Menu
CHIP Speedtest

Administrátorské nástroje do nabídky Start

11.09.2012 04:50 | Redakce Chip
Přístupy k některým programům pro správu jsou skryty hluboko v nastavení systému, jako například Správa počítače a služeb nebo plánování úloh. Proto vyžaduje jejich spuštění více kliknutí myší, a často dokonce i jejich vyhledávání.

Spouštěče lze ale také umístit na prominentní místo v nabídce Start. K tomu otevřete nabídku Start a pravým tlačítkem myši klikněte do volného prostoru. Z kontextového menu zvolte „Vlastnosti“. V záložce „Nabídka Start“ potom klikněte na „Přizpůsobit“ a v dialogu vyhledejte část „Nástroje pro správu systému“. Příslušnou volbu změňte na „Zobrazit v nabídce Všechny programy a v nabídce Start“ a potvrďte kliknutím na „OK“. Pro uplatnění změn klikněte na „Použít“ a „OK“.

V pravé části nabídky Start budete od příště vidět položku „Nástroje pro správu“, přes jejíž podmenu se dostanete přímo k mnoha důležitým nástrojům. To vám mimo jiné umožní rychlý přístup ke Službám, Prohlížeči událostí nebo přes Konfiguraci systému k nastavením „msconfig“.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání