Menu
CHIP Speedtest

Abelssoft CCfinder 2013, Abelssoft AntiPhotoSpy 2013

15.01.2013 23:00 | Redakce Chip
Abelssoft CCfinder 2013, Abelssoft AntiPhotoSpy 2013
Uveřejněno na Chip DVD 02/12.

 

CCfinder je jednoduchý, ale velice praktický program, který podle vámi zadaného klíčového slova vyhledává relevantní obrázky napříč internetem. Výsledky zobrazuje a nabízí jejich komfortní stažení do vašeho počítače. Program u každého obrázku zobrazuje licenční podmínky jeho použití, takže si budete vždy jistí, že následně obrázek nevyužíváte v rozporu s právy autora. Pokud jste již nějaké obrázky stáhli, na řadu přichází AntiPhotoSpy. Většina obrázků obsahuje takzvaná metadata, což jsou informace, charakterizující obrázek. Uvádějí například informace o použitém fotoaparátu, místě pořízení a podobně. Tato aplikace vyhledává veškeré obrázky uložené ve vašem počítači a umožňuje metadata pohodlně odstranit.

Na Chip DVD naleznete plné verze programů Abelssoft CCfinder 2013 a Abelssoft AntiPhotoSpy 2013 v ceně 500 Kč.

 

Náhled obrázků: Prostředí je graficky přehledné a umožňuje rychlou práci s programem.
Náhled obrázků: Prostředí je graficky přehledné a umožňuje rychlou práci s programem.

Po spuštění programu Abelssoft CCfinder 2013 se objeví základní menu programu s dominantní vyhledávací lištou, do které se píší klíčová hesla vztahující se k hledanému obrázku. Čím přesněji hledaný obrázek slovně definujete, tím bude výsledek hledání přesnější. V oblasti pod lištou se nachází nabídka, která upřesňuje hledání ve vztahu k licenčním podmínkám jeho využití. Specifikovat tak můžete vyhledávání obrázků například volně šiřitelných, s určitým právním omezením a podobně.

Panel licence: Pomocí toho panelu můžete okamžitě vidět právní podmínky použití obrázku.
Panel licence: Pomocí toho panelu můžete okamžitě vidět právní podmínky použití obrázku.

Práce s obrázkem

Pokud jste již klíčové slovo zadali a potvrdili tlačítkem »Enter«, nebo »Jedeme« zobrazí se seznam vyhledaných obrázků s náhledem. Kliknutím na kýžený obrázek se objevím menu s konkrétním obrázkem v plném rozlišení. V levé části okna nalezneme informace o licenčních pravidlech obrázku a možnost exportu v souboru PDF. V pravé části se nachází pole se základními možnostmi úpravy obrázku, jako například změny barevného tónu. Spodní část okna obsahuje možnosti stažení obrázku nebo přechod na webovou stránku, z níž je obrázek použit.

Náš Tip: Využijte políčko »Nápověda«, které se nachází v pravém horním rohu. Naleznete zde podrobnější informace o licenčních možnostech použití obrázků.

Funkce Search: Hromadné vyhledávání obrázků s metadaty je rychlé a přesné.
Funkce Search: Hromadné vyhledávání obrázků s metadaty je rychlé a přesné.

Hromadné odstranění metadat

Po spuštění programu Abelssoft AntiPhotoSpy 2013 se objevíte v základním menu aplikace. Na levé straně okna se nachází lišta, pomocí které můžete ovládat veškeré úkony. Výběrem tlačítka »Search« spustíte vyhledávání všech obrázků v počítači, které obsahují metadata. Po dokončení vyhledávání můžete, buď ze všech nálezů metadata odstranit, nebo obrázky duplikovat a vytvořit adresář s obrázky bez metadat a zdrojové obrázky zanechat v původním stavu.

Nastavení: Vyhledávat obrázky lze třeba jen v určitém souborovém formátu.
Nastavení: Vyhledávat obrázky lze třeba jen v určitém souborovém formátu.

Jednotlivé odstraňování a nastavení

Výběrem tlačítka »Single clean« můžete vyhledávat obrázky s metadaty v konkrétním adresáři a následně je odstranit, nebo duplikovat. Políčko »Settings« umožňuje specifikovat obrázky, které budou vyhledávány, podle jejich souborového formátu. Poslední políčko v liště je »Update-Check«, ve kterém můžete kontrolovat, zda je vaše verze aplikace aktuální.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání