Menu
CHIP Speedtest

6. týden - Vybíráme software týdne

07.02.2012 07:48 | Redakce Chip
6. týden - Vybíráme software týdne
Nedílnou součástí dnešního života jsou tzv. chytré telefony. V redakci Chipu jsme se snažili vybrat tři nejzajímavější programy a přinášíme jejich krátké recenze.

Použití aplikací pro Android pod Windows

BlueStacks App Player

Androidový trh nabízí spoustu špičkových programů, které na počítačích s Windows chybějí. BlueStacks umožňuje použití mobilních aplikací na desktopových počítačích s Windows 7.

Nástroj zřídí na pracovní ploše miniaplikaci, přes kterou může uživatel ihned spouštět devět hotově předinstalovaných androidových aplikací. Kliknutí na »Get More Apps« vede na kanál BlueStacks, který vyžaduje přihlášení na Facebook. Potom je možné přistupovat k dosud 32 dalším aplikacím, kromě toho je uvolněna funkce Cloud Connect. Uživatelé, kteří vlastní smartphone s Androidem, mohou prostřednictvím Cloud Connectu přenášet své aplikace z mobilního telefonu do PC s Windows.

BlueStacks App Player

Aplikace většinou běží na PC plynule a dají se výborně ovládat myší a klávesnicí. Na problémy jsme narazili jen u různých her, například Dragon, Fly! – ta ještě „padá“ příliš často. Populární Angry Birds je ze strany BlueStacks záměrně zablokován. Uživatel má přestoupit na placenou verzi Pro App Playeru, dříve než smí hru spustit. Vícedotyková gesta, jako roztahování dvěma prsty, na PC nefungují. Geografická data, která vyžaduje například informace o místním provozu Öffi, můžete zadávat manuálně, BlueStacks je ovšem nečte správně. Automatická lokalizace možná není, neboť PC na rozdíl od smartphonů nemá integrované GPS.

Běžící aplikace můžete pomocí ikon u spodního okraje obrazovky otáčet, zvětšovat a ukončovat.

Freewarová verze BlueStacks dovoluje nainstalovat až 26 aplikací. Chcete li jich více, nezbude než přejít na placenou verzi. Ta však ještě není v prodeji.

Informace o programu
OPERAČNÍ SYSTÉM: Windows 7
JAZYK: angličtina
INFO: www.corel.com
CENA: 900 Kč
POMĚR CENA/VÝKON: výborný

Použití Apple-Cloud

iCloud Control Panel

V podobě iCloud nabízí Apple uživatelům 5 GB on line paměti. iCloud Control Panel umožňuje přístup k této paměti z PC s Windows. Po nainstalování si nástroj vyžádá ID příslušného iPhonu, iPodu nebo iPadu. Pak už může Control Panel spravovat a synchronizovat on line paměť.

iCloud Control Panel

Pro synchronizaci obsahů s iPhone & Co. potřebujete na mobilním přístroji iOS 5 nebo iTunes 10.5 na PC.

Informace o programu
OPERAČNÍ SYSTÉM: Windows Vista/7
JAZYK: angličtina
INFO:
CENA: zdarma
POMĚR CENA/VÝKON: velmi dobrý

Dálkové ovládání v mobilu

Unified Remote v2

Unified Remote je aplikace pro chytré telefony s operačním systémem Android, prostřednictvím které můžete svůj telefon použít jako dálkové ovládání k počítači, například HTPC připojenému k vaší televizi.

Unified Remote v2

Vše, co potřebujete udělat, je instalace serverové části programu do ovládaného počítače (zabere cca 12 MB operační paměti) a v mobilním telefonu, připojeném přes Wi-Fi k vaší domácí síti, vyhledat příslušný stroj s běžícím serverem. I v bezplatné verzi nabídne Unified Remote dálkové ovládání klávesnice a myši, souborového manažeru i mnoha různých aplikací, typicky multimediálních přehrávačů Windows Media Player, Windows Media Center, VLC či YouTube. Placená edice přináší např. ovládače internetových prohlížečů, přehrávačů Winamp, foobar2000 či iTunes nebo multimediálního centra XBMC.

Informace o programu
OPERAČNÍ SYSTÉM: Windows XP/Vista/7
JAZYK: angličtina
INFO: www.unifiedremote.com
CENA: zdarma
POMĚR CENA/VÝKON: výborný

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání