Menu
CHIP Speedtest

Automatické setřídění souborů podle typu

06.07.2012 04:00 | Redakce Chip
Při stahování obrázků, hudby a programů ukládáte všechna data do jedné společné stahovací složky. Potom je normálně manuálně třídíte podle souborových typů.

Shromažďování všech souborů ve společné stahovací složce je už prvním dobrým krokem. Další třídicí stupeň pak můžete pohodlně zautomatizovat freewarem Download Mover. Tento sice už trochu letitý, ale snadno obsluhovatelný nástroj si můžete bezplatně stáhnout z http://ntworks.net/download-mover.html. ZIP archiv rozbalte do nové složky. Další instalace není zapotřebí.

Po spuštění programu nakonfigurujte potřebná pravidla. Vedle rozevíracího pole »watched directories« klikněte na »new«, poté navigujte na stahovací složku a aktivujte ji tlačítkem »OK«. V zásadě je možné sledovat libovolně mnoho složek. Potom pod »files to move« klikněte na »new«. Zadejte nějaký typ souboru, například »zip« nebo »jpg« a klikněte na »next«. Nyní navigujte na cílovou složku, která musí být předem založena. Volbu potvrďte tlačítkem »OK«. Stejně definujte pravidla pro další datové typy. Funguje to i při třídění existujících složek.

Upozornění: Program se neintegruje do systému. Můžete si ovšem zřídit zástupce ve složce Po spuštění a postup tak zautomatizovat.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání