Menu
CHIP Speedtest

8. týden - Vybíráme software týdne

24.02.2012 08:37 | Redakce Chip
8. týden - Vybíráme software týdne
Bezpečnost je stále velmi aktuálním tématem. V redakci Chipu jsme se snažili vybrat tři zajímavé programy které k tomuto tématu mají hodně blízko a tady přinášíme jejich krátké recenze

Antivirová ochrana pro celou domácí síť

G Data InternetSecurity 2012

Přestože nová bezpečnostní sada od G Data nese přídomek HomeServer, je určena na ochranu celé domácí sítě – s počítači, které pohání Windows XP a novější. Centrální správu zabezpečení řeší jeden z počítačů v síti, kterému přidělíte roli serveru. Výhoda tohoto řešení je zřejmá – server se stará o aktualizaci antiviru a o pravidelné kontroly všech počítačů v síti. V rámci jedné licence může server řídit zabezpečení až pěti počítačů s příslušnou klientskou aplikací.

Klientská část antiviru nabízí pouze základní funkce, ručně lze spustit jen aktualizaci databáze škodlivého softwaru. Kontrolu disku můžete plánovat a spouštět pouze prostřednictvím serveru.

Hlavní úkolem bezpečnostní aplikace je samozřejmě spolehlivá detekce a následná likvidace škodlivého softwaru. V této disciplíně vykazuje G Data InternetSecurity velmi dobré výsledky. Při testech antivirů v odhalování škodlivého kódu dosáhl 100% úspěšnosti v rozpoznání sady 5 000 vzorků škodlivého softwaru a dalších bezmála 250 tisíc typů virů, trojských koní a červů. Průměrná úspěšnost antivirů je kolem 98 %. Horších výsledků dosáhl antivir při testech rozpoznávání rootkitů. Na druhou stranu, G Data InternetSecurity spustil pouze ve dvou případech falešný poplach, zatímco průměrný počet případů, kdy se testované antiviry zmýlí, se pohybuje kolem dvanácti.

G Data InternetSecurity 2012

G Data InternetSecurity využívá hned dva skenovací moduly, což se odráží na jeho celkovém výkonu – kontrola stejného množství dat mu trvá o něco déle než konkurenčním antivirům. Dopad na rychlost zmírňuje lepší ovladatelnost serverové části aplikace. Téměř všechny funkce programu jsou dostupné snadněji než v ostatních antivirech.

G Data InternetSecurity for HomeServer je šikovným řešením zabezpečení běžné domácí sítě. Pátrání po škůdcích zvládá program spolehlivě, navíc díky centrální správě kontroluje až pět počítačů, bez nutnosti složitého nastavování. Uživatelské rozhraní serverové části aplikace je přehledné a správce domácí sítě se s ním rychle naučí pracovat.

Informace o programu
OPERAČNÍ SYSTÉM: Windows XP/Vista/7/Home Server (2011)
JAZYK: angličtina
INFO: http://www.gdatasoftware.co.uk
CENA: 2 500 Kč
POMĚR CENA/VÝKON: velmi dobrý

Antivir pro smartphony

Norton Mobile Security 2.5

Škodlivé aplikace napadající chytré mobilní telefony budou letos jistě představovat značnou hrozbu pro uživatele smartphonů, především s operačním systémem Android. K dispozici je už i několik antivirových programů pro Android, mezi nimi i Norton Mobile Security ve verzích pro mobilní telefony i tablety.

Norton Mobile Security 2.5

Kromě ochrany telefonu před škodlivými programy nabízí bezpečnostní aplikace také ochranu před nebezpečnými internetovými stránkami a speciální funkce pro případ odcizení či ztráty telefonu. Přístroj lze pomocí bezpečnostního softwaru nejen lokalizovat, ale také na dálku smazat jeho obsah nebo zcela zablokovat. Užitečná je i možnost blokování hovorů a SMS z nastavených čísel.

Informace o programu
OPERAČNÍ SYSTÉM: Windows 2000/XP/Vista/7
JAZYK: angličtina
INFO: http://norton.mobi
CENA: 460 Kč
POMĚR CENA/VÝKON: výborný

Nejmodernější ochrana zdarma

AVG Internet Security 2012 Chip Edition

S nejnovější verzí bezpečnostního balíku AVG Internet Security 2012 přichází především důraz na rychlost kontroly dat a optimalizaci konzumace výkonu počítače. Mezi novinky patří například AVG Accelerator, který zajistí rychlejší stahování videí z YouTube a služba AVG Advisor, která průběžně kontroluje chování uživatele při práci na počítači a upravuje nastavení zabezpečení před napadením. Základní zabezpečení antivirem a firewallem doplňuje filtrování nevyžádané pošty i webový štít pro bezpečné surfování na internetu a stahování dat. Připravena je i ochrana uživatelů sociálních sítí před napadením počítače prostřednictvím odkazů na zavirované soubory či nebezpečné weby.

AVG Internet Security 2012 Chip Edition

V hlavním okně AVG Internet Security najdete nejen přehled všech bezpečnostních komponent, připravených chránit váš počítač před hrozbami z internetu, ale rovněž i možnost okamžitého spuštění základního testu počítače na výskyt virů a dalšího škodlivého softwaru. K podrobné historii výsledků testů máte rychlý přístup prostřednictvím nabídky »Historie«.

Globální nastavení AVG Internet Security můžete upravit prostřednictvím nabídky »Nástroje | Pokročilé nastavení«. Nastavit můžete především upozornění zobrazovaná pomocí bublin u tlačítka v oznamovací oblasti, zvuky nebo ignorování chybových stavů konkrétních komponent programu. Nastavení jednotlivých komponent jsou dostupná jak z globální nabídky, tak i po kliknutí na tlačítko vybrané součásti AVG Internet Security.

Informace o programu
OPERAČNÍ SYSTÉM: Windows XP/Vista/7
JAZYK: angličtina
INFO: www.avg.cz
CENA: Plná verze
POMĚR CENA/VÝKON: výborný

  • Na Chip DVD pravidelně přinášíme plnou verzi AVG Internet Security 2012 Chip Edition. Výbava této verze je identická s aktuální komerční verzí AVG Internet Security 2012 v ceně 1 400 Kč. Časovou funkčnost programu je nutné měsíčně prodlužovat pomocí speciální utility, která je vždy umístěna na Chip DVD. Pravidelní čtenáři Chipu tak získají časově neomezenou licenci.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání