Menu
CHIP Speedtest

9. týden - Vybíráme software týdne

01.03.2012 09:02 | Redakce Chip
9. týden - Vybíráme software týdne
Pevné disky stále představují nedílnou součást každého počítače, proto jeho zabezpečení a zálohování je velmi důležité. V redakci Chipu jsme se snažili vybrat tři zajímavé programy které k tomuto tématu mají hodně blízko a tady přinášíme jejich krátké recenze.

Efektivní zálohování

Acronis True Image Home 2012

Dlouhodobě velmi populární zálohovací nástroj přidává v nové verzi další zajímavé funkce. Především se jedná o možnost synchronizace dat mezi více počítači nebo mezi počítačem a externím diskem či síťovým úložištěm. Nastavení zálohování více počítačů vám nově usnadní nástroje na export a import zálohovacích úloh a podporována je nyní i práce s disky o kapacitě přes 2 TB.

Acronis True Image Home 2012

Zůstávají samozřejmě i další funkce, jako je plynulé zálohování dat, možnost spouštění testovaných programů v chráněném prostředí, body obnovy inkrementálních záloh, vytváření obrazů disků nebo automatické zálohování do dvou nezávislých úložišť – vše v přehledném uživatelském rozhraní přeloženém do češtiny.

Informace o programu
OPERAČNÍ SYSTÉM: Windows 2000/XP/Vista/7
JAZYK: angličtina
INFO: www.acronis.cz
CENA: 1 300 Kč
POMĚR CENA/VÝKON: výborný

Jednoduchá záloha

O&O AutoBackup 1.0

Nový zálohovací nástroj od O&O Software umí automaticky synchronizovat obsah zvolených složek na disku počítače s jakýmkoli úložným zařízením připojeným prostřednictvím USB portu. Zálohování pracuje na pozadí operačního systému podle předchozího nastavení. Kopírovat lze buďto všechny soubory ve zvolených složkách (s možností jejich výběru podle typu), nebo jen soubory nově vytvořené či od posledního zálohování změněné. K dispozici nejsou žádné další funkce a bohužel nejsou podporována ani síťová úložiště typu NAS.

O&O AutoBackup 1.0
Informace o programu
OPERAČNÍ SYSTÉM: Windows 2000/XP/Vista/7
JAZYK: angličtina
INFO: www.oo-software.com
CENA: 750 Kč
POMĚR CENA/VÝKON: dostatečný

Solidní zabezpečení

O&O DiskImage 6 Pro

Kromě zálohování kompletního obsahu pevného disku vašeho počítače pracuje program také s jednotlivými diskovými oddíly, soubory a složkami. Ovládání programu není složité a jeho funkce pro zálohování a obnovu dat pracují zcela bez problémů. Uživatelské rozhraní by však mohlo být přehlednější. V případě havárie disku je třeba použít bootovací CD s upravenou verzí operačního systému Windows Server 2008 s funkcemi pro opravu počítače. Nepříliš spolehlivý je nástroj na přenos systémových diskových oddílů mezi počítači.

O&O DiskImage 6 Pro
Informace o programu
OPERAČNÍ SYSTÉM: Windows 2000/XP/Vista/7
JAZYK: angličtina
INFO: www.oo-software.com
CENA: 600 Kč
POMĚR CENA/VÝKON: uspokojivý

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání