Menu
CHIP Speedtest

Bezpečná správa knihovny médií

11.03.2013 05:30 | Redakce Chip
Bezpečná správa knihovny médií
Správa multimediálních souborů pomocí programu Windows Media Player může vzhledem k nepřehlednosti tohoto softwaru vést rychle a snadno ke ztrátě dat. Pokud svá data pravidelně nezálohujete, může být smazání oblíbených audio- či videosouborů velmi nepříjemné…

Naštěstí i zde existuje způsob, jak tomuto riziku předejít. Prvním preventivním opatřením by měla být deaktivace automatického odstranění souborů. Proto nejprve klikněte na »Nástroje | Možnosti« a v kartě Knihovna zrušte zatržítko u položky „Při odstranění z knihovny odstranit soubory i z počítače“. To zamezí nečekanému mazání souborů i při pouhé „reorganizaci“ vaší multimediální sbírky. Poté, co kliknete na »Použít« a »OK«, budete moci svá data smazat až při použití Průzkumníka nebo jiného správce souborů, protože při práci v Media Playeru budou logicky pouze odstraněny z knihovny médií, ale na pevném disku zůstanou fyzicky k dispozici. Na tuto situaci vás ale bude Media Player neustále upozorňovat, takže je nutné ještě přidat zatržítko v okně zprávy u položky „Tuto zprávu znovu nezobrazovat“.

Pokud jste při práci v Media Playeru omylem smazali i knihovnu médií nebo některé položky v ní, můžete je snadno obnovit. Stačí jen kliknout pravým tlačítkem kamkoliv do ovládací plochy Media Playeru a z kontextové nabídky, která se objeví, zvolit příkaz »Nástroje | Upřesnit«. Poté už jen zvolte buď příkaz „Obnovit knihovnu médií…“, nebo „Obnovit odstraněné položky knihovny…“, a máte organizaci své sbírky v původním stavu.

 

 

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání