Menu
CHIP Speedtest

Aisesoft Blu-ray to iPad Ripper 6

26.08.2013 22:00 | Redakce Chip
Aisesoft Blu-ray to iPad Ripper 6
Uveřejněno na Chip DVD 09/13.

Plná verze programu Aisesoft Blu-ray to iPad Ripper 6 se zaměřuje na převod filmů a videí z Blu-ray a DVD disků do videoformátů a audioformátů pro iPad či iPhone. Převádí i na běžné formáty s širokým nastavením kvality a rozlišení. Program může také fungovat jako samotný konvertor videí a audia. Mezi další funkce patří základní editace videí, umožňující oříznout, zmenšit, nebo také nastavit jas, kontrast a sytost. Přidat také můžete vodotisk v podobě textu v horní části videa, nebo obrázku. Za zmínku určitě stojí akcelerace AMD APP a NVIDIA® CUDA™, které dokáží efektivněji využít grafickou kartu, což přispěje ke zrychlení konverze.

Na Chip DVD najdete plnou verzi programu Aisesoft Blu-ray to iPad Ripper 6 v ceně 650 Kč, která je po jednoduché registraci neomezeně funkční.

 

 

Vše pohromadě: V přehledném hlavním okně programu máte bezprostřední přístup ke všem funkcím programu.
Vše pohromadě: V přehledném hlavním okně programu máte bezprostřední přístup ke všem funkcím programu.

Začneme přidáním filmu

Soubory můžete do programu nahrát dvojím způsobem. Buď vyberete disk v mechanice, nebo ho nahrajete přímo z pevného disku. Tyto možnosti najdete pod tlačítky »Load Disc« a »Add File« v levém horním rohu hlavního okna. Nahrávat můžete všechny běžné formáty audia a videa. Po přidání se všechny soubory objeví v seznamu v hlavním okně, kde si můžete přepnout na větší nebo menší ikony v pravém horním rohu programu. Zajímavou funkcí je možnost spojit několik souborů dohromady. Učiníte tak vybráním souborů a kliknutím na »Merge« pod seznamem souborů. Program vytvoří rozklikávací seznam, který se chová jako běžné video a můžete nastavit jeho parametry.

Odstranění řádkového prokladu: Na pravém náhledu obrazu spatříte znatelně kvalitnější video, a to jen pouhým kliknutím.
Odstranění řádkového prokladu: Na pravém náhledu obrazu spatříte znatelně kvalitnější video, a to jen pouhým kliknutím.

Nastavení konverze

Po přidání všech souborů budete chtít nastavit parametry výsledného videa či audia. K přednastaveným profilům se dostanete buď kliknutím na modrou šipku u souboru, či vybráním přímo v »Profile« v dolní části programu. Nabídka přednastavených profilů je široká, naleznete zde profily pro iPad, iPhone, iPod, Apple TV, či běžné video a audio profily. Pokud si přejete upravit kvalitu výsledného souboru podle svého gusta, učiníte tak kliknutím na »Settings« v dolní části programu. U videa na výběr máte nastavení kodeku, rozlišení, datový tok, počet snímků za vteřinu a poměr stran. U audia nastavíte kromě bitrate a kodeku také mono nebo stereo zvuk a vzorkovací frekvenci. Pokud máte nějaké jiné zařízení, nebo vám přednastavené profily nevyhovují, můžete si vytvořit svoje vlastní profily a uložit je pro pozdější použití.

Vše pro iOS: Videoprofily jsou nastavené hlavně pro zařízení Apple, ale i s jinými převody si nemusíte lámat hlavu.
Vše pro iOS: Videoprofily jsou nastavené hlavně pro zařízení Apple, ale i s jinými převody si nemusíte lámat hlavu.

Editace videa

Velkou výhodou programu je jednoduchý editor videa. Najdete ho pod tlačítkem »Edit« vedle tlačítek k nahrání souborů. Hned po spuštění uvidíte jednoduché rozhraní s dvěma okny zobrazující původní a výsledné video. Od nejběžnějších funkcí, jako nastavení jasu, kontrastu, sytosti, barevnosti a hlasitosti, můžete také přidávat vodotisk například k přivlastnění obsahu, nebo video jednoduše oříznout či změnit jeho rozlišení. Při přidávání efektů je třeba si uvědomit, na jakou a na jak dlouhou část videa chcete efekt aplikovat. To nastavíte buď posuvnými ukazateli na časové ose pod okny náhledů, nebo manuálním vložením přesného času do kolonek.

Export výsledku: Při exportu se vám zobrazí náhled. Toho si ale nemusíte všímat a program minimalizovat, nebo zatrhnout automatické vypnutí po dokončení.
Export výsledku: Při exportu se vám zobrazí náhled. Toho si ale nemusíte všímat a program minimalizovat, nebo zatrhnout automatické vypnutí po dokončení.

Při přidávání vodotisku vám dá program volnou ruku. Text nebo obrázek můžete do obrazu umístit prakticky kamkoliv, ať už přetahujete textové nebo obrázkové pole po obraze, nebo zadáváte souřadnice, výšku a šířku manuálně. Příjemné je také nastavení průhlednosti. Co se týče nastavení oříznutí velikosti obrazu, kromě klasického výběru části videa, můžete nastavit i několik režimů zoomu. Znovu kromě vybrání části obrazu v přehledu můžete hodnoty zadat manuálně do kolonek.

Velmi užitečnou funkcí je takzvané »Deinterlacing«, které vám pomáhá odstranit řádkový proklad. Prakticky vám tato funkce zlepší kvalitu videa u těch, které jsou prokládané. Funkci najdete v prvním menu s efekty. V případě že výsledek nedopadl tak, jak jste si představovali, nebo jste někde omylem něco zaškrtli, tlačítkem »Restore Defaults« vrátíte vše zase do původního stavu před editováním.

Nastavení: Program je přednastavený tak, aby nebylo potřeba nastavení měnit. Ovlivnit můžete třeba jazyk.
Nastavení: Program je přednastavený tak, aby nebylo potřeba nastavení měnit. Ovlivnit můžete třeba jazyk.

Další funkce a rozšířené nastavení

Mezi další funkce patří »Snapshot«, funkce umožňující vytvoření snímku z běžícího videa. Tuto funkci naleznete pod oknem zobrazujícím náhled videa v hlavním okně. Kliknutím na obrázek složky se dostanete do cílové složky, kam program obrázky ukládá ve výchozím formátu JPEG. Pro pořízení snímku budete nejdříve potřebovat video zastavit v požadovaném čase. K vytvoření obrázku už stačí jen kliknout na obrázek fotoaparátu a snímek je na světě.

K nastavením programu se dostanete kliknutím nejprve na »Tools« a poté na »Preferences«. Nejprve spatříte nastavení cílových složek vytvořených videí a snímků obrazovky. Výsledným produktům byla počátečně nastavena složka se jménem programu v dokumentech uživatele. Nastavení formátu snímku obrazovky doporučuji ponechat na výchozím JPEG. Co vám určitě přijde vhod je nastavení vypnutí počítače po dokončení konverze. V případě konverze více objemnějších filmů, na které je program zaměřen, budete často chtít nechat počítat pracovat přes noc a nechat ho automaticky vypnout při dokončení.

Pokud program chcete nechat běžet na pozadí a při tom například používat bez problémů prohlížeč, je vhodné nepřiřazovat programu všechna jádra procesoru. Co vám ale výrazně konverzi urychlí, jsou akcelerace AMD APP nebo NVIDIA® CUDA™, které slibují až mnohonásobně vyšší rychlost. Aktivovat je můžete v nastavení, nebo přímo v hlavním okně.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání