Menu
CHIP Speedtest

Advanced SystemCare 3.7 Pro

24.12.2010 23:00 | Redakce Chip
Advanced SystemCare 3.7 Pro
Abyste mohli svůj počítač využívat stále na maximum, je třeba věnovat se jeho údržbě, čištění a optimalizaci. Pomůže vám s tím funkcemi nabitý nástroj z Chip DVD 01/11 pro jeho každodenní správu.

Plná verze programu Advanced SystemCare 3.7.2 Professional je bohatě vybavena funkcemi na správu a optimalizaci výkonu počítače. Automaticky umí čistit registr, defragmentovat disky a kontrolovat zabezpečení. Podle vašeho nastavení bude zametat stopy po surfování na internetu i práci s dokumenty. Díky dalším nástrojům můžete sledovat síťový provoz, analyzovat a opravovat data na pevných discích, optimalizovat nastavení internetového připojení nebo řídit využití operační paměti. S dodatečně instalovanými programy si zabezpečíte počítač proti virům a škodlivému softwaru a budete moci zvýšit jeho výkon, typicky pro hraní her. Všechny změny jsou zálohovány pro možnost návratu k předchozímu stavu.

Na Chip DVD najdete plnou verzi programu Advanced SystemCare 3.7.2 Professional, která vám bude po jednoduché registraci pomáhat s optimalizací výkonu počítače. Funkce programu, včetně aktualizací, nejsou nijak omezeny. Běžná cena licence Advanced SystemCare je 710 Kč. Zájemci mohou v rámci této akce využít zvýhodněnou cenu  na nákup Advanced SystemCare 4 Pro.

Údržbář pro počítač: Základní úkony na správu a optimalizaci se provádí  automaticky v intervalech.
Údržbář pro počítač: Základní úkony na správu a optimalizaci se provádí automaticky v intervalech.

Ihned po aktivaci plné verze programu Advanced SystemCare se spustí průvodce úvodním nastavením. V prvním kroku především rozhodněte, zdali budete používat funkci na odstranění pozůstatků po práci s počítačem při každém jeho restartu. Jde hlavně o seznam naposledy navštívených adres, cookies, historii vyhledávání, obsah internetových formulářů nebo seznam naposledy stažených souborů a otevřených dokumentů. Volbu na spouštění údržby počítače v době nečinnosti uživatele a automatické aktualizace můžete ponechat zapnuté.

Dalším krokem je výběr profilu pro

Užitečné nástroje: Program nabízí i dlouhou řadu dalších nástrojů na zvýšení výkonu i zabezpečení.
Užitečné nástroje: Program nabízí i dlouhou řadu dalších nástrojů na zvýšení výkonu i zabezpečení.

optimalizaci výkonu počítače. K dispozici máte například nastavení pro herní počítač (»Nejvýkonnější«), běžné domácí použití (»Denní použití«) nebo kancelářskou práci (»Administrativa«). Pro optimalizaci parametrů připojení k internetu si také vyberte druh vašeho připojení (ADSL, kabel, Wi-Fi ad.).

Poslední krok se týká nastavení kontroly registru Windows a defragmentace pevných disků. Obě předvolby můžete ponechat označené. To je z úvodního nastavení vše a můžete začít s programem Advanced SystemCare pracovat.

Denní údržba

Základním nástrojem programu Advanced SystemCare je tzv. Denní údržba. Advanced SystemCare v rámci ní provede

Antivir: Antivirový program IObit Security 360 zabezpečí váš počítač před viry a další havětí.
Antivir: Antivirový program IObit Security 360 zabezpečí váš počítač před viry a další havětí.

optimalizaci nastavení operačního systému a aplikací, zkontroluje počítač na výskyt spywaru, vyčistí registr, defragmentuje disky a zkontroluje zabezpečení počítače před nebezpečným softwarem a dalšími útoky. Denní údržbu spustíte tlačítkem »Start«. Pokud je to možné, Advanced SystemCare nalezené problémy rovnou opraví.

Parametry Denní údržby můžete nastavit v nabídce předvoleb otevřené po kliknutí na tlačítko »Nastavení«. V nabídce »Denní údržba« můžete jednak změnit předvolby optimalizace počítače a internetového připojení a pak také nastavit jednotlivé nástroje údržby. Zajímavá je především nabídka »Čištění soukromí«, ve které si vyberete, jaká data a ze kterých programů bude Advanced SystemCare automaticky

Co se děje v síti: Nástroj NetworkMon sleduje síťovou komunikaci všech aplikací, včetně objemu dat.
Co se děje v síti: Nástroj NetworkMon sleduje síťovou komunikaci všech aplikací, včetně objemu dat.

mazat, aby po vaší práci nezůstávaly v počítači nežádoucí pozůstatky.

Advanced SystemCare spolupracuje s internetovými prohlížeči Firefox, Internet Explorer, Google Chrome, Opera i Safari a umí vymazat nejen historii navštívených webů, ale rovněž i seznam stažených souborů, uložené cookies, údaje zadané do formulářů na internetových stránkách nebo dočasné stažená data. Smažou se i seznamy souborů stažených pomocí nástrojů jako GetRight, Download Accelerator Plus ad. Advanced SystemCare umí ovšem zametat stopy ještě důkladněji. Smazat můžete například i seznam naposledy

Výkon na maximum: Game Booster je možné doinstalovat i v bezplatném režimu pro zvýšení výkonu hry.
Výkon na maximum: Je možné doinstalovat i v bezplatném režimu pro zvýšení výkonu hry.

otevřených dokumentů a spuštěných aplikací i historii otevřených souborů v Adobe Readeru, Photoshopu, Windows Media Playeru nebo v komprimačních nástrojích WinRar, WinZip a 7-Zip.

V nabídce »Odebrání zbytečností« by vás mohlo zaujmout nastavení automatického vysypávání koše a likvidace dočasných souborů Windows a Internet Exploreru, včetně možnosti bezpečného mazání dat s opakovaným přepsáním. Pokud tuto volbu použijete, myslete na to, že smazaná data již nikdy nepůjdou obnovit.

Nabídka »Autoúdržba« vám dává na vybranou z automaticky spouštěných nástrojů Advanced SystemCare a frekvenci s jakou budou používány. Funkce »Autočištění« umožňuje nastavit mazání pozůstatků po práci s počítačem během jeho restartu. Lze použít stejné nastavení jako u funkce »Čištění soukromí« nebo si zvolit vlastní. Advanced SystemCare obsahuje ještě řadu dalších nastavení (například i pro zálohování provedených změn), ovšem při běžném použití programu není třeba je měnit.

Výkon na Maximum

V hlavním okně programu Advanced SystemCare najdete i tlačítko funkce Turbo Boost. Jde o funkci, která pro krátkodobé zvýšení výkonu počítače deaktivuje nepotřebné služby, jako jsou aktualizace Windows, hledání počítačů a sdílení dat v místní síti, naplánované úlohy a další. Vypnout můžete i aktuálně běžící programy a služby a rovněž se nabízí i vyčištění operační paměti. Pokud funkci Turbo Boost zase vypnete, vrátí se nastavení do původního stavu.

Seřízení počítače

Kliknutím na tlačítko »Utility« vyvoláte nabídku dílčích nástrojů Advanced SystemCare, rozdělenou do třech skupin. Na záložce »Seřízení« najdete nástroje na vyhledání zbytečných souborů na disku počítače a opravu případných chyb v souborovém systému, spolehlivou likvidaci nepotřebných dat i defragmentaci disků. Za pozornost stojí jistě také

Odinstalace: S odstraněním programů a doplňků vám pomůže speciální program na odinstalaci.
Odinstalace: S odstraněním programů a doplňků vám pomůže speciální program na odinstalaci.

Internet Booster, nástroj na sledování a optimalizaci připojení k internetu, nebo NetworkMon, který sleduje síťovou aktivitu všech spuštěných programů. S optimalizací výkonu vám pomůže také Defragmentátor registru a nástroj SmartRAM, se kterým lze automaticky uvolnit operační paměť. Nástroj Opravář zástupců zkontroluje a případně opraví zástupce programů na pracovní ploše a v nabídce Start.

Aplikaci Game Booster na zvýšení výkonu počítače při hraní her si můžete snadno stáhnout, instalovat a vyzkoušet, pro plné použití je třeba si pořídit licenci. Program umí mobilizovat síly počítače, například zastavením nepotřebných procesů a služeb a uvolněním kapacity operační paměti. Nástroje Smart Defrag a IObit Security 360 na zvýšení výkonu pevných disků a zabezpečení počítače před viry a ostatní havětí lze rovněž používat zdarma. Stačí je stáhnout a doinstalovat pomocí jednoduchého průvodce. Omezení bezplatně použitelné verze antiviru IObit Security 360 spočívá ve funkcích pro automatickou aktualizaci virové báze a pravidelnou kontrolu počítače. Obě funkce musíte v neplacené verzi spouštět ručně.

Bezpečnost především

Užitečné jsou také nástroje na záložce »Bezpečnost«. Můžete si s nimi zazálohovat všechny ovladače hardwaru, což se vám může hodit při upgradech nebo reinstalaci operačního systému. Nástroj Asistent bezpečnosti IE vám pomůže spravovat doplňky a funkce internetového prohlížeče Internet Explorer, který se často stává terčem útoků. Najdete zde také zkratky k nástrojům Windows na zálohování dat a ochranu důležitých souborů.

Nástroje pro správu

Poslední kategorií jsou »Nástroje správce«, které nabízejí například nastavení automatického vypnutí či restartu počítače v zadaný čas, vyhledání duplicitních souborů na pevném disku, úpravu kontextového menu pravého tlačítka myši nebo analýzu obsahu pevného disku která ukáže, jaké soubory zabírají nejvíce místa.

Nechybí ani možnost nastavení programů automaticky spouštěných se startem počítače a také přehledný nástroj na odinstalování nepotřebného softwaru. Advanced SystemCare umí také vypsat informace o hardwarové konfiguraci počítače a nabízí i zástupce pro rychlé otevření správce procesů a služeb. Na stejné záložce je připravena také velmi důležitá funkce Centrum obnovy, ve kterém najdete zálohy všech změn provedených nástroji programu Advanced SystemCare ve vašem počítači. V případě potřeby tak můžete snadno uvést počítač do výchozího stavu.

Uveřejněno na Chip DVD 01/11.


Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání