Menu
CHIP Speedtest

Apple ID bez kreditky

18.07.2013 11:55 | Redakce Chip
Apple ID bez kreditky
Mnoho uživatelů produktů Apple může mít z nějakého důvodu problém se zadáním kreditní karty do svého účtu Apple ID.

Pokud však chcete využívat většinu funkcí přenosných zařízení Apple, budete si tento účet muset zřídit. Je nezbytný i pro instalaci bezplatných aplikací z App Store, stahování volného obsahu či pro běžnou chatovací funkci iMessage. Ne každý má ale aktivovány platby kartou po internetu, nebo třeba nechce zadávat citlivé údaje do internetové registrace, nebo jsou jeho důvodem děti, které by pak měly možnost utrácet za aplikace a obsah na App Store nebo iTunes.

Pokud Apple ID ještě nemáte, váš telefon, přehrávač nebo tablet vás vyzve k jeho založení. V průběhu procesu registrace budete požádáni o zadání vaší kreditní karty. Částečným řešením může být například zadání kuponu získaného v prodejně nebo lze situaci řešit jednoduchým trikem. Stačí navštívit oficiální web appleid.apple.com/cz, kde projdete klasickým registračním procesem s potvrzením pomocí e-mailu. V průběhu registrace na webu ale na rozdíl od registrace prostřednictvím iOS zařízení nebude vyžadováno zadání kreditní karty. Apple vás sice bude v průběhu času upomínat e-mailem k jejímu zadání, to ale můžete klidně ignorovat.

Takto můžete vytvořit funkčně neomezený účet například pro stahování bezplatných aplikací a už nemusíte mít obavy svěřit Apple zařízení dětem.

 

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání