Menu
CHIP Speedtest

Aiseesoft Blu-ray Player 6.1

20.11.2012 23:00 | Redakce Chip
Aiseesoft Blu-ray Player 6.1
Uveřejněno na Chip DVD 12/12.

 

Snadno ovladatelný přehrávač Aiseesoft Blu-ray Player, jehož plnou verzi najdete na Chip DVD, si poradí nejen s přehráváním filmů přímo z originálních či vypálených Blu-ray disků, ale také s filmy staženými z Blu-ray na pevný disk počítače nebo také s ISO obrazy kompletního obsahu Blu-ray disků. Pro přehrávač není problém regionální kódování disků s filmy a samozřejmě nijak nedegraduje vysokou kvalitu obrazu i zvuku filmů. V rozsahu podporovaných formátů se navíc Aiseesoft Blu-ray Player neomezuje pouze na Blu-ray filmy, ale přehraje také další typy videosouborů ve vysoké kvalitě, jako je MKV, MP4, WMV, AVCHD a mnoho dalších.

Na Chip DVD najdete plnou verzi videopřehrávače Aiseesoft Blu-ray Player 6.1, připraveného na bezproblémové sledování filmů z Blu-ray disků i mnoha dalších formátů videa. Jedná se o stejnou verzi, kterou výrobce programu nabízí za přibližně 800 Kč. Vám ovšem k neomezenému použití stačí jednoduchá registrace na internetu. Výrobce programu Aiseesoft Blu-ray Player nabízí i mnoho dalších zajímavých aplikací na práci s videem, zejména pak nástroje na konverzi formátů a převod filmů do podoby vhodné pro přehrávání na tabletech iPad.

Vyberte si zdroj: V hlavním okně přehrávače si zvolíte, zdali chcete otevřít film z Blu-ray disku, nebo soubory s videem uložené v počítači.
Vyberte si zdroj: V hlavním okně přehrávače si zvolíte, zdali chcete otevřít film z Blu-ray disku, nebo soubory s videem uložené v počítači.

Ovládání přehrávače Aiseesoft Blu-ray Player je naprosto jednoduché a v zásadě se nijak neliší od podobných aplikací tohoto typu. Nenajdete zde pokročilá nastavení obrazu či zvuku, ovšem nelze říci, že by to bylo na škodu – právě naopak Aiseesoft Blu-ray Player prostě jen bez problému přehrává filmy v různých formátech.

V úvodní obrazovce máte na výběr, zdali budete přehrávat film přímo z Blu-ray disku vloženého do mechaniky (k tomu slouží volba »Open Disc«), nebo chcete otevřít film stažený na disku počítače ve struktuře filmového Blu-ray disku či jako ISO obraz disku. V tomto případě použijte volbu »Open File«, stejně jako kdybyste chtěli přehrát film či videoklip v jakémkoli z dalších podporovaných formátů. Je trochu škoda, že film nelze otevřít přetažením souboru z Průzkumníka do okna přehrávače, tak jako to známe z některých dalších aplikací na přehrávání videa.

Ovládání přehrávače: Pro přehrávání filmů si Aiseesoft Blu-ray Player vystačí jen s minimem ovládacích prvků.
Ovládání přehrávače: Pro přehrávání filmů si Aiseesoft Blu-ray Player vystačí jen s minimem ovládacích prvků.

U filmových Blu-ray disků stažených na disku počítače můžete narazit na drobné komplikace. Předně možná nabudete vědět, ve které ze složek z košaté struktury disku se nacházejí soubory s filmem. Hledejte je tedy ve složce »BDMVSTREAM«. Pokud je ovšem film na Blu-ray disku rozdělen na jednotlivé kapitoly, což bývá pravidlem, nenajdete ve složce »STREAM« jediný velký soubor s filmem, ale desítky menších. V tomto případě použijte v úvodním okně přehrávače Aiseesoft Blu-ray Player volbu »Open Disc« a v nově otevřeném okně nalistujte složku »STREAM«, kterou tlačítkem »OK« otevřete celou. Film se začne přehrávat od začátku a bude pokračovat po jednotlivých kapitolách. Bohužel, stejný postup neplatí pro přehrávání filmových DVD, jejichž obsah máte uložen na disku počítače. Zde je třeba postupně otevírat soubory s koncovkou VOB, které jsou uloženy ve složce »VIDEO_TS«.

Výběr titulků: Aiseesoft Blu-ray Player přehrává nejen titulky filmů z Blu-ray disků, ale také SRT soubory s titulky k filmům staženým z internetu.
Výběr titulků: Aiseesoft Blu-ray Player přehrává nejen titulky filmů z Blu-ray disků, ale také SRT soubory s titulky k filmům staženým z internetu.

Ovládání přehrávače

Samotné přehrávání filmu se ovládá pomocí tlačítek pod filmem, kde najdete i tlačítko s fotoaparátem, které uloží aktuální snímek filmu do obrázku ve formátu JPG. Umístění snímků otevřete pomocí tlačítka se složkou vedle fotoaparátu. Dále nechybí ani regulátor hlasitosti nebo tlačítko pro přepnutí přehrávače do režimu celé obrazovky.

Další důležité ovládací prvky přehrávače najdete v nabídce »Controls«, kde je možné procházet mezi jednotlivými tituly a kapitolami Blu-ray disku. Podobnou nabídku vyvoláte i kliknutím pravým tlačítkem myši do okna s přehrávaným filmem.

Snímky z filmů: Pomocí tlačítka s fotoaparátem uložíte aktuální snímek filmu jako JPEG obrázek do souboru.
Snímky z filmů: Pomocí tlačítka s fotoaparátem uložíte aktuální snímek filmu jako JPEG obrázek do souboru.

Nabídka »Audio« obsahuje volbu zvukové stopy (tedy výběr jazykové verze filmu) i nastavení výstupního formátu zvuku a použitého zvukového zařízení. Důležitou volbu titulků skrývá nabídka »Video«. Titulky přehrává Aiseesoft Blu-ray Player také z externích souborů ve formátu SRT, pouze se musí jmenovat stejně jako soubor s filmem (samozřejmě kromě koncovky). Dále zde najdete přepínání velikosti obrazu přehrávaného videa, včetně předvolby »Fit to Screen«, která přizpůsobí velikost videa použitému displeji. Nechybí ani výběr z více stop videa (»Video Track«) – například pokud nějaká kapitola filmu obsahuje záběry z různě umístěných kamer.

Navigace v kapitolách: Kliknutím pravým tlačítkem myši do obrazu přehrávaného filmu otevřete nabídku s výběrem titulů a kapitol.
Navigace v kapitolách: Kliknutím pravým tlačítkem myši do obrazu přehrávaného filmu otevřete nabídku s výběrem titulů a kapitol.

Užitečná nastavení

Přehrávač Aiseesoft Blu-ray Player neumožňuje nijak mnoho uživatelských nastavení, přesto se vyplatí nabídce »Tools« věnovat pozornost. Volbou »Language« si můžete přepnout popisky uživatelského rozhraní do některého z podporovaných jazyků. Okno vyvolané nabídkou »Preferences« nabídne především výběr umístění složky »Snapshot Folder«, kam se budou ukládat pořízení snímky z filmů a »Snapshot Format«, kde si zvolíte výstupní formát těchto snímků. Na výběr jsou bitmapové formáty JPEG, BMP a PNG, ovšem bez nastavení úrovně komprese. Automatické aktualizace můžete ponechat ve výchozím nastavení.

Aiseesoft Blu-ray Player plní skvěle svoji úlohu přehrávače filmů z Blu-ray disků, aniž by uživatele zahlcoval velkým množstvím různých předvoleb nastavení. Navíc není nutné doinstalovávat do počítače další kodeky pro zpracování videa či zvuku, jelikož si přehrávač nese vše potřebné s sebou.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání