Menu
CHIP Speedtest

Baterie jako netradiční a praktický dárek

01.04.2012 08:30 | Redakce Chip
Dávat baterie jako dárek? Že vám to přijde hloupé? Naopak – v poslední době je doslova módním hitem dávat praktické dárky, které vaši blízcí užijí. V popředí jsou především nejrůznější technické vymoženosti. A mezi těmi samozřejmě můžete nalézt také nové baterie, s jejichž pomocí snadno oživíte telefony, notebooky, fotoaparáty a jiné elektronické hračky.

Většina lidí si život bez technických přístrojů moderní doby nedokáže představit, bez mobilu či PDA by někteří nevydrželi ani den. Technickým pomocníkům však může – většinou ve chvíli, kdy to nejméně čekáte – dojít energie.

Pokud se u svých příbuzných či přátel často setkáváte s neustálými stížnostmi, že jejich notebook nevydrží bez připojení k síti ani minutu, nebo se jim běžně uprostřed telefonního hovoru vybije baterie, potom si s výběrem dárku k narozeninám už nelamte hlavu a kupte jim baterii do notebooku či telefonu a jistě jim uděláte radost.

T6 Power

Jak baterii vybrat

Zjistěte, jaký přístroj vaši nejbližší používají, zaměřte se na značku a konkrétní model. Při výběru baterie využijte praktické internetové průvodce nákupem, které vás při zadání těchto údajů navedou ke správnému produktu.
„Baterie se zpravidla prodávají v několika kapacitních provedeních. Samozřejmě nejvýhodnější je zvolit typ L s největší kapacitou, ta například na notebooku při běžném používání vydrží zhruba tři hodiny,“ vysvětlil Radim Tlapák, ředitel internetového obchodu BatteryShop.cz.
Při výběru baterie se řiďte také typem, na trhu jsou v současné době k dostání baterie Ni-MH, Li-ion a Li-Pol. Nejmodernější Li-Pol baterie se vyznačují vysokou kapacitou a nízkou hmotností, navíc netrpí paměťovým efektem.

Do jakých přístrojů lze novou baterie koupit

Baterie jako dárek je vhodná do všech mobilních přístrojů. Samozřejmě ji nejvíce uvítají ti, kdo svůj notebook používají každodenně, a jsou tedy na funkční baterii závislí. S vybitou baterií se přirozeně často setkáváme i v případě mobilních telefonů či digitálních fotoaparátů.
Nová baterie je vhodná i pro další digitální zařízení, jako jsou PDA, herní konzole nebo navigace. Ti, kdo mají ve svém okolí nějakého zručného řemeslníka či domácího kutila, mohou zvážit nákup náhradní baterie do aku nářadí.

T6 power

Výhodou jsou univerzální adaptéry

V případě, že si na výběr baterie netroufáte, ale chcete pořídit praktický dárek, který ocení milovník elektronických hraček, věnujte mu univerzální adaptér. Každý dnes obvykle vlastní hned několik digitálních přístrojů, a tedy i několik nabíječek. Výsledkem je velké množství nejrůznějších kabelů, v němž se těžko hledá ten, který právě potřebujete.
„Univerzální adaptéry fungují na principu výměnných konektorů. Díky tomu umožňují napájet tisíce přístrojů všech světových značek. Konektory je možné kdykoliv dokoupit, proto si nemusíte dělat starosti, pokud pořizujete nový přístroj,“ uvedla Zuzana Trávničková ze společnosti NTB CZ, která je výhradním distributorem univerzálních adaptérů značky iGo na českém trhu.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání