Menu
CHIP Speedtest

23. týden - Vybíráme software týdne

08.06.2012 05:30 | Redakce Chip
V redakci Chipu jsme se snažili vybrat tři zajímavé programy z kancelářskou tématikou a tady přinášíme jejich krátké recenze.

Profesionální zpracování dokumentů Office

IBM Lotus Symphony 3.0.1

IBM Lotus Symphony je plnohodnotné řešení pro kancelář, které se skládá se ze tří modulů: Documents (zpracování textu), Presentations (program pro prezentace) a Spreadsheets (tabulkový kalkulátor). Díky nahrání všech tří nástrojů najednou při spuštění balíku lze bezproblémově kopírovat pasáže mezi jednotlivými aplikacemi. Jedno velké plus: z dokumentu jakéhokoliv modulu můžete vytvořit PDF.

Kromě toho lze do programu na přání integrovat různé slovníky, widgety nebo plug-iny, a dokonce i malý textový editor. K tomu však potřebujete online spojení. Pro každou komponentu je k dispozici rozsáhlá nápověda včetně praktického indexového vyhledávání.

IBM Lotus Symphony 3.0.1

Se všemi třemi aplikacemi otevřete nebo vytvoříte vedle dokumentů MS-Office a OpenDocument také soubory pro OpenOffice. Zpracování textu nabízí vedle přímého importu souborů ve formátu PSD a TIFF také funkci AutoText. V nástroji pro prezentace zapracujete komentáře ke slajdům rovnou v normálním zobrazení. V modulu Spreadsheets lze zpracovávat tabulky o délce až milion řádků. Kromě toho byly v nové verzi opraveny různé chyby – například při otevírání dokumentů pro Word nebo Excel – a zalátány některé bezpečnostní díry u souborů pro OpenDocument.

Na adrese www-03.ibm.com/software/lotus/symphony/home.nsf/dictionary naleznete slovníky a kontrolu pravopisu pro různé jazyky. Další předlohy nebo kliparty můžete kdykoliv stáhnout z internetu a doplnit si tím svoji sbírku.

Informace o programu
OPERAČNÍ SYSTÉM: Windows XP/Vista/7
JAZYK: čeština
INFO: http://www-03.ibm.com/software/lotus/symphony/home.nsf/home
CENA: freeware
POMĚR CENA/VÝKON: velmi dobrý

Pozorování fontů

FontViewOK 2.57

S freewarem FontViewOK můžete mezi sebou porovnat všechny druhy písma, které máte nainstalované v systému. Navíc si lze prohlížet fonty z různých adresářů. Také můžete zvolit velikost a barvu písma a vytisknout porovnání.

FontViewOK 2.57

Deaktivováním funkce „Be a Clone“ umožníte individuální uzpůsobení a porovnání obou oken s písmy.

Informace o programu
OPERAČNÍ SYSTÉM: Windows 2k/XP/Vista/7
JAZYK: angličtina
INFO: www.softwareok.com
CENA: freeware
POMĚR CENA/VÝKON: dobrý

Tvorba prezentací

Slide Effect 1.10.01

Efektní prezentace s  fotografiemi, grafikou, textem a animacemi nemusíte vytvářet jen v PowerPointu,  řadu šablon a nástrojů s detailním nastavením najdete také v programu Slide  Effect. Kromě možnosti vkládat do prezentací fotky či videa zaujmou zejména  různé 3D efekty, použitelné pro animaci konkrétních prvků prezentace i na  přechodu mezi jednotlivými snímky. Velkou výhodou je i možnost exportovat  prezentaci jako video, a to až do Full HD rozlišení.

Slide Effect 1.10.01

Další zajímavé funkce  nabídne edice Professional, která umí otevřít formáty prezentací PowerPointu,  umožní vám nahrát k prezentaci mluvený komentář a zvládne synchronizovat  prezentaci s hudbou na pozadí.

Informace o programu
OPERAČNÍ SYSTÉM: Windows XP/Vista/7
JAZYK: angličtina
INFO: www.slide-effect.com
CENA: cca 800 Kč
POMĚR CENA/VÝKON: velmi dobrý

  • Stahujte program

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání