Windows je schránka, tedy možnost obsah dokumentu rychle zkopírovat do operační paměti a odtud zase vložit na jiné místo. Microsoft funkci bohužel nikdy nedovyvinul – a stejně jako dříve mohou Windows podržet buď jen text, obrázek nebo grafiku. Jakmile zkopírujete do schránky další element, předchůdce bude nemilosrdně přepsán.

Ditto 3.18

Východisko nabízí program Ditto, který schránku rozšiřuje o několik „zásuvek“ – počet je nastavitelný. Tam nástroj shromažďuje texty a obrázky, které pak můžete převzít do schránky. Po kliknutí na ikonu programu v oznamovací oblasti Windows se zobrazí seznam s momentálně dostupnými položkami, dvojité kliknutí převezme požadovaný prvek do momentálně otevřené aplikace.

Na titulní stránce Ditto klikněte vpravo dole na doprava směřující dvojitou šipku, čímž zmenšíte okno programu. K rozevření pak stačí přejetí myší.

Informace o programu
OPERAČNÍ SYSTÉM: Windows 2000/XP/Vista/7
JAZYK: angličtina
INFO: http://ditto-cp.sourceforge.net
CENA: Freeware
POMĚR CENA/VÝKON: velmi dobrý

 Krabice plná nářadí

PowerSuite 2012

V balíčku PowerSuite nabízí výrobce optimalizačních nástrojů pro počítače s Windows tři různé aplikace za zvýhodněnou cenu. Běžnými součástmi podobných souborů jsou nástroje na vyčištění obsahu registru a optimalizaci nastavení operačního systému, které mají klíčový vliv na celkový výkon počítače. V PowerSuite tyto funkce zastupují aplikace RegistryBooster a SpeedUpMyPC. Zajímavá je ale především třetí součást balíčku, kterou je program DriveScanner. Jeho pomocí můžete spravovat ovladače hardwaru vašeho počítače a jejich pravidelnou aktualizací i zde získat nějaký výkon navíc. PowerSuite je při pořízení jediné licence možné instalovat až na tři počítače.

PowerSuite 2012
Informace o programu
OPERAČNÍ SYSTÉM: Windows XP/Vista/7
JAZYK: angličtina
INFO: www.uniblue.com
CENA: 1 300 Kč
POMĚR CENA/VÝKON: velmi dobrý

Univerzální překladač

TranslateClient 6.0

Program pro překlady jednotlivých slov nebo celých textů mezi desítkami různých jazyků je k dispozici v bezplatné a komerční edici. Bez pořízení licence programu máte k dispozici asi 50 jazyků z online aplikace Microsoft Translator, včetně funkce na čtení přeložených textů. Verze placená pak nabízí i přístup k online slovníkům služby Google Translator a rovněž možnost stažení kolem 200 bezplatných slovníků pro použití programu i bez připojení k internetu. Komerční edice Pro umožňuje také vyhledávání ve Wikipedii a nezobrazuje reklamní bannery. Rozpoznání zdrojového jazyka probíhá automaticky, na vás zůstává výběr řeči, do které má TranslateClient vložený text přeložit.

TranslateClient 6.0
Informace o programu
OPERAČNÍ SYSTÉM: Windows XP/Vista/7
JAZYK: angličtina
INFO: http://translateclient.com
CENA: 700 Kč
POMĚR CENA/VÝKON: velmi dobrý

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání