Menu
CHIP Speedtest

Banka v mobilu

04.01.2013 10:45 | Redakce Chip
Banka v mobilu
České banky si daly s vývojem aplikací pro mobilní telefony a tablety sice na čas, ale o to kvalitnější produkty pro své klienty připravily. Provedeme vás přehledem bankovních aplikací všech významných bank působících v ČR.

Internetové bankovnictví je dnes naprostou samozřejmostí při zjišťování historie transakcí na běžném účtu nebo třeba zadávání platebních příkazů. Jeho použití ovšem není příliš vhodné pro mobilní telefony či tablety. Proto banky pracují na vývoji speciálních mobilních aplikací, které internetové služby předčí nejen v komfortu ovládání, ale často i v nabídce funkcí. Pouze mobilní bankovní aplikace vám totiž umožní například zadat platbu načtením všech potřebných údajů z QR kódu nebo naskenováním složenky pomocí fotoaparátu v mobilu či tabletu. Navigační aplikace vás pak rychle dovede k nejbližšímu bankomatu nebo třeba k obchodníkovi, který poskytuje klientům vaší banky slevy.

O mobilním bankovnictví pro smartphony a tablety s iOS či Androidem (a v několika případech i s Windows Phone) se dočtete v únorovém Chipu, který vyjde již 18. ledna 2013.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání