Menu
CHIP Speedtest

AbelsSoft SecuStar 1.22

27.06.2013 22:00 | Redakce Chip
AbelsSoft SecuStar 1.22
Uveřejněno na Chip DVD 07/13.

Plná verze programu Abelsoft SecuStar se specializuje na zabezpečení vašich hesel pomocí algoritmu AES-256, který je schválen i pro zabezpečování státních dokumentů ve Spojených Státech. SecuStar zabezpečí vaši databázi hesel, umožní vám k ní snadný přístup a zadá vaše přihlašovací údaje do prohlížeče. Svůj účet s databází si můžete zálohovat na cloud výrobce. Program vám také nabídne místní zálohování změn v databázi, postranní menu pro rychlý přístup k databázi a možnost vytvořit několik databází nezávislých na sobě, pro případ že program chce používat více uživatelů.

Na Chip DVD najdete plnou aktuální verzi programu Abelsoft SecuStar 1.22 v ceně 750 Kč, kterou lze po krátké registraci používat bez omezení.

 

 

 

Volba režimu: V programu si zvolíte, zda budete používat program pro vlastní účely, nebo zda ho chcete sdílet s ostatními uživateli, kde každý má svůj vlastní oddělený prostor na hesla.
Volba režimu: V programu si zvolíte, zda budete používat program pro vlastní účely, nebo zda ho chcete sdílet s ostatními uživateli, kde každý má svůj vlastní oddělený prostor na hesla.

Před samotným spuštěním programu SecuStar je třeba se ještě rozhodnout, zdali bude aplikace data, označená jako zbytečná, před jejich smazáním zálohovat. S ohledem na bezpečnost vám doporučujeme ponechat výchozí předvolbu označenou. Případně si můžete ještě zvolit, zdali budou záložní soubory chráněny heslem. Jestliže váš počítač nepoužívá nikdo další, není ochrana heslem úplně nutná.

Po dokončení instalace se SecuStar rovnou spustí a bude požadovat bezplatnou registraci. V registračním okně proto vyplňte vaše jméno, příjmení a funkční e-mailovou adresu a klikněte na »Get free unlock mail now«. Během okamžiku vám na zadanou adresu dorazí e-mail s odkazem, na který je třeba kliknout. Tím je registrace dokončena a můžete začít okamžitě využívat všechny funkce programu SecuStar.

Generace bezpečného hesla: Pokud si s tvorbou dostatečně bezpečného hesla nevíte rady, můžete pořádat program o pomoc. Voleb je mnoho, jen si heslo zapamatovat.
Generace bezpečného hesla: Pokud si s tvorbou dostatečně bezpečného hesla nevíte rady, můžete pořádat program o pomoc. Voleb je mnoho, jen si heslo zapamatovat.

Založení účtu

V průběhu instalace budete mít na výběr ze dvou uživatelských módů. S tímto programem můžete spravovat jeden nebo více seznamů hesel, proto pokud program budete používat sami bez sdílení s ostatními uživateli, zvolte »Single User Mode«. Pokud bude v programu spravovat svá hesla více uživatelů, zvolte »Multi User Mode«

Svá data v programu můžete sdílet se všemi přístroji s Windows, které používáte prostřednictvím zabezpečeného, šifrovaného cloudu, kam program data uloží. Pokud chcete využít funkci cloudu, budete potřebovat svůj účet. Pokud ho nemáte, založte ho bezplatně kliknutím na »Create a new Cloud account«. Přístup k vašim přihlašovacím údajům je chráněn hlavním heslem. Jeho zadání bude vyžadováno při instalaci programu, pokud jste se rozhodli nevyužít služeb cloudu a nevytvořili si účet, budete požádáni o vytvoření hesla v průběhu instalace, pokud máte účet na cloudu programu, vaše hlavní heslo je shodné s heslem které jste použili při vytváření účtu.

Pokud jste už vytvořili svůj účet na cloudu v jiné instalaci programu, můžete se rovnou přihlásit, všechna vaše hesla a údaje zálohované na cloudu budou bezprostředně staženy. V případě, že jste si program nastavili pro více uživatelů, dostanete se po spuštění přímo na hlavní obrazovku programu. Odtud můžete vidět všechny takzvané sejfy, které odemknete napsáním hesla pod příslušný sejf.

Hlavní obrazovka: Na hlavní obrazovce najdete seznamy svých hesel, možnost pro přidání nových a další nastavení programu.
Hlavní obrazovka: Na hlavní obrazovce najdete seznamy svých hesel, možnost pro přidání nových a další nastavení programu.

Zadávání a kopírování hesel

Po zadání hlavního hesla či přihlášení do programu vás program přesměruje na hlavní obrazovku, která by měla být pro nové uživatele prázdná. Kliknutím na »Add a new entry« se vám zobrazí formulář pro zadání nových přihlašovacích údajů, který je po uložení zobrazen v seznamu na hlavní obrazovce. Tímto způsobem můžete vložit jakýkoliv počet záznamů. Políčka v záznamu mohou být vyplněna následujícími údaji:

- Title: jméno, pod kterým bude záznam uveden v seznamu

- Internet-Address: internetová adresa, potřebná k přihlášení

- Username: přihlašovací jméno, potřebné k přihlášení na stránku

- Password: heslo, které si přejete pro účet uložit

- Comment: libovolný komentář, který popisuje záznam

Své přihlašovací údaje na webové stránky můžete pohodlně spravovat v programu. Ale jak zadat přihlašovací údaje do různých políček v prohlížeči, když se chcete přihlásit? Je zde několik jednoduchých způsobů, mezi které patří spuštění stránky v prohlížeči z programu a kliknutí na textová pole, zadáním v postranním menu, zkopírováním uživatelského jména a hesla či vyhledáním v postranním menu. Když v seznamu kliknete na záznam, zobrazí se vám jeho náhled, zde se kliknutím na tlačítko můžete přenést do prohlížeče, kde vám program stránku otevře. Prvním kliknutím pravého tlačítka na textové pole zadáte přihlašovací údaje, druhým kliknutím zadáte heslo. Podobný proces je i u vyhledání záznamu v postranním menu. Pokud není program zcela ukončen, nad lištou v pravém rohu můžete vidět malý oranžový proužek. Když přes něj přejedete myší, zobrazí se vám malé postranní menu s možností plného zobrazení programu, textovým polem pro vyhledávání záznamů a tlačítko pro hledání záznamů ručně. Při hledání záznamů ručně kliknete na malý klíč, který vám rozevře menu se seznamy hesel, zde kliknete na záznam a poté můžete znovu pravými kliknutími na textová pole zadávat data. Pokud by vám více vyhovovalo zadávání levým tlačítkem, můžete změnu provést v nastavení. Při vyhledávání záznamů přes textové pole to probíhá velmi podobně, akorát záznam vyhledáte psaním. Další možností je kliknutím na tlačítko v náhledu záznamu zkopírovat uživatelské jméno nebo heslo do schránky.

Nastavení: V nastavení si můžete program upravit podle svých potřeb, od nastavení zabezpečení až po klávesové zkratky.
Nastavení: V nastavení si můžete program upravit podle svých potřeb, od nastavení zabezpečení až po klávesové zkratky.

Nastavení

K nastavením programu se dostanete po kliknutí na »Settings« na levé straně hlavního okna. Nastavení programu jsou seřazena v různých záložkách, které obsahují rozdílné kategorie nastavení:

- Security: Zde si můžete nastavit různá nastavení týkající se bezpečnosti vašich sejfů před neoprávněným vstupem. Mezi další možnosti patří provádění bezpečnostních testů webových stránek a uzavření programu po určité době kdy program není využíván. Výchozí nastavení je 30 minut.

- Quick Access: Zde si můžete aktivovat, či deaktivovat postranní menu a nastavit pro něj klávesové zkratky.

- Program startup: Nastavení, zda se má program zapnout po startu a zda běžet na pozadí.

- Enter logon data: Zde si můžete nastavit, zda chcete zadávat data do prohlížeče pravým či levým tlačítkem a jakými klávesovými zkratkami.

- User-Mode: Výběr režimu pro jednoho, nebo pro více uživatelů.

- Storage locations and Cloud: V této záložce si nastavíte připojení ke cloudovým účtům a také úložiště, kam program ukládá místní kopii sejfu.

- Safe Backups: Program automaticky ukládá záložní kopie vašich sejfů. Pokud se soubory omylem smažou, můžete kdykoli ze zálohy své záznamy obnovit.

- Language: Nastavení jazyka, najdete zde Angličtinu, Němčinu, Polštinu a Portugalštinu

Zálohovací menu: Při každé změně nebo přidání nového záznamu si program vytvoří zálohu pro obnovení v případě ztráty dat nebo omylného smazání.
Zálohovací menu: Při každé změně nebo přidání nového záznamu si program vytvoří zálohu pro obnovení v případě ztráty dat nebo omylného smazání.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání