Menu
CHIP Speedtest

4. týden - Vybíráme software týdne

25.01.2012 04:50 | Redakce Chip
4. týden - Vybíráme software týdne
Vylepšete si svojí schránku, získejte rychlý přístup k webovým aplikacím, a získejte přehled, kolik programů je, mnohdy zbytečně, instalováno ve vašem počítači. V redakci Chipu jsme se snažili vybrat tři nejzajímavější programy a přinášíme jejich krátké recenze.

Vylepšení schránky

Click.to 0.9.4

Bez kombinace kláves »Ctrl + C« a »Ctrl + V« se asi obejde málokterý uživatel počítače, v základní výbavě toho ovšem schránka Windows příliš mnoho neumí. Schopnosti jednoho z nejvyužívanějších nástrojů operačního systému rozšiřuje jednoduchá aplikace Click.to.

Click.to 0.9.4

Při instalaci nástroje Click.to si sami zvolíte, se kterými z desítek různých programů má aplikace spolupracovat, tedy zkopírovat do nich text vložený kombinací »Ctrl + C« do schránky. Kromě Wordu či Excelu (kde ovšem vloží text vždy do nového, nikoli právě otevřeného dokumentu) podporuje Click.to vkládání textu do internetového vyhledávače Google, online aplikací Google Translate či Google Maps nebo třeba publikování příspěvků v sociálních sítích Facebook a Twitter.

Zajímavé rozšíření schránky ve Windows urychlí vyhledávání na internetu, v mapách či Wikipedii, zároveň nijak nenarušuje její běžnou funkci.

Informace o programu
OPERAČNÍ SYSTÉM: Windows XP/Vista/7
JAZYK: angličtina
INFO: www.clicktoapp.com
CENA: freeware
POMĚR CENA/VÝKON: výborný

Online aplikace

Pokki 0.239

Pokki nabízí rychlý přístup k webovým aplikacím, které obvykle využíváme prostřednictvím internetového prohlížeče.

Pokki 0.239

Program vytvoří na hlavním panelu Windows nové tlačítko, v jehož nabídce můžete vybírat miniaplikace pro přístup k oblíbeným online službám a sítím, jako je Gmail, Facebook, Twitter, LinkedIn, Grooveshark a mnoho dalších. K dispozici je i RSS čtečka, předpověď počasí nebo překladač Google Translate. Každá z instalovaných miniaplikací bude mít na hlavním panelu vlastní tlačítko, kterým vyvoláte ovládací okno, podobně jako kdybyste použili internetový prohlížeč. Tlačítka zobrazují i stavové informace, například počet nepřečtených e-mailů ve schránce Gmail, nebo ovládají přehrávání hudby ze serveru Grooveshark.

Přístup k online službám přímo z hlavního panelu Windows, s rozrůstající se nabídkou miniaplikací, potěší nejen aktivní členy sociálních sítí.

Informace o programu
OPERAČNÍ SYSTÉM: Windows XP/Vista/7
JAZYK: angličtina
INFO: www.pokki.com
CENA: freeware
POMĚR CENA/VÝKON: výborný

Správa programů

Programs Manager 1.3


Možná ani sami nemáte přehled, kolik různých programů je, mnohdy zbytečně, instalováno ve vašem počítači a jak často je vlastně používáte. Získat přehled vám pomůže bezplatně použitelná aplikace Programs Manager, která nejen že prohledá celý počítač a vypíše seznam instalovaných programů společně s informací o frekvenci jejich využití, ale rovněž monitoruje změny, které tyto programy v počítači provádějí. Cílem je samozřejmě kompletní odstranění všech pozůstatků v případě odinstalování sledovaných programů.

Programs Manager 1.3

Další užitečnou funkcí nástroje Programs Manager je odstranění nepotřebných součástí operačního systému Windows nebo zbytečných ovladačů již nepoužívaného hardwaru. Pro jistotu může Programs Manager vytvářet zálohy.

S nástrojem Programs Manager získáte kontrolu nad instalovanými programy, zároveň vás může včas varovat před instalací nebezpečného softwaru.

Informace o programu
OPERAČNÍ SYSTÉM: Windows XP/Vista/7
JAZYK: angličtina
INFO: www.comodo.com
CENA: freeware
POMĚR CENA/VÝKON: výborný

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání