Menu
CHIP Speedtest

Apple hlásí nejvyšší čtvrtletní tržby i zisk v historii

19.10.2010 13:53 | Redakce Chip
Apple hlásí nejvyšší čtvrtletní tržby i zisk v historii
Apple dosáhl nejlepších finančních výsledků za čtvrtletí ve své historii a všechno je to díky iPhone 4; ostatní výrobky zůstaly pod očekáváním…

Společnost Apple Inc. včera oznámila své výsledky za účetní čtvrtletí, které jí skončilo 25. září. V daném období dosáhla rekordních tržeb ve výši 20,34 miliard dolarů a rekordního čistého čtvrtletního zisku 4,31 miliardy dolarů. Je to nárůst tržeb o dvě třetiny a nárůst zisku o více než 70 % oproti stejnému období loňského roku. Hrubá marže poklesla na 36,9 procenta z loňských 41,8. Podíl tržeb dosažených mimo Spojené státy činí 57 %.

Apple za toto čtvrletí prodal 3,89 miliónů počítačů Mac, což je 27procentní nárůst. Prodalo se 14,1 miliónu iPhonů, což je o 91 % více než ve stejném čtvrtletí loni. iPody poklesly o 11 procent na 9,05 miliónu prodaných kusů. Prodalo se též 4,19 miliónu iPadů.

Přes tyto celkové výsledky byl Wall Street nejprve zklamán — těsně po jejich oznámení spadly akcie Apple o šest procent. Analytiky zneklidňuje, že celkový výborný výsledek je v podstatě dílem jediného výrobku — iPhone 4, zatímco prodeje všeho ostatního skončily pod očekáváním. Nelíbí se ani pokles hrubé marže. Nicméně vzhledem k blížícím se Vánocům jsou analytici v zásadě optimističtí, co se týče čtvrtletí nadcházejícího.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání