Menu
CHIP Speedtest

Aiseesoft iPhone to Computer Transfer 6.1

25.09.2012 22:00 | Redakce Chip
Aiseesoft iPhone to Computer Transfer 6.1
Uveřejněno na Chip DVD 10/12.

 

Plná verze programu Aiseesoft iPhone to Computer Transfer 6.1, připravená na Chip DVD, slouží k jednoduchému přenosu hudebních souborů, filmů, videozáběrů i fotografií z iPhonů, iPadů či iPodů na disk počítače. V přehledném rozhraní programu si jen snadno vyberete obsah k přenosu a zvolíte cílovou složku a aplikace Aiseesoft iPhone to Computer Transfer se o vše další postará, včetně například i automatického řešení konfliktů při kopírování souborů se stejnými názvy. S výběrem obsahu k přenosu vám pomůže přehledné třídění obsahu dle typu i funkce pro náhledy videí i fotek a přehrávání zvukových souborů.

Na Chip DVD najdete plnou verzi programu Aiseesoft iPhone to Computer Transfer 6.1.30 v edici Standard, kterou můžete po jednoduché registraci používat zcela zdarma, bez funkčních nebo časových omezení. Cena licence programu je přibližně 400 Kč. Více různých formátů souborů podporuje Aiseesoft iPhone to Computer Transfer v edici Ultimate, která si poradí například i s přenosem podcastů, elektronických knih ve formátech ePub a PDF, SMS a kontaktů z iPhonu nebo hlasových poznámek.

Další důležitou podmínkou používání plné verze programu Aiseesoft iPhone to Computer Transfer je instalace aplikace iTunes (instalace) pro ovládání přenosných Apple zařízení. Pokud ovšem vlastníte iPhone, iPad či iPod, pravděpodobně již máte aplikaci iTunes instalovanou.

Identifikace zařízení: Aiseesoft iPhone to Computer Transfer automaticky rozpozná připojené zařízení a přehledně zobrazí jeho obsah.
Identifikace zařízení: Aiseesoft iPhone to Computer Transfer automaticky rozpozná připojené zařízení a přehledně zobrazí jeho obsah.

Ihned po spuštění detekuje program Aiseesoft iPhone to Computer Transfer připojené zařízení a případně i provede svoji aktualizaci, je-li dostupná nová verze. Základní obrazovka programu Aiseesoft iPhone to Computer Transfer je do jisté míry podobná iTunes, jelikož nabízí podrobné informace o připojeném Apple zařízení, včetně například i verze operačního systému a stavu zaplnění interní paměti různými typy obsahu.

V levé části okna je zobrazena stromová struktura multimediálního obsahu připojeného tabletu, telefonu či přehrávače, společně s informací, kolik souborů daného typu se v zařízení nachází. Kromě statických náhledů videí nebo hudebních souborů můžete využít i přehrávače, který je připraven v levé dolní části okna programu a spustit si vybrané video nebo přehrát zvukový či hudební soubor.

Soubory k přenosu: Obsah zařízení k přenosu do počítače můžete vybrat i pomocí náhledů videí a fotek.
Soubory k přenosu: Obsah zařízení k přenosu do počítače můžete vybrat i pomocí náhledů videí a fotek.

Export obsahu

Uložení multimediálního obsahu vašeho iPodu, iPhonu či iPadu na disk počítače, ke kterému je zařízení připojeno, je záležitostí několika málo kliknutí myší. Ve struktuře souborů si vyberte obsah konkrétního typu a v náhledech buďto ponechejte poznačení všech položek, nebo si zvolte konkrétní soubory k přenosu. Pomohou vám s tím i předvolby v kontextovém menu pravého tlačítka myši, společně s možností označit si více položek.

Plná verze programu Aiseesoft iPhone to Computer Transfer v edici Standard podporuje přenos hudby, filmů, vyzváněcích melodií, pořízených fotografií a videonahrávek i obsahu zakoupeného v internetovém obchodě iTunes. Právě zakoupený obsah můžete pomocí Aiseesoft iPhone to Computer Transfer převést i do knihovny iTunes, instalované ve vašem počítači. Stačí k tomu označit předvolbu »Transfer to iTunes« ve spodní části okna programu.

Průběh přenosu: Aiseesoft iPhone to Computer Transfer vás informuje o průběhu přenosu dat i případných problémech.
Průběh přenosu: Aiseesoft iPhone to Computer Transfer vás informuje o průběhu přenosu dat i případných problémech.

Dále už vám zbývá jen volba výstupního adresáře pro uložení přenášených souborů, kterou provedete pomocí tlačítka s otevřenou složkou vedle řádku »Output Folder«. Po výběru cílové složky stačí už jen spustit přenos tlačítkem »Transfer«. Pro fotografie a videozáznamy, které budou dost možná nejčastějšími typy dat přenášenými mezi telefony či tablety a počítačem, lze použít i rychlejší postup.

V nabídce »Actions« jsou k dispozici předvolby »Export to PC« a »Export to iTunes«, použitelné právě pro rychlé zkopírování všech pořízených videozáznamů a fotografií, aniž byste je museli hledat ve struktuře obsahu zařízení a zvlášť označovat k přenosu.

Opakované přenosy: Pro nejčastější úkoly kopírování videozáběrů a fotek je v programu připravena speciální funkce.
Opakované přenosy: Pro nejčastější úkoly kopírování videozáběrů a fotek je v programu připravena speciální funkce.

Užitečná nastavení

Uživatelských nadstavení nabízí program Aiseesoft iPhone to Computer Transfer jen velmi málo, ovšem vyplatí se o nich vědět. Okno s možnostmi konfigurace programu otevře nabídka »Tools | Preferences«. Na záložce »General« najdete šikovnou předvolbu »Shut task process window when task is completed.«. Pokud ji označíte, zavře se automaticky po každém přenosu dat standardně zobrazované informační okno.

Předvolby na záložce »Show Contents« vám pomohou zpřehlednit strukturu obsahu vašeho zařízení, tím že vám umožní skrýt obsah, který na disk počítače převádět nechcete. Může jít typicky o seznamy hudebních skladeb (»Playlist«) nebo vyzváněcí melodie (»Ringtones«).

Na záložce »Output« se můžete především rozhodnout, zdali bude veškerý přenášený obsah umístěn do jediné složky v cílovém adresáři na disku počítače (standardní předvolba »Output to one general folder«), nebo budou sobory (typicky hudební) rozděleny do samostatných složek dle jejich vlastností jako je žánr, autor či album (»Create sub folder by«).

Nabízí se i možnost automatického řešení konfliktů, kdy budete chtít opakovaně přenést soubory stejného jména (»File Conflict Resolution«). Aiseesoft iPhone to Computer Transfer může takové soubory automaticky přeskočit (»Skip«), přepsat (»Replace«) nebo přejmenovat (»Auto Rename«). Ve výchozím nastavení se vás program na preferovaný postup v případě konfliktu vždy zeptá (»Ask me«). Poslední předvolbou je pak nastavení standardní složky pro uložení souborů přenášených z tabletu, mobilu či přehrávače Apple do počítače.

Řešení konfliktů: Aiseesoft iPhone to Computer Transfer může automaticky řešit problémy spojené s kopírováním souborů se stejným názvem.
Řešení konfliktů: Aiseesoft iPhone to Computer Transfer může automaticky řešit problémy spojené s kopírováním souborů se stejným názvem.

Podpora dalších typů souborů

Jestliže vám bude styl práce s programem Aiseesoft iPhone to Computer Transfer vyhovovat, zvažte pořízení jeho licence v edici Ultimate, která podporuje přenosy mnoha dalších typů obsahu.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání