Menu
CHIP Speedtest

(Anti)viry pro mobily

13.10.2011 14:55 | Redakce Chip
(Anti)viry pro mobily
Krádeže dat, drahé SMS, hledání citlivých dat: autoři virů se stávají „mobilními“ a svou pozornost zaměřují na smartphony. Vhodný systém ochrany závisí na operačním systému mobilu – a také na vás…

Tvůrci malwaru oslavili v březnu tohoto roku svůj první velký úspěch: bezpečnostní experti nalezli v Android Marketu více než padesát nebezpečných aplikací, které během několika dnů infikovaly asi 200 000 zařízení. Mezi rizikové aplikace patří především systémové nástroje, hry a pornoaplikace. Osobní údaje získané z telefonů (například identifikační údaje zařízení IMEI/IMSI) putovaly na servery v Rusku a Číně.

Tento úspěch ale odborníci nepovažují za nic výjimečného, ale spíše za začátek nové éry, kdy se místo stále lépe zabezpečených domácích počítačů stanou cílem chytré telefony...

 

My vám prozradíme jaké hrozby na vás mohou číhat a jak se proti nim bránit. Článek najdete v Chipu 11/2011, který vychází 21.10.2011.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání