Menu
CHIP Speedtest

Bezchybná konverze filmů a hudby

03.05.2010 07:11 | Redakce Chip
Bezchybná konverze filmů a hudby
Vždy správný formát pro jakékoliv zařízení – to dokážou konvertory z našeho testu. Převedou soubor „jedním kliknutím“.

Dávno už neplatí zažité pravidlo, že pro hudbu máte MP3 přehrávač a pro video DVD. Nová zařízení toho umí mnohem více, takže i na mobilu už si můžete přehrát oblíbený seriál nebo poslouchat hudbu. Ne každé zařízení si však poradí s každým formátem. Kapesní přehrávače mají omezený výkon, proto je vhodné, připravíte-li si video ve stejném rozlišení, jako je nativní rozlišení displeje. Také bitrate je třeba držet na uzdě. Mnoho dat nemusí některá zařízení zpracovat. V neposlední řadě bychom neměli zapomenout na správnou frekvenci snímků. Podobná situace je i u stolních přehrávačů, ať už jsou vybaveny DVD mechanikou, Blu-ray, nebo jen pevným diskem. Vybrat formát MPEG-2, nebo MPEG-4? A zvuk zvolit ve formátu Dolby Digital, AC3, nebo v nějakém úplně jiném? Video ve vysokém rozlišení pak přináší další komplikace, jako jsou profily a levely.
Proč bychom si však měli všechny tyto parametry pamatovat? Je to zbytečné. Od toho máme programy, které se o konverzi postarají. Jednoduše ukážete na video, vyberete zařízení, na kterém je chcete přehrávat, a o zbytek ať se postará konvertor.
Jak dobře to konvertory zvládnou, to najdete v našem testu, který se nachází v Chipu 6/10. Ten vychází 28.5.2010.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání