Menu
CHIP Speedtest

AllMyNotes Organizer 2.67 Deluxe

13.01.2013 23:00 | Redakce Chip
AllMyNotes Organizer 2.67 Deluxe
Uveřejněno na Chip DVD 02/12

 

Plná verze programu AllMyNotes Organizer 2.67 Deluxe Edition z Chip DVD je připravena spolehlivě a bezpečně spravovat poznámky a upomínky, roztříděné do různých kategorií. Se správou poznámek vám pomůže nejen editor se všemi potřebnými funkcemi na vkládání a úpravy textů či různých příloh, ale také výkonný vyhledávač v obsahu databáze. Ke každé poznámce si navíc můžete nastavit jednu či více připomínek v zadaný čas a zajistit tak, že opravdu na nic důležitého nezapomenete. Šifrovanou databázi poznámek lze ochránit heslem a také ji pravidelně zálohovat do zvoleného umístění, abyste nešťastnou náhodou o všechny svoje poznámky nepřišli. Ovládání programu je přehledné a přeložené do češtiny.

Na Chip DVD je připravena plná verze programu AllMyNotes Organizer 2.67 Deluxe Edition. Pro její neomezené použití stačí nechat proběhnout automatickou aktivaci aplikace, která se provede při jejím prvním spuštění. Běžná cena licence programu je zhruba 700 Kč.

Poznámky přehledně: V programu AllMyNotes Organizer si můžete vytvořit neomezený počet složek pro třídění vašich poznámek.
Poznámky přehledně: V programu AllMyNotes Organizer si můžete vytvořit neomezený počet složek pro třídění vašich poznámek.

Ihned po spuštění programu AllMyNotes Organizer můžete v přehledném uživatelském rozhraní začít vkládat vaše první poznámky. Slouží k tomu tlačítka »Vytvořit novou složku« a »Vytvořit novou poznámku«, umístěná vlevo na hlavní nástrojové liště programu. Jednotlivé složky i poznámky lze v levém panelu snadno přesouvat myší, můžete si tak snadno vytvořit vlastní strukturu pro přehledné členění poznámek.

Editace poznámek: Pro úpravy obsahu poznámek jsou připraveny podobné funkce, jako najdete ve standardních textových editorech.
Editace poznámek: Pro úpravy obsahu poznámek jsou připraveny podobné funkce, jako najdete ve standardních textových editorech.

Poznámky mohou mít kromě svého názvu i celou řadu dalších vlastností. Pomocí tlačítek, podobných jako v textovém editoru, můžete nastavovat použité písmo, jeho velikost, zvýraznění, zarovnání či barvu. Nechybí ani možnost vytváření číslovaných a odrážkových seznamů nebo kontrola pravopisu s českým slovníkem. Tlačítka v pravé části nástrojového panelu nad obsahem poznámky pak slouží ke vkládání tabulek, obrázků nebo aktuálního data a času (»Otisknout datum« a »Otisknout čas«). K poznámce můžete také přiložit jakýkoli soubor. Příloha bude v obsahu poznámky reprezentována ikonou s názvem a velikostí souboru. Přiložený soubor se po kliknutí spustí v aplikaci, která je ve Windows tomuto typu souborů přiřazena.

Velmi důležité je tlačítko s obrázkem budíku, kterým se vkládá upozornění na poznámku v daný čas. V nastavení alarmu si pod volbou »Událost« můžete i určit, zdali bude upomínka zobrazena jen jednou, nebo pravidelně v týdenních, měsíčních nebo ročních cyklech. Jedna poznámka může mít v sobě zanesen libovolný počet různých upozornění.

Nastavení upozornění: U každé poznámky lze nastavit více alarmů s pevným datem a časem nebo s opakováním v určeném intervalu.
Nastavení upozornění: U každé poznámky lze nastavit více alarmů s pevným datem a časem nebo s opakováním v určeném intervalu.

Pro zobrazování upomínek je samozřejmě třeba, aby byl program AllMyNotes Organizer spouštěn automaticky po startu operačního systému. Takto je ovšem aplikace AllMyNotes Organizer nastavena automaticky po instalaci, takže se pouze stačí vyhnout budoucí úpravě této předvolby.

Generátor hesel: Pomocí generátoru hesel si můžete vytvořit silné heslo nejen k databázi poznámek, ale třeba také k různým webovým službám.
Generátor hesel: Pomocí generátoru hesel si můžete vytvořit silné heslo nejen k databázi poznámek, ale třeba také k různým webovým službám.

Práce s poznámkami

Do programu AllMyNotes Organizer si samozřejmě můžete ukládat libovolné množství poznámek. K tomu, aby byly bezpečně uloženy, a snadno jste se v nich orientovali, slouží další nástroje šikovné aplikace.

Předně můžete celou databázi poznámek ochránit heslem proti přístupu nepovolaných osob. K tomu slouží volba »Soubor | Nastavit heslo« v hlavní nabídce programu. V nově otevřeném okně je pak třeba zadat dvakrát stejné heslo, které bude poté nutné znát pro otevření šifrovaného souboru s vašimi poznámkami. S vytvořením dostatečně silného hesla vám pomůže generátor bezpečných hesel, připravený pod nabídkou »Nástroje | Generátor hesel«. Zde stačí zvolit rozsah použitých znaků (velká a malá písmena, číslice a speciální znaky) a délku vygenerovaného hesla. Pro vytvoření silného hesla zvolte délku alespoň 8 znaků v kombinaci písmen, číslic a speciálních znaků. Generátor hesel můžete samozřejmě použít i pro vytváření přihlašovacích údajů k různým internetovým službám, pouze si vždy všechna hesla dobře zapamatujte, nebo je svěřte některému z kvalitních správců hesel (jako je například bezplatně použitelný KeePass).

Předvolby programu: V možnostech nastavení aplikace AllMyNotes Organizer věnujte pozornost především předvolbám zálohování databáze poznámek.
Předvolby programu: V možnostech nastavení aplikace AllMyNotes Organizer věnujte pozornost především předvolbám zálohování databáze poznámek.

Databázi vašich poznámek je také vhodné pravidelně zálohovat. Příslušnou funkci najdete pod volbou »Nástroje | Nastavení«. V okně nastavení si pak můžete pod nabídkou »Nástroje | Zálohovat« zvolit interval automatického zálohování databáze a také umístění záložních dat. To by nemělo být na stejném fyzickém disku, jako se nachází pracovní databáze s poznámkami. Ideální je, pokud používáte k zálohování dat síťové úložiště. V tom případě pak nasměrujte zálohu na síťový disk.

V okně předvoleb programu AllMyNotes Organizer stojí za pozornost ještě například nastavení tlačítek na nástrojové liště, skiny hlavního okna programu a především pak způsob minimalizace a uzavírání okna aplikace AllMyNotes Organizer (volba »Rozhraní | Smíšené«).

Důležitou součástí práce s poznámkami je i možnost prohledávání jejich obsahu. K ovládání vyhledávače slouží tři tlačítka s obrázkem dalekohledu na hlavní nástrojové liště programu. Prohledávat můžete buďto obsah všech poznámek (»Globální hledání«), nebo lze využít filtrování položek podle složky, ve které se nacházejí (»Filtrovat položky pomocí globálního hledání«).

Celkově je ovládání programu a práce s poznámkami velmi intuitivní, takže ani pro méně zkušené uživatele nebude žádný problém vést si v plné verzi aplikace AllMyNotes Organizer kompletní agendu poznámek a upozornění.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání