Menu
CHIP Speedtest

Alternativní hledání

22.07.2013 10:10 | Redakce Chip
Alternativní hledání
Máte plné zuby vládních i soukromých čmuchalů, kteří touží po vašich informacích a datech? Poradíme vám, jak jim alespoň trochu ztížit práci.

Vláda USA špehuje lidi. Milenka premiéra nechala tajnou službou sledovat jeho manželku. Google předal e-maily dobrovolníků z Wikileaks americké vládě. To je jen několik novinových titulků z posledních dnů, které rozhodně nikomu na pocitu soukromí nepřidají. Když si k tomu ještě připojíte aféru PRISM (podrobnější informace najdete na straně 8), musí vám být jasné, že sledování uživatelů na internetu není žádná fantazie, ale spíše smutná realita. Mezi „NSA pozitivními“ firmami padlo bohužel i jméno Googlu, a vzhledem k množství a rozsahu služeb, které tento gigant nabízí, bude mezi „postižené“ patřit naprostá většina uživatelů internetu.

Reakcí na tuto skutečnost je i rozhořčení politiků, ale i pokud bychom jim věřili, že je upřímné, jeho transformace na vhodné zákony je otázkou měsíců, možná i let. Jako obvykle je tedy vše na samotných uživatelích: co si sami nezařídí, to nemají. My jsme otestovali několik alternativních vyhledávačů, které pod hledáčkem datových čmuchalů nejsou.

Článek najdete v Chipu 8/2013.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání