Menu
CHIP Speedtest

All My Movies 5.9

22.12.2010 20:42 | Redakce Chip
All My Movies 5.9
K tomu, abyste rychle našli film nebo díl seriálu, na který se právě chcete podívat, se vám jistě může hodit přehledná databáze z Chip DVD 01/11, doplněná o mnoho dalších informací k vašim oblíbeným titulům a hercům.

All My Movies je program na založení a správu katalogu filmů na DVD, CD, Blu-ray a dalších typech médií. Potřebné informace o filmech (název, žánr, rok vydání, obsazení, obsah, obrázek obalu atd.) umí aplikace vyhledat v internetových databázích. Do katalogu můžete zařazovat filmy v různých formátech (DVD Video, DivX, XviD, MPEG atd.), All My Movies umí film analyzovat a zjistit informace o délce, rozlišení nebo použitém kodeku pro kompresi obrazu a zvuku. Nechybí ani místo pro vaše poznámky a snímky z filmu nebo informace o zapůjčení filmu. Připraveny jsou i funkce pro vyhledávání a filtrování záznamů a import a export seznamů v různých formátech.

Na Chip DVD najdete plnou verzi programu All My Movies 5.9 v ceně 900 Kč, použitelnou bez jakýchkoli funkčních nebo časových omezení. Nejnovější verze programu All My Movies 6.x přidává sdílení jediné společné databáze více počítači. Nově je také možné uzamknout obsah databáze pouze pro čtení, tak aby v něm běžní uživatelé nemohli provádět změny příslušející pouze správci databáze. Vylepšena je i podpora importu dat z filmových databází na internetu. Zájemci mohou v rámci této akce využít zvýhodněnou cenu  na nákup All My Movies 6.1.

http://www.bolidesoft.com/software/plugins/csfd_cz.zip

Popisky v češtině: Po instalaci doplňkového modulu se budou stahovat popisky filmů v češtině.
Popisky v češtině: Po instalaci doplňkového modulu se budou stahovat popisky filmů v češtině.

 

V programu All My Movies je připravena ukázková databáze s několika filmy, vy si ovšem můžete založit databázi vlastní a dále s ní pracovat. Jazyk uživatelského rozhraní se hned při prvním spuštění automaticky přepne do češtiny. All My Movies nabízí značné množství uživatelských nastavení, mezi kterými najdete například správu nabídky žánrů a typů médií, úpravu zobrazení popisků filmů (zobrazované položky a jejich vzhled, vytváření vlastních položek) nebo nastavení používaných databází, ze kterých program získává informace o filmech, seriálech či hercích. Informace se čerpají ze zahraničních serverů, proto jsou ve výchozím nastavení programu texty nejčastěji v angličtině.

České popisky filmů, stahované ze stránek Česko-Slovenské filmové databáze

Vložení filmu: Pro založení nové karty o filmu stačí zadat jen název filmu, vše ostatní dohledá na internetu.
Vložení filmu: Pro novou kartu o filmu stačí zadat jen název filmu, vše ostatní se dohledá na internetu.

(www.csfd.cz) dostanete do All My Movies pomocí speciálního doplňku, který najdete rovněž na Chip DVD . Soubor »csfd_cz.dll« je třeba zkopírovat do složky, kde je instalován program All My Movies, tedy nejčastěji »C:Program FilesAllMyMoviesplugins«. Před použitím doplňkového modulu je třeba program restartovat. Následně otevřete položku »Předvolby« v nabídce »Nástroje« a v nově otevřeném okně přejděte na záložku »Online databáze«. Zde v nabídce »Výchozí databáze« zvolte »csfd.cz (Cesko-Slovenska)«. Nyní již bude All My Movies vyhledávat primárně v českých názvech a popiscích filmů. K úpravě vzhledu programu slouží několik připravených skinů. Obecně je ovládání programu All My Movies snadné, pomohou vám klávesové zkratky a ikony na hlavním panelu aplikace.

http://www.bolidesoft.com/software/plugins/csfd_cz.zip

Databáze filmů

Seriály: Pro seriály je připravena speciální karta s možností vložení popisu jednotlivých epizod.
Seriály: Pro seriály je připravena speciální karta s možností vložení popisu jednotlivých epizod.

Postup založení filmové databáze a vkládání filmů je jednoduchý. Pomocí menu nebo klávesovou zkratku »Ctrl+N« založíte novou databázi, do které se filmy vkládají klávesou »Insert«. Vkládání nových filmů se obejde i bez použití DVD nebo CD s filmem, stačí jen vyplnit název snímku do příslušného políčka v okně pro vkládání filmů a kliknout na tlačítko pro vyhledání detailů hned vedle. All My Movies vyhledá informace o filmu v internetové databázi a nabídne vám dostupné záznamy, které lze obratem sáhnout a zařadit k filmu do vašeho katalogu. Záznam o filmu bude obsahovat originální název, žánr, zemi původu, rok natočení, hodnocení uživatelů internetové databáze, obsazení a popis filmu. Z internetu se také stáhne obrázek přebalu originálního DVD nebo Blu-ray disku s filmem, můžete ovšem použít i vlastní obrázek nebo sken. Pokud se vám nepodaří hledaný film najít, zvolte pomocí šipky vedle tlačítka pro
vyhledávání jinou databázi (například IMDb.com).

Třídění a vyhledávání: Dle většiny popisů filmu či seriálu je možné prohledávat a třídit obsah.
Třídění a vyhledávání: Dle většiny popisů filmu či seriálu je možné prohledávat a třídit obsah.

Speciální záznamy jsou připraveny pro seriály, jejichž karty v databázi mohou obsahovat popisy všech epizod v rámci sezóny, včetně data jejich vysílání a další podrobnosti.

Jestliže při vkládání nového filmu použijete i CD, DVD nebo Blu-ray, na kterém je film uložený, provede program analýzu a doplní i další položky záznamu. Jde především o rozlišení videa, poměr stran, velikost souboru s videem, použité kodeky a bitrate. Do databáze se uloží rovněž i informace o médiu, na kterém je film uložený – konkrétně jeho typ nebo počet médií. Velmi zajímavá je možnost sejmutí snímků z filmu a jejich uložení do databáze.

All My Movies nabízí také funkce pro usnadnění ukládání nových filmů. Filmy a jejich popisky lze importovat z XLS nebo CSV souborů, rovněž je možné prohledat pevný disk počítače a zařadit všechny nalezené filmy a seriály do katalogu. Další možností je i vkládání filmů pomocí čárových kódů na originálních přebalech DVD a Blu-ray disků. All My Movies vyhledává kódy v zahraničních databázích, proto s touto metodou získávání informací o filmech uspějete především s disky pořízenými v zahraničních e-shopech jako je Amazon a další.

Vyhledávání a třídění

V základním nastavení zobrazuje All My Movies všechny vložené filmy, k dispozici jsou ovšem různé funkce pro jejich třídění. V menu Rychlý filtr je možné nechat zobrazit například

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání