Menu
CHIP Speedtest

3. týden - Vybíráme software týdne

17.01.2012 05:40 | Redakce Chip
3. týden - Vybíráme software týdne
Které programy pro správu dat si vybrat? V redakci Chipu jsme se snažili vybrat tři nejzajímavější programy a přinášíme jejich krátké recenze.

Komfortní výměna dat

FrostWire

FrostWire je následníkem zastaveného nástroje pro sdílení souborů LimeWire. Původně byl program rovněž čistým klientem Gnutelly, později ale mohl navíc přistupovat do sítě BitTorrent a byl ve verzi 5 nově zveřejněn jako aplikace pro BitTorrent.

FrostWire

FrostWire nasazuje pro pátrání po souborech hned sedm vyhledávačů. Datové typy je možné předem filtrovat podle knih, programů, audio, video a obrazových souborů a Torrents. Stejné kategorie používá program také ve své integrované mediální knihovně. Vestavěn je také jednoduchý přehrávač MP3, s nímž si lze song alespoň krátce poslechnout, stejně jako šikovná funkce pro přímý přenos vybraných souborů jiným uživatelům. K tomu potřebné odkazy jsou samočinně zpracovány zkracovačem URL – lze je tak přímo přenést do zprávy Twitteru nebo zkopírovat do schránky Windows. Bylo pamatováno také na synchronizaci dat se smartphony nebo tablety; jako poslední novinka je navíc k dispozici verze softwaru pro Android. K četným nastavovacím volbám patří možnost omezit rychlost stahování a odesílání, aby se tak získala ještě dostatečná šířka pásma pro surfování.

Na YouTube vyhledejte »FrostWire 5«, kde najdete pečlivě sestavená videa s návody k různým funkcím FrostWire.

Informace o programu
OPERAČNÍ SYSTÉM: Windows 2k/XP/Vista/7
JAZYK: angličtina
CENA: freeware
INFO: www.frostwire.com

Virtualizace

Cameyo 1.7.634

Virtualizační aplikace Cameyo nabízí zajímavou funkci převodu jakéhokoli programu na samostatně spustitelný balíček, použitelný bez instalace na kterémkoli počítači. Cameyo uloží aktuální stav počítače jako bod obnovení a poté monitoruje instalaci zvoleného programu. Na základě změn provedených instalátorem v souborech na počítači a registru Windows vytvoří Cameyo jediný spustitelný soubor se všemi potřebnými součástmi programu.

Cameyo 1.7.634

Prakticky stejnou funkci najdete také na domovském webu programu, kde si můžete po bezplatné registraci vytvářet samostatně spustitelné balíčky programů z instalátorů uložených ve vašem počítači nebo stažených z internetu. Online aplikace vytvoří balíček a pošle vám odkaz k jeho stažení e-mailem.

S nástrojem Cameyo si snadno vytvoříte přenosnou verzi libovolného programu k použití z USB flash disku nebo třeba přímo z úložiště DropBox.

Informace o programu
OPERAČNÍ SYSTÉM: Windows XP/Vista/7
JAZYK: angličtina
CENA: freeware
INFO: www.cameyo.com

Likvidace dat

Files Terminator 2.1.0.18

Hned devět různých způsobů bezpečné likvidace nepotřebných dat nabízí bezplatně použitelný program Files Terminator. Volit můžete od jednoduchého přepsání náhodně vygenerovanými daty, až po 35násobné přemazání, které si ovšem vyžádá svůj čas. V každém případě se s takto smazanými daty již neshledáte.

Files Terminator 2.1.0.18

Likvidovat lze jednotlivé soubory či celé adresáře a rovněž můžete nechat Files Terminator přemazat volné místo na pevném disku počítače. Spolehlivě tak zlikvidujete i soubory, které jste běžným způsobem vyhodili do koše a ten pak vysypali. Jelikož některé operace mohou trvat delší dobu, nabízí Files Terminator vypnutí počítače, poté co provede požadovanou operaci.

Program Files Terminator je k dispozici i v přenosné verzi.

Užitečnému nástroji na bezpečné smazání dat jejich několikanásobným přepsáním chybí jen integrace do kontextového menu Průzkumníka Windows.

Informace o programu
OPERAČNÍ SYSTÉM: Windows XP/Vista/7
JAZYK: angličtina
CENA: freeware
INFO: http://elefantsoftware.weebly.com

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání