Menu
CHIP Speedtest

6 let poté: Přichází nová verze webserveru Apache

22.02.2012 06:48 | Redakce Chip
6 let poté: Přichází nová verze webserveru Apache
Trvalo dlouhých šest let, než byla uvolněna nová verze nejpopulárnějšího webového serveru, která se soustředí především na zvýšení rychlosti.

Apache Software Foundation oznámila uvolnění nové verze webserveru Apache 2.4, která navazuje na Apache 2.2, uvedený již v prosinci 2005. Apache je nejpopulárnějším webovým serverem na světě, který pohání až 400 milionů webů. Dvojkou mezi webovými servery se na konci roku 2011 stal NGINX, další open source webserver, který v počtu nasazení předstihnul IIS od Microsoftu.

Apache 2.4 přináší řadu nových funkcí a vylepšení, které z něj dělají ideální řešení pro nasazení v prostředí cloudu.

Ve verzi Apache 2.4 se můžeme těšit především na:

  • Vyšší výkon a nižší nároky na systémové zdroje,
  • menší nároky na operační paměť,
  • podporu asynchronních I/O operací,
  • dynamickou konfiguraci reverzní proxy,
  • lepší výkon než u webových serverů řízených událostmi,
  • vylepšené schopnosti nastavení timeoutů a limitů rychlosti a zdrojů,
  • jemnější ladění využití cache, uzpůsobené potřebám serverů s vysokým provozem a proxy.

Další vylepšení zahrnují například jednodušší analýzu problémů, vyšší flexibilitu nastavení, silnější autentikaci a autorizaci i revidovanou dokumentaci. Kompletní seznam změn a vylepšení je k dispozici na zvláštní stránce.

Webový server Apache je k dispozici jako open source pod licencí Apache License v2.0, na jeho vývoji pracuje více než 3 000 lidí. O další rozvoj klíčové internetové technologie se stará neziskové sdružení dobrovolníků Apache Software Foundation, které zastřešuje celkem téměř 150 open source projektů. Apache Software Foundation podporují individuální přispěvatelé i nadnárodní korporace, jako je AMD, Facebook, Google, IBM, HP, Microsoft, VMware a mnoho dalších.

Zdroj: Svět-hostingu.cz

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání