Menu
CHIP Speedtest

7. týden - Vybíráme software týdne

14.02.2012 08:58 | Redakce Chip
7. týden - Vybíráme software týdne
Česká republika slaví výročí 20 let připojení k internetu. V redakci Chipu jsme se snažili vybrat tři zajímavé programy které k tomuto tématu mají hodně blízko a tady přinášíme jejich krátké recenze.

Hledání WLAN

WeFi 4.0.1

Pro uživatele, kteří s notebookem hodně cestují, je WeFi přesně ten správný nástroj: jakmile je nainstalován, hledá v okolí bezdrátové sítě, k nimž se uživatel kliknutím připojí – jednou zadaná přístupová data je přitom možno uložit. Ovšem pozor: program se také snaží instalovat reklamní doplňky.

WeFi 4.0.1

WeFi představuje také messenger, který se po krátké registraci spojí s ostatními uživateli WeFi v téže síti.

Informace o programu
OPERAČNÍ SYSTÉM: Windows 2000/XP/Vista/7
JAZYK: angličtina
INFO: www.wefi.com
CENA: Freeware
POMĚR CENA/VÝKON: výborný

Vzdálený přístup

TeamViewer 7.0

Oblíbená aplikace pro propojení vzdálených počítačů dále rozšiřuje svou nabídku funkcí. Vedle zvýšení rychlosti spojení mezi počítači ocení uživatelé především možnost pořádání prezentací a telekonferencí až s 25 účastníky, a to nejen s počítači, ale i telefony iPhone, tablety iPad a smartphony s operačním systémem Android.

TeamViewer 7.0

TeamViewer umí propojit počítače a telefony bez ohledu na to, zda mají veřejnou IP adresu, a umožní vám spravovat více strojů z jednoho místa, s přehledem o jejich online dostupnosti.

Informace o programu
OPERAČNÍ SYSTÉM: Windows 2000/XP/Vista77
JAZYK: čeština, angličtina
INFO: www.teamviewer.cz
CENA: Freeware pro nekomerční užití
POMĚR CENA/VÝKON: výborný

Anonymní surfování

UltraSurf 11.03

Soukromí při surfování na internetu vám poskytne bezplatná aplikace UltraSurf, která namísto vaší skutečné IP adresy použije adresu anonymního proxy serveru. K dispozici máte tři různé servery, společně s informací o jejich aktuální dostupnosti.

UltraSurf 11.03

UltraSurf maskuje váš počítač za IP adresu z ostrova v Guinejském zálivu, což vám bohužel nezpřístupní například obsah videoarchivů amerických televizních stanic, které se otevřou pouze uživatelům s IP adresou z USA. Aplikace UltraSurf se neinstaluje ani nenastavuje, stačí ji spustit.

Informace o programu
OPERAČNÍ SYSTÉM: Windows 2000/XP/Vista/7
JAZYK: angličtina
INFO: www.ultrasurf.us
CENA: Freeware
POMĚR CENA/VÝKON: velmi dobrý

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání