Menu
CHIP Speedtest

AVG Internet Security 2011 Chip Edition

14.02.2011 23:00 | Redakce Chip
AVG Internet Security 2011 Chip Edition
Díky Chipu získáte zdarma nejmodernější ochranu proti všem typům bezpečnostních hrozeb na internetu. Stačí jen pravidelně aktualizovat licenci z Chip DVD.

Bezpečnostní řešení AVG Internet Security 2011 si poradí se všemi druhy ohrožení z internetu. Základní zabezpečení antivirem a firewallem doplňuje ochrana před špehovacím softwarem, filtrování nevyžádané pošty i webový štít pro bezpečné surfování na internetu a stahování dat. Jednou z hlavních novinek je ochrana uživatelů sociálních sítí před napadením počítače prostřednictvím odkazů na zavirované soubory či nebezpečné weby.

Na Chip DVD je pravidelně připravena plná verze AVG Internet Security 2011 Chip Edition. Výbava této verze je identická s aktuální komerční verzí AVG Internet Security 2011 v ceně 1 300 Kč. Časovou funkčnost programu je nutné měsíčně prodlužovat pomocí speciální utility, která je vždy umístěna na Chip DVD. Pravidelní čtenáři tak získají časově neomezenou licenci.

Prodlužování licence

Prodlužovací utilitu je nutno spouštět pod administrátorským účtem. V případě, že utilita ohlásí chybu E0010058, jedná se o problém s administrátorskými právy. Prodloužení licence proveďte tak, že na utilitu kliknete pravým tlačítkem a z menu vyberete „Spustit jako správce“.

 

AVG Internet Security 2011 Chip Edition:  Dopřejte si plnou výbava pro ochranu domácího počítače.
AVG Internet Security 2011 Chip Edition: Dopřejte si plnou výbava pro ochranu domácího počítače.

Po instalaci a restartování počítače je třeba nejdříve vybrat způsob, jakým je počítač připojen k internetu. AVG Internet Security podle toho automaticky upraví pravidla nastavení firewallu. Aktualizace databáze škodlivého softwaru se spustí automaticky, není třeba ji nějak nastavovat či řídit. Instalační data obsahují antivirové aktualizace ke dni sestavení, např. data pro Chip 1/11 byla sestavena v polovině listopadu. O platnosti licence vás bude vždy informovat pruh v dolní části hlavního okna programu AVG Internet Security. Program se sám aktualizuje po internetu.  Čtyřbarevné tlačítko, informující o aktivitách bezpečnostního řešení AVG Internet Security, se usídlí v oznamovací oblasti hlavního panelu. Kliknutím na tlačítko vyvoláte hlavní okno programu.

Stav zabezpečení a základní nastavení

Pravidelné kontroly: Důležitou součástí ochrany počítače jsou pravidelné kompletní kontroly.
Pravidelné kontroly: Důležitou součástí ochrany počítače jsou pravidelné kompletní kontroly.

V hlavním okně AVG Internet Security najdete nejen přehled všech bezpečnostních komponent, připravených chránit váš počítač před hrozbami z internetu, ale rovněž i informace o platnosti licence a poslední aktualizaci databáze škodlivého softwaru nebo možnost okamžitého spuštění základního testu počítače na výskyt virů a dalšího škodlivého softwaru. K podrobné historii výsledků testů máte rychlý přístup prostřednictvím nabídky »Historie«.

Precizní antispam: Nevyžádaná pošta je nejen obtěžující, ale i nebezpečná. Detailní nastavení jej omezí.
Precizní antispam: Nevyžádaná pošta je nejen obtěžující, ale i nebezpečná. Detailní nastavení jej omezí.

Globální nastavení AVG Internet Security můžete upravit prostřednictvím nabídky »Nástroje« a volby »Pokročilé nastavení«. Nastavit můžete především upozornění zobrazovaná pomocí bublin u tlačítka v oznamovací oblasti, zvuky a ignorování chybových stavů konkrétních komponent programu. Nastavení jednotlivých komponent jsou dostupná jak z globální nabídky, tak i po kliknutí na tlačítko vybrané součásti AVG Internet Security.

Důležité je samozřejmě především nastavení pravidelných kontrol, které najdete pod položkou »Naplánované úlohy«. Nabídka »Naplánovaný test« obsahuje předvolby četnosti spouštění testů, nastavení přesného času kdy budou testy spouštěny a samozřejmě i parametry testů a výběr testovaných oblastí (konkrétní disky a složky). V předvolbách »Jak

Ochrana identity: Díky sledování podezřelého chování aplikací umí odhalit a zablokovat nákazu.
Ochrana identity: Díky sledování podezřelého chování aplikací umí odhalit a zablokovat nákazu.

testovat« najdete například užitečná nastavení typů souborů, které nebudou testovány, a také rychlost testu, která buďto respektuje aktuální činnost uživatele a nezdržuje jej v práci, nebo má pevně nastavenou prioritu s ohledem na další běžící procesy.

Automatických testů si můžete naplánovat kolik jen budete potřebovat. My vám doporučujeme provádět kompletní test počítače jedenkrát týdně. Test si nastavte tak, aby probíhal buďto v době kdy s počítačem nepracujete, nebo vás při práci co nejméně rušil. Nastavení automatického vypnutí počítače po skončení testování najdete pod odkazem »Další nastavení testů«.

Ochrana před havětí

Hlavní skupina modulů AVG Internet Security chrání počítač před různými typy škodlivého kódu. Jde především o moduly Anti-Virus, Anti-Spyware a Anti-Rootkit. Kliknutím na jejich tlačítka vyvoláte okno se základními informacemi, a pokud jsou dostupná, i odkazy na pokročilá nastavení komponenty.

Zatímco Anti-Virus a Anti-Spyware fungují zcela automaticky, u modulu Anti-Rootkit si můžete nastavit testované oblasti (aplikace, DLL knihovny, ovladače). Ochrana před viry pracuje v AVG Internet Security automaticky, v reálném čase, přesto vám doporučujeme provádět i pravidelné kompletní testy, o jejichž nastavení se zmiňujeme výše.

Bezpečnost v síti

Zabezpečení vašeho počítače při práci v síti se věnují i další komponenty AVG Internet Security. Jde samozřejmě o firewall, který bedlivě sleduje síťovou komunikaci a blokuje nežádoucí pokusy o spojení z vnějšku i zevnitř počítače. Pro každou jednotlivou aplikaci či službu můžete ve firewallu nastavit povolení či zákaz síťové komunikace nebo ponechat rozhodnutí na AVG Internet Security. Nastavení je možné provést pro různé typy připojení k internetu.

Síťová komunikace: Filtrování síťového provozu firewallem lze nastavit zvlášť pro různé sítě i síťová zařízení.
Síťová komunikace: Filtrování síťového provozu firewallem lze nastavit zvlášť pro různé sítě i síťová zařízení.

Během surfování na internetu vás před nebezpečnými weby a odkazy chrání LinkScanner. Modul AVG Internet Security spolupracuje s internetovými prohlížeči Firefox a Internet Explorer, kam AVG Internet Security integruje nástrojový panel a kontroluje nejen navštěvované weby ale rovněž i výsledky vyhledávání. Před stažením infikovaných souborů z internetu nebo komunikačních sítí ICQ, Yahoo! a MSN chrání váš počítač komponenta Webový štít. V pokročilém nastavení si můžete i zvolit, které kontakty v komunikačních sítích považujete za důvěryhodné a které naopak zakážete.

S bezpečností v síti souvisí i nástroj Identity Protection, který monitoruje podezřelé chování aplikací a automaticky blokuje všechny aktivity, které by mohly vést k nechtěnému provádění nebezpečných operací pod vaší identitou. Pomocí Identity Protection vás AVG Internet Security ochrání i před hrozbami, které v daný okamžik nebudou zatím dostatečně zmapovány a popsány.

E-maily bez virů a spamu

AVG Internet Security kontroluje samozřejmě také příchozí e-maily, bez ohledu na to, jaký e-mailový server pro svoji elektronickou poštu používáte. Nástroj Kontrola pošty nabízí například i možnost automatického odstranění příloh vybraných typů (spustitelné soubory ad.).

Podrobné možnosti nastavení obsahuje modul Anti-Spam na ochranu před nevyžádanou poštou, který nejlépe spolupracuje s e-mailovým klientem Microsoft Outlook. Vedle úrovně citlivosti rozpoznávání spamu nabízí Anti-Spam také možnost tréninku v určování spamu, nastavení seznamů povolených a zakázaných odesílatelů a konkrétních IP adres, zakázaných znakových sad i blokování dle země, ze které jsou zprávy odesílány.
Nastavení filtru nevyžádané pošty jsou velmi detailní, při jejich úpravě však pamatujte na to, že při příliš restriktivních pravidlech může být za nevyžádanou zprávu označen i e-mail, na který netrpělivě čekáte.

Sbírka nástrojů

Z dalších nástrojů AVG Internet Security můžeme jmenovat ještě také nabídku funkcí pod tlačítkem »Systémové nástroje«. Najdete zde přehled spuštěných procesů a aktivních síťových připojení, seznam programů a služeb spouštěných automaticky se startem počítače nebo přehled rozšíření instalovaných v internetových prohlížečích. AVG Internet Security nabízí ještě i nový nástroj PC Analyzer na vyhledání a opravu problémů v registru, odstranění zbytečných dat nebo defragmentaci disku, jedná se ovšem především o odkaz na zvlášť placenou aplikaci AVG PC TuneUp.

Moderní ochrana

V plné verzi AVG Internet Security 2011 Chip Edition získáváte všestranný nástroj na zabezpečení počítače před všemi typy hrozeb z internetu, který sice poskytuje více než dostatečné možnosti nastavení, především však pracuje zcela samostatně a automaticky. Vy se musíte pouze starat o aktualizaci licenčních čísel, které již tradičně najdete vždy v aktuálním vydání Chipu.

Tato licence není určena pro komerční využití.

AVG IS 2011 je uveřejňováno na všech Chip DVD počínaje číslem 01/2011.Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání