Menu
CHIP Speedtest

Baterii můžete trénovat, aby vydržela déle a nemusela se tak často nabíjet

20.09.2013 05:25 | Redakce Chip
Baterii můžete trénovat, aby vydržela déle a nemusela se tak často nabíjet
Máte pocit, že baterie vašeho smartphonu nebo fotoaparátu už nevydrží tak dlouho jako dříve a musí se častěji nabíjet? Je to dost pravděpodobné, protože baterie v průběhu času ztrácí svoji kapacitu.

S tímto jevem můžete bojovat například tak, že na telefonu nastavíte více šetřicích mechanismů (vypínání displeje, GPS a podobně). Tím se vám podaří tento problém částečně vyřešit. Můžete však vyzkoušet i další triky. Aby se vaše baterie dostala do lepší formy, můžete ji trochu trénovat: jednoduše ji několikrát za sebou nabijte a co nejrychleji zase vybijte. Vybijte ji co nejvíc, ne ale stoprocentně, protože to moderní baterii nesvědčí a mohla by se úplně zničit.

Tento tip je vhodný zejména pro zařízení, jejichž baterie nejsou kompatibilní s běžně dostupnými bateriemi, ztratily už podstatnou část své kapacity a musí se často nabíjet. Několik rychlých vybití a nabití navíc u nich není takový problém.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání