Menu
CHIP Speedtest

Aktivace a deaktivace Caps Lock v registru

14.04.2013 11:05 | Redakce Chip
Aktivace a deaktivace Caps Lock v registru
Možná se vám při psaní často stává, že omylem stisknete klávesu Caps Lock, a všechno, co od té doby napíšete, je velkými písmeny – text pak musíte přepisovat a to je nepříjemné. Proto byste rádi tuto funkci deaktivovali, protože ji stejně nepoužíváte.

Najdou se i uživatelé, kteří ve vzteku klávesu Caps Lock vytrhnou nebo ji vyřadí ze hry pomocí vteřinového lepidla. To je ale zbytečně drsná metoda k odstranění této funkce, protože tento problém lze vyřešit i jinak, navíc snadno a elegantně. Caps Lock totiž můžete deaktivovat ve Windows v registru. Abyste to mohli provést, spusťte program „Editor registru“ – do řádku „Prohledat programy a soubory“ v nabídce Start napište „regedit“. Po spuštění Editoru registru vyhledejte položku »HKEY_LOCAL_MACHINE | SYSTEM | Current ControlSet | Control | Keyboard Layout«.

Upozornění: Pozor, nepřeklikněte se a nepoužívejte složku „Keyboard Layouts“ (se „s“ na konci), která leží hned pod tím! Pokračujte dále a klikněte pravým tlačítkem na »Keyboard Layout | Nový | Binární hodnota«. Přidejte jméno »Scancode Map« a jako binární hodnotu (Údaj hodnoty) použijte níže uvedený zápis.

00 00 00 00 00 00 00 00

02 00 00 00 00 00 3A 00

00 00 00 00

Upozornění: Mezi „Scancode“ a „Map“ musí být mezera. Po potvrzení a restartu systému už bude klávesa Caps Lock vždy vypnutá. Podle potřeby ji však můžete znovu aktivovat tak, že hodnotu v registru smažete a počítač znovu restartujete.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání