Menu
CHIP Speedtest

PRÁVĚ V PRODEJI

Ashampoo Photo Optimizer 4

29.07.2012 22:00 | Redakce Chip
Ashampoo Photo Optimizer 4
Uveřejněno na Chip DVD 08/12.

 

Ashampoo Photo Optimizer  4, připravený v plné verzi na Chip DVD, nabízí jednoduchou cestu k hromadným úpravám digitálních fotografií. Hlavní funkcí programu je automatická optimalizace expozice (jas, kontrast, vyvážení barev), kterou je možné aplikovat na všechny snímky ve zvolené složce. Další funkce nabízejí individuální úpravy snímků. Jde o manuální korekci expozice, automatické odstranění efektu červených očí a aplikování jednoduchých obrazových efektů. Ashampoo Photo Optimizer ukládá snímky ve standardním formátu JPEG s nastavitelnou kvalitou. I díky uživatelskému rozhraní v češtině se program velmi snadno ovládá a výborně poslouží také méně zkušeným uživatelům.

Plnou verzi programu Ashampoo Photo Optimizer  4 z Chip DVD můžete po rychlé registraci používat bez jakýchkoli funkčních nebo časových omezení. Jedná se o stejnou verzi programu, kterou běžně pořídíte bezmála za 200 Kč. Další užitečné funkce přináší nejnovější verze programu Ashampoo Photo Optimizer s číslovkou 5. Hlavní inovace programu spočívá v přepracovaném uživatelském rozhraní s přehlednějším ovládáním efektů a nástrojů v samostatných oknech.

Hromadná optimalizace: Na jedno kliknutí myší můžete v programu Ashampoo Photo Optimizer upravit všechny fotky ve složce.
Hromadná optimalizace: Na jedno kliknutí myší můžete v programu Ashampoo Photo Optimizer upravit všechny fotky ve složce.

Uživatelské rozhraní programu Ashampoo Photo Optimizer je k dispozici i v češtině a mělo by se do našeho jazyka přepnout automaticky. Pokud by se tak nestalo, použijte nabídku »Nastavení | Jazyk« a ze seznamu jazyků zvolte češtinu.

Všechny funkce programu Ashampoo Photo Optimizer na automatickou optimalizaci a individuální úpravy snímků jsou dostupné prostřednictvím tlačítek v hlavním okně aplikace, mezi kterými se jistě snadno zorientujete. Ještě před uložením upraveného snímku je navíc možné všechny provedené změny vrátit zpět.

Použití efektů: Ashampoo Photo Optimizer zobrazuje rozdělený náhled snímku s podobou před a po úpravách.
Použití efektů: Ashampoo Photo Optimizer zobrazuje rozdělený náhled snímku s podobou před a po úpravách.

Optimalizace snímků

Hlavní funkcí programu Ashampoo Photo Optimizer je automatická optimalizace expozice digitálních fotografií na jedno kliknutí myší. Použití této funkce je nanejvýš snadné.

Snímky k optimalizaci si vyberete pomocí průzkumníka v levé části okna programu. Pracovat přitom můžete jak s jednotlivými soubory, tak i s celými sériemi fotografií, uloženými ve společné složce. Záleží jen na tom, jestli použijete tlačítko »Optimalizovat« v kombinaci s konkrétním vybraným snímkem, nebo zvolíte celou složku a kliknete na »Optimalizovat všechny«. Jestliže nejste s výsledkem automatické optimalizace spokojeni, můžete funkci pro optimalizaci použít vícekrát po sobě.

Ruční úpravy: Nemusíte spoléhat jen na automatiku – hlavní parametry snímků lze upravovat i ručně.*>
Ruční úpravy: Nemusíte spoléhat jen na automatiku – hlavní parametry snímků lze upravovat i ručně.

Ashampoo Photo Optimizer provede automatickou optimalizaci, avšak upravený snímek zatím neuloží. Můžete tedy s optimalizací i dalšími úpravami různě experimentovat, aniž by program přepsal výchozí fotografii. K návratu snímků do původního stavu slouží tlačítka »Odstranit optimalizaci všech« a »Zpět«. Pro náhled snímku v originální podobě slouží tlačítko »Zobrazit původní obrázek«. Novinkou v této verzi programu Ashampoo Photo Optimizer je možnost zobrazení rozděleného náhledu snímku před a po úpravách. Snímek může být rozdělen vodorovně, svisle nebo uhlopříčně.

Provedené změny uchováte tlačítkem »Uložit«. Pamatujte na to, že v tento okamžik Ashampoo Photo Optimizer již skutečně přepíše výchozí snímek. Jestliže chcete původní fotografií zachovat, použijte nabídku »Soubor | Uložit soubor jako«. Při úpravách celých sérií snímků je vždy lepší zkopírovat soubory s fotografiemi do nové složky, se kterou pak budete v prostředí Ashampoo Photo Optimizer pracovat. Ve výsledku vám pak zůstanou jak původní, tak i upravené fotografie.

Ashampoo Photo Optimizer ukládá snímky pouze ve formátu JPEG. Obrazovou kvalitu (kompresi JPEG) můžete upravit v nabídce »Nastavení | Obecné nastavení«.

Kvalita výstupů: V základním nastavení aplikuje Ashampoo Photo Optimizer na upravované snímky kompresi.
Kvalita výstupů: V základním nastavení aplikuje Ashampoo Photo Optimizer na upravované snímky kompresi.

Další úpravy

Při pohledu na ovládání prvky v uživatelském rozhraní programu Ashampoo Photo Optimizer je zřejmé, že automatická optimalizace fotek není zdaleka jedinou jeho funkcí. Další nástroje na úpravu snímků lze však používat pouze na jednotlivé fotografie. K dispozici máte například ruční nastavení jasu, kontrastu a gama korekce, dostupné pod tlačítkem »Obrázek | Upravit barvu«, nebo nástroje na převod snímků do odstínů šedé, negativu nebo do podoby staré, zažloutlé fotografie. Tyto funkce najdete pod tlačítkem »Efekty«.

Užitečný je rovněž i nástroj na automatické odstranění efektu červených očí. Jestliže máte podobně poškozenou fotografii, klikněte na tlačítko »Opravit červené oči« a poté označte v náhledu tu část snímku, kde má vyfotografovaná osoba červené oči. Pro přesnější označení můžete použít i tlačítko »+« nad náhledem snímku. Ashampoo Photo Optimizer detekuje červené oči a snímek automaticky opraví.

Export na Facebook: Upravené fotografie lze odeslat e-mailem nebo nahrát na Facebooku či Flickr.
Export na Facebook: Upravené fotografie lze odeslat e-mailem nebo nahrát na Facebooku či Flickr.

Pro pohodlnější úpravy snímků lze přepnout uživatelské rozhraní programu Ashampoo Photo Optimizer do režimu úprav jednotlivých fotografií. Jednoduše si vyberte snímek k úpravám a klikněte na tlačítko »Celá obrazovka« nahoře nad náhledem fotografie. Program zobrazí větší náhled snímku a nabídku všech souvisejících nástrojů na úpravy.

Oprava jedním kliknutím

Plná verze programu Ashampoo Photo Optimizer z Chip DVD vám dobře poslouží ve chvíli, kdy potřebujete rychle zpracovat celé série pořízených fotografií. Automatická optimalizace funguje spolehlivě a na jedno kliknutí myší opraví běžné vady v expozici fotografií. Pomocí dalších nástrojů si můžete snímky doladit do optimální podoby. Jestliže uvítáte i další funkce, využijte nabídku na zvýhodněný nákup licence nejnovější verze programu Ashampoo Photo Optimizer 5.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání
Komerční sdělení