Menu
CHIP Speedtest

Bezpečné nabíjení na cestách

01.09.2013 07:05 | Redakce Chip
Bezpečné nabíjení na cestách
Nezřídka musíme naše smartphony nabíjet i na cestách, třeba i v situaci, kdy je jediným zdrojem elektrické energie USB port cizího počítače.

Lákavá možnost dobít si telefon před další cestou však může být spojena i se značným rizikem. Po připojení smartphonu k počítači se totiž může spustit i nežádoucí výměna dat, která způsobí třeba i přemístění vašich soukromých dat do cizího počítače, nebo naopak stažení škodlivého softwaru do vašeho smartphonu.

U smartphonů s Androidem je proto nejbezpečnější zcela zakázat datové přenosy po USB kabelu. V »Nastavení« vyhledejte položku »Pro vývojáře | Ladění« a ujistěte se, že je zrušeno označení předvolby »Ladění USB«. Pro jistotu zkontrolujte ještě nastavení v nabídce »Zabezpečení | Správa zařízení«, kde by neměla být označena položka »Neznámé zdroje«, která se týká instalace aplikací získaných mimo oficiální obchod Google Play. Pokud se nechcete vzdát možnosti datových přenosů ani instalace aplikací z jiných zdrojů, ohlídejte si alespoň, abyste v nabídce zobrazené po připojení smartphonu k počítači zvolili možnost »Pouze nabít«.

 

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání