Menu
CHIP Speedtest

Acer generace Star Trek

03.05.2013 15:00 | Redakce Chip
Acer generace Star Trek
Acer dnes na světové premiéře v New Yorku předvedl nové modely tabletů a notebooků. Měli jsme se na ně možnost s lehkým předstihem podívat v klidu našeho testlabu, takže vám kromě obligátních technických specifikací můžeme nabídnout první reálné fotografie.

 

Dnes před polednem jsme v naší testovací laboratoři měli možnost prohlédnout, nafotit a krátce vyzkoušet nový tablet Acer Iconia TAB A1, tabletový ultrabook Aspire P3 a konvertibilní notebook Aspire R7. Všechny tři novinky vypadají zajímavě a přinejmenším první dvě spadají do kategorie zařízení, které si bude moci pořídit i běžný uživatel. Cena Aceru Aspire R7 se pak bude pohybovat těsně pod hranicí 35 000 Kč, takže vlastně ani v tomto případě nejde o nedostupný notebook.

 

Nejmenší a nejlevnější novinkou je 8“ tablet Iconia TAB A1, který se začne prodávat zhruba za měsíc za cenu 4 990 Kč. Za tuto cenu nabídne velmi slušnou výbavu v podobě 7,9“ IPS displeje (s rozlišením 1024 x 768 bodů) a hlavně čtyřjádrový procesor MTK8125 na frekvenci 1,2 GHz. Za zmíněnou cenu se bude prodávat s 1 GB RAM a 16 GB flashové paměti (rozšiřitelné pomocí mikroSD karty až o dalších 32 GB). Ve výbavě dále najdeme kromě Wi-Fi adaptéru 802,11bgn i Bluetooth 4.0, 5Mpix hlavní kameru a 0,3Mpix přídavnou videokonferenční kameru, mikroHDMI port a mikroUSB. Tablet je osazen akumulátorem, který podle výrobce vystačí na cca 7,5 hodiny používání.

Moc se nám líbil hybridní ultrabook/tablet Aspire P3, který je za cenu 15 990 Kč vybaven procesorem Intel Core i3-3229Y, 2 GB RAM a 60GB SSD diskem. O zobrazení se stará 11,6“ IPS tablet s HD rozlišením. Tablet se prodává spolu s obalem, do kterého je integrována klávesnice. Ta sice neobsahuje druhý akumulátor (jako například v případě modelu W510), ale zato je lehká a k výpočetní jednotce se připojuje pomocí Bluetooh adaptéru. V kombinaci s klávesnicí váží zařízení necelých 1,4 kg, samotná tablet po vyjmutí z rámečku a obalu váží okolo 700 gramů. Aspire P3 využívá plnohodnotnou verzi OS Windows 8 a podle výrobce vydrží na integrovaný 4článkový akumulátor pracovat až 6 hodin.

Největší z představených novinek je konvertibilní notebook Aspire R7, který spadá do kategorie 15,6“ notebooků s Full HD rozlišením 1920 x 1080 bodů. Kousek, který jsme měli možnost prohlédnout, byl osazen neoznačeným (zatím neuvedeným) procesorem Intel, ale na přelomu května a června se asi bude prodávat ve verzi s procesorem Core i5-3337U. Za cenu 34 990 bude v konfiguraci dále 8GB RAM, 256GB SSD disk a grafický adaptér NVIDIA GeForce GT 750M. Design hliníkového notebooku připomíná kosmickou loď ze seriálu Star Trek. Jeho displej lze totiž díky pevnému kloubu natočit na ležato, otočit směrem od klávesnice i sklopit tak, aby téměř doléhal na klávesnici. Pokud notebook chcete používat méně jako tablet a více jako klasické zařízení s klávesnicí, jsou na výběr dva režimy, klteré můžete vidět na našich fotografiích. Touchpad notebooku je nezvykle umístěn nad klávesnici, což má důvod právě v tom, že displej lze zasadit buď těsně za klávesnici, nebo klasicky až k zadní straně šasi. Po bocích notebooku jsme našli 1x USB 2.0, 2x USB 3.0, HDMI, miniDP a čtečku paměťových karet. Dále je vybaven dvěma 8W reproduktory, webovou kamerou, Bluetooth 4.0 a dvěma Wi-Fi adaptéry 802,11agn. Hmotnost Aspiru R7 činí 2350 g, rozměry pak 376 x 254 x 25,9 mm.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání