Menu
CHIP Speedtest

21. týden - Vybíráme software týdne

23.05.2012 09:47 | Redakce Chip
Co si takhle poslechnout nebo upravit hudbu? V redakci Chipu jsme se snažili vybrat tři zajímavé programy které k tomuto tématu mají hodně blízko a tady přinášíme jejich krátké recenze.

Streaming hudby

Jamcast 1.8

Jamcast se instaluje jako virtuální zvuková karta, prostřednictvím které lze z počítače vysílat po síti hudbu do jakéhokoli zařízení s podporou DLNA. To znamená, že můžete sdílet hudbu ze svého archivu, internetového rádia nebo jakéhokoli dalšího zdroje do chytrých televizí, AV receiverů, herních konzolí, přenosných přehrávačů i mobilů. Jamcast přitom umí uzpůsobit kvalitu i formát vysílání tak, aby bylo přehrávání možné na co nejširším okruhu různých typů zařízení.

Jamcast 1.8
Jamcast 1.8

K dispozici je i aplikace pro mobily s operačním systémem Android, která vám zpřístupní vaši hudební sbírku i kdekoli na cestách. Musíte si ovšem nastavit přesměrování portů na svém routeru.

Informace o programu
OPERAČNÍ SYSTÉM: Windows XP/Vista/7
JAZYK: angličtina
INFO: www.sdstechnologies.com
CENA: cca 600 Kč
POMĚR CENA/VÝKON: velmi dobrý

Správce hudby

MediaMonkey 4.0.3

Další vydání správce hudby MediaMonkey přichází s lehce přepracovaným uživatelským rozhraním, které však neoplývá velkou přehledností ani použitelností. Velmi snadno si například můžete zlikvidovat pracně vytvořený systém složek s hudbou. Významnou novinkou je podpora přehrávání a správy souborů s videem, ovšem bez podpory oblíbeného formátu MKV.

MediaMonkey 4.0.3
MediaMonkey 4.0.3

S videosoubory pracuje MediaMonkey podobně jako s hudbou, pro přehrávání nabízí však jen nejnutnější funkce. Základní verzi MediaMonkey lze využívat i zdarma, jen se musíte obejít bez pokročilého vyhledávání hudby, katalogu CD, konverze formátů, tvorby vlastních kolekcí hudby nebo automatické správy knihovny.

Informace o programu
OPERAČNÍ SYSTÉM: Windows XP/Vista/7
JAZYK: čeština
INFO: www.mediamonkey.com
CENA: cca 500 Kč
POMĚR CENA/VÝKON: dobrý

Převod hudebních souborů

fre:ac v1.0.19

S programem fre:ac je konvertování disků CD a zvukových souborů do jiných hudebních formátů (jako je MP3, AAC nebo FLAC) hračka. Nástroj si sám rovnou nainstaluje příslušné kodeky. Dotazem na databázi CDDB můžete opatřit songy vámi požadovanými tagy.

fre:ac v1.0.19

Na stránce freac.org najdete vedle volitelných kodeků i plug-in pro Winamp.

Informace o programu
OPERAČNÍ SYSTÉM: Windows 98/2000/XP/Vista/7
JAZYK: čeština
INFO: www.freac.org
CENA: zdarma
POMĚR CENA/VÝKON: dobrý

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání