Menu
CHIP Speedtest

7 pravd o Windows

17.02.2011 11:18 | Redakce Chip
7 pravd o Windows
Pojďme se zblízka podívat na nepříjemné stránky a problémy Windows, za které může Microsoft. Ukážeme vám, co se nám na produktech z Redmondu nelíbí…

Přestože běžné problémy známé z XP, jako jsou pády a bezpečnostní mezery, byly ve Windows 7 z větší části vyřešeny, uživatelé důvěřují svým Windows jen částečně. Není se čemu divit, neboť nákup Windows se zcela liší (například) od nákupu tiskárny nebo pevného disku. Z právního hlediska totiž software nekupujete do „svého vlastnictví“, ale nákupem pouze získáváte přesně určená práva, jak se softwarem můžete nakládat. Pro vážné zájemce o tento komplexní problém doporučujeme článek na serveru jednoho z partnerů Microsoftu (www.daquas.cz/articles/340-vsechno-co-byste-meli-vedet-o-licencich-windows-7).
Bohužel ale vždy platí, že jako „bonus“ dostanete k softwaru i celou řadu chyb a zranitelností – a software od Microsoftu není žádnou výjimkou (viz grafika vpravo). Ukážeme vám nebezpečné chyby, jejichž oprava trvala Microsoftu „příliš dlouho“, a poradíme vám, jak se jich zbavit.

Tento článek najdete v Chipu 3/2011, který vychází 25. února.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání