Menu
CHIP Speedtest

18. týden - Vybíráme software týdne

01.05.2012 12:31 | Redakce Chip
Možností jak ochránit počítač je v dnešní době několik. V redakci Chipu jsme se snažili vybrat tři zajímavé programy které k tomuto tématu mají hodně blízko a tady přinášíme jejich krátké recenze.

 Nový antivir

VIPRE Internet Security 2012

Na beztak už dost nabitý trh s antiviry přichází nový hráč. VIPRE Internet Security 2012, rozšířená edice bezpečnostního nástroje VIPRE Antivirus, slibuje především nižší nároky na systémové zdroje počítače (procesor a operační paměť), rychlé spouštění a jen minimální obtěžování uživatele různými výstrahami a dotazy. Do výbavy edice internet Security patří antivir, firewall, antispyware a ochrana při surfování na internetu.

VIPRE Internet Security 2012

Díky integrované virtualizační technologii umí antivir prověřit potenciálně nebezpečný software, aniž by mohl napadnout ostatní obsah počítače. Další nástroje pak bezpečně smažou nepotřebná data i pozůstatky po práci s počítačem.

Informace o programu
OPERAČNÍ SYSTÉM: Windows XP/Vista/7
JAZYK: angličtina
INFO: www.vipreantivirus.com
CENA: 1 000 Kč
POMĚR CENA/VÝKON: velmi dobrý

Komplexní zabezpečení PC

Norton 360 6.0

Norton 360 je bezpečnostní program určený pro uživatele, kteří mají v oblibě řešení typu vše v jednom. Kombinuje v sobě antivir, ochranu při surfování na internetu a komunikaci v sociálních sítích, bezpečnou správu uživatelských jmen a hesel, rodičovskou kontrolu i zálohování dat. Navrch vám Norton 360 i vyčistí registr Windows a pevný disk od zbytečností.

Norton 360 6.0

Nová verze s číslovkou 6 vylepšuje funkce pro zálohování důležitých souborů, optimalizuje využití internetového připojení během aktualizací programu a dále rozšiřuje funkce cloudu, sloužící především pro aktualizace a včasnou identifikaci nových hrozeb. Licence programu umožňuje chránit celkem tři počítače.

Informace o programu
OPERAČNÍ SYSTÉM: Windows XP/Vista/7
JAZYK: čeština, angličtina
INFO: www.symantec.cz
CENA: od 1 480 Kč
POMĚR CENA/VÝKON: velmi dobrý

Sledování práce s PC

ManicTime 2.2.2 Professional

Aplikace ManicTime  se zabývá velmi podrobným sledováním každodenní práce uživatele s počítačem. Monitorován je nejen celkový čas běhu počítače a aktivity uživatele, ale také doba používání jednotlivých programů a práce s konkrétními dokumenty. Monitoring pracuje zcela automaticky, není třeba se přihlašovat nebo spouštět sledování práce. Z nasbíraných dat generuje ManicTime podrobné přehledy a statistiky, které lze samozřejmě i exportovat a využít k reportování práce na různých projektech.

ManicTime 2.2.2 Professional

Škoda jen, že v přehledu používání jednotlivých programů nelze odfiltrovat samotnou aplikaci ManicTime. Verzi Standard s omezenou funkcionalitou lze používat zdarma.

Informace o programu
OPERAČNÍ SYSTÉM: Windows 2000/XP/Vista/7
JAZYK: čeština, angličtina
INFO: www.manictime.com
CENA: 1 400 Kč
POMĚR CENA/VÝKON: velmi dobrý

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání