Menu
CHIP Speedtest

Advanced SystemCare ULTIMATE 6

18.12.2012 23:00 | Redakce Chip
Advanced SystemCare ULTIMATE 6
Uveřejněno na Chip DVD 01/13.

 

Divíte se, kam se vytratila svižnost a spolehlivost systému? Pak neotálejte s instalací plné verze Advanced SystemCare Ultimate 6 nabité osvědčenými nástroji pro zvýšení výkonu počítače a jeho údržbu. Díky neustále aktualizovaným bezpečnostním nástrojům postaveným na známém antivirovému jádru od Bitdefenderu navíc získáte účinnou ochranu před viry, spywarem a havětí na webu. Není přitom potřeba odinstalovávat váš stávající a osvědčený antivirový program, Advanced SystemCare Ultimate 6 je kompatibilní se souběžně běžícími antiviry, antispywary i firewally a nijak nenarušuje jejich činnost.

Na Chip DVD najdete plnou verzi Advanced SystemCare Ultimate 6. Po registraci je možné program používat bez jakýchkoliv funkčních omezení po dobu jednoho roku. Roční licence tohoto produktu běžně stojí přibližně 700 Kč.

 

Snadná konfigurace: Stačí si vybrat, které úlohy chcete do analýzy systému zahrnout, a poté pouze potvrdit.
Snadná konfigurace: Stačí si vybrat, které úlohy chcete do analýzy systému zahrnout, a poté pouze potvrdit.

Po dokončení instalace a aktivace je Advanced SystemCare Ultimate 6 připraven k plnému nasazení. Je však pravděpodobné, že v tu chvíli bude vaše virová databáze zastaralá. Proto začněte nejprve s její aktualizací pomocí tlačítka »Fix Now«.

Výsledek testu: Před každým zásahem do systému si můžete vše ještě překontrolovat.
Výsledek testu: Před každým zásahem do systému si můžete vše ještě překontrolovat.

Hloubková údržba

V nabídce »Údržba« najdete nabídku celé řady kontrol. V případě, že chcete svůj systém vyladit co možná nejvíce, zaškrtněte jednoduše »Vybrat vše« a potvrďte kliknutím na »Skenovat«. Systém bude nyní prohledán na přítomnost škodlivého softwaru, dočasných souborů, neplatných zástupců a problémů v registru. Vyhledány budou dále cookies a historie internetových prohlížečů a také stopy po používání celé řady programů. Program prověří stav pevného disku a míru jeho fragmentace. Po dokončení kontrol nabídne Advanced SystemCare Ultimate 6 automatickou opravu všech zjištěných problémů. Předtím, než opravu kliknutím na »Opravit« skutečně provedete, můžete si detailně projít výpis výsledků kontroly a všech navrhovaných změn v části »Výsledek«.

Rychlá údržba

Je ale poměrně zbytečné provádět hloubkovou údržbu příliš často. Pokud váš systém nejeví známky neobvyklého zpomalení, klidně před provedení skenování deaktivujte volby »Kontrola disku« a »Defragmentace disku«. Výhodou je, že tato konfigurace nezabere příliš času a tak se hodí na běžnou údržbu kdykoliv si vzpomenete.

Toolbox: V sadě specializovaných nástrojů najdete vše potřebné pro systémovou správu, záchranu svých dat a mnohé další.
Toolbox: V sadě specializovaných nástrojů najdete vše potřebné pro systémovou správu, záchranu svých dat a mnohé další.

Optimalizační a hlídací procesy

Advanced SystemCare Ultimate 6 dále nabízí celkem 11 procesů, které mohou běžet automaticky na pozadí systému. Najdete je v nabídce »Údržba | Rychlé nastavení«. Pro jejich aktivování je potřeba nastavit spínač na »zap« a poté změnu potvrdit kliknutím na »Použít«. Pokud zapnete funkci »Úplná detekce«, získáte přídavnou ochranu před škodlivým softwarem. Ale pozor, nejedná se o náhradu standardního antiviru. Se zapnutou funkcí »Ochrana při surfování« budete upozorněni na potenciálně nebezpečné webové stránky (pozor, v některých prohlížečích je toto zabezpečení ještě potřeba dodatečně povolit).

Za zmínku dále stojí »Autoúdržba«, která se může spouštět automaticky, pokud s počítačem právě nepracujete, »Autočištění« pro zametení stop po používání počítače a »Autoaktualizace« pro automatické stahování aktualizací. A pokud na svém počítači čas od času mažete citlivá data, určitě se vám bude hodit »Bezpečné mazání«. Tato funkce využívá účinné mazací metody DOD 5220.22-M, při které dochází k několikanásobnému přepisování náhodnými daty. Tím je znemožněna jakákoliv šance původní data obnovit.

Turbo Boost: Tento režim aktivujte, pokud potřebujete získat okamžitý maximální výkon.
Turbo Boost: Tento režim aktivujte, pokud potřebujete získat okamžitý maximální výkon.

Všechny nástroje na jednom místě

Pokud se přepnete do nabídky »Toolbox«, můžete využít několik desítek ladicích a doplňkových nástrojů. K dispozici je například nástroj pro opravdu důkladné odinstalování programů (IObit Uninstaller), obnovu nechtěně smazaných dat (Obnovovač souborů), nástroj pro aktualizaci a zálohování ovladačů připojeného hardwaru (Správce ovladačů), skener zdvojených souborů a v neposlední řadě i detailní přehled hardwarové a softwarové konfigurace vašeho počítače (Systémové informace).

Aby si balík udržel přijatelnou velikost, může se stát, že po kliknutí na některý z nástrojů se nejprve zobrazí informace o potřebě dodatečného stažení z internetu. Díky tomuto řešení program šetří místo na disku, které by nepoužívané nástroje jinak zbytečně zabíraly.

Odbrzdění internetu (pro Firefox a Chrome)

Standardní konfigurace připojení k internetu nebývá ve Windows vždy nejvhodnější a to bez ohledu na typ přípojky. Pokud rychlost vašeho připojení vázne, vyzkoušejte z nabídky »Toolbox« nástroj »Internet Booster«. Mějte však na paměti, že na rychlost připojení působí také celá řada vnějších vlivů, které nelze sebelepším nastavením počítače ovlivnit.

Na očích: Miniaplikace na plochu usnadňuje sledování vytížení systému.
Na očích: Miniaplikace na plochu usnadňuje sledování vytížení systému.

Režim optimalizace výkonu

V hlavním okně programu dále najdete speciální režim »Turbo Boost« pro pozastavení aktuálně nepotřebných služeb a tím i zvýšení výkonu počítače. Tuto funkci je ovšem potřeba nejdříve nakonfigurovat pomocí jednoduchého průvodce, který se spustí před každým novým aktivováním. Za tím účelem klikněte na »Nakonfigurovat«. Spustí se průvodce, kde v prvním zvolte mezi herním a pracovním režimem. S volbou těchto režimů souvisí následující výběr systémových služeb, které je možné deaktivovat.

Bezpečné vrácení změn

Před každým provedením údržby a změn v konfiguraci operačního systému provádí Advanced SystemCare Ultimate 6 automatickou zálohu původního nastavení. Při testování nástroje jsme nezaznamenali žádný problém. V případě potřeby však najdete jednotlivé body obnovy v nabídce »Centrum obnovy«, odkud poté můžete uvést počítač do stavu před provedením změn.

Přehled o výkonu na ploše

Advanced SystemCare Ultimate 6 disponuje praktickým měřičem výkonu na plochu, kde nijak neruší a přitom vám bude vždy po ruce s aktuálními hodnotami vytížení procesoru a zaplnění paměti. Kliknete-li na šipku na pravém okraji, zobrazí se dále vizualizace vytížení disku a síťového připojení. Zároveň odtud můžete sledovat index stavu optimalizace vašeho počítače a aktivovat funkci »ČističRAM« pro uvolnění operační paměti. Pro běh tohoto doplňku je potřeba aktivní funkce »Monitor výkonu« z nabídky »Rychlé nastavení«.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání